Nie zatrzymał się do kontroli drogowej - podhale24.pl
Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Aleksego, Julietty
Nowy Targ
Rain
20°
Wiatr: 5.004 km/h Wilgotność: 93 %
Rain
20°
Wiatr: 7.128 km/h Wilgotność: 89 %
Rain
24°
Wiatr: 5.364 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
22°
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
26°
Wiatr: 7.344 km/h Wilgotność: 75 %
Rain
23°
Wiatr: 6.48 km/h Wilgotność: 93 %
Jakość powietrza
34 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
18 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
10.07.2024, 10:16 | czytano: 4659

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej

30-letni kierowca opla nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i zaczął uciekać. Okazało się, że jest pod wpływem alkoholu.

W Zakopanem przy ul. Kasprowicza policjanci namierzyli opla, którego kierowca jechał zbyt szybko. - Nie zatrzymał pojazdu na wyraźny sygnał podawany przez umundurowanego funkcjonariusza - relacjonuje asp. szt. Roman Wieczorek z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.

Policjanci podjęli próbę zatrzymania pirata drogowego, ale ten nie stosował się do sygnałów świetlnych i dźwiękowych. - Ponadto w trakcie ucieczki kierujący nadal popełniał szereg wykroczeń, narażając tym na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Dynamiczne działania pościgowe ulicami miasta zakończyły się na ul. Nowotarskiej w Zakopanem - dodaje asp. Wieczorek.

Zatrzymanym okazał się 30-letni mieszkaniec powiatu tatrzańskiego, od którego było czuć alkohol. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 0.7 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że kierowca nie posiada prawa jazdy, gdyż już je stracił. Amator jazdy na „podwójnym gazie” i ucieczkę przed radiowozem policyjnym, usłyszy niebawem zarzuty. Za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem.

Przypominamy, że niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem. Kierowca uciekający przed policją musi liczyć się teraz z karą do 5 lat więzienia. Na osoby łamiące nowe przepisy sądy nakładają też bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów nawet na 15 lat.

Źródło: KPP Zakopane, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
gruby błąd popełniasz11:01, 11 lipca 2024
@DO:o to chyba chodzi{ pierdoły opowiadasz, albo żyjesz w innej rzeczywistości ?Ludzie muszą mieć bat taki ukręcony przez jeszcze mocniejszego jak Tusk gościa , bo Tuska też się nie boją, który będzie ich katował od rana do nocy. Inaczej nie dojdzie do nich nic. Nie podziałają na nich takie katastrofalne wskaźniki gospodarcze GUS , jak podane wczoraj .. Nic na nich nie działa ?Jesteś w grubym błędzie .
0
Widzę i słyszę .15:09, 10 lipca 2024
No uważam że jechał na detoks do Nowego Targu oni chętnie takich cwaniakow przyjmują wiem co nieco
0
AM15:05, 10 lipca 2024
Daje jeżdżą na podwójnym gazie jak widać nic sobie z tego nie robią. Może za małe kary przy recydywie powinno się zabierać uprawnienia dożywotnio.
2
Do: o to chyba chodzi?14:44, 10 lipca 2024
Piękną masz wizję przyjacielu, ale tak naprawdę dopóki ludzie sami się nie obudzą i nie zaczną traktować drugiego jak siebie samego, to choćby nie wiem jakie wprowadzać nakazy i zakazy to i tak dalej będzie jak jest
3
o to chyba chodzi?10:31, 10 lipca 2024
Ażeby tylko on. Wszyscy piraci , a na pewno bezwzględna ich większość , to albo goście którym odebrano już prawo jazdy , albo na prochach , albo podwójnym gazie. Więcej kontroli , szczególnie wśród tych potencjalnych piratów , nie śród spokojnych i normalnych ludzi . Tam gdzie szlona jazda, tam gdzie łamanie nagminne przepisów , cwaniactwo na drodze i nie liczenie się z nikim i z niczym , tak potencjalni piraci i zagrożenie dla ruchu . Postuluję by miasto Zakopane jako miejscowość wypoczynkowa stała się miastem ciszy ! Dosłownie ciszy!. Prędkość w mieście 30 km/godzinę , bez klaksonów , bez wyprzedzania, bez podrasowanych klekotów i hałasujących nadmiernie motocykli , bez ścigaczy w obrębie miasta . Wówczas szybko wyłowi się piratów , pijanych , albo odurzonych narkotykami kierowców. Będzie mniej kolizji , wypadków itp., a policja będzie miała mniej pracy !!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas