Czwartek, 13 maj 2021, Imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty
Rabka Zdrój i okolice
Rain
17°
Wiatr: 7.956 km/h Wilgotność: 97
Rain
17°
Wiatr: 9.036 km/h Wilgotność: 97
Rain
13°
Wiatr: 8.28 km/h Wilgotność: 96
Rain
14°
Wiatr: 6.516 km/h Wilgotność: 96
Clouds
18°
Wiatr: 6.408 km/h Wilgotność: 89
Rain
11°
Wiatr: 5.688 km/h Wilgotność: 97
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
26.03.2021, 19:03 | czytano: 2248

W tym roku znów nie zapłonie "Watra Pamięci"

zdj. Michał Adamowski

NOWY TARG. Tradycyjnie, na początku kwietnia w kolejne rocznice śmierci Jana Pawła II na Zadziale palona jest watra. W ubiegłym roku musiano zrezygnować z tej formy. Niestety w tym roku także. - Nie będzie watry, ale będzie adoracja grobu - mówi Wojciech Groń.

W tym roku 2 kwietnia przypada Wielki Piątek. Liturgia Triduum Paschalnego przewiduje na ten dzień Adorację Krzyża, a na zakończenie liturgii przeniesienie monstrancji do specjalnie przygotowanej kaplicy, zwanej Grobem Pańskim. To do tej tradycji nawiązuje prezes nowotarskiego oddziału Związku Podhalan.

W 16. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II odprawiona zostanie także droga krzyżowa w kościele pw. Św. Katarzyny.

Przypomnijmy, że w tym roku Związek Podhalan w Nowym Targu świętuje jubileusz stulecia swojego istnienia. Obchody potrwają cały rok. Kwietniowa Watra Pamięci zapalana w hołdzie dla Honorowego Obywatela Miasta Nowego Targu i honorowego członka Związku Podhalan i patrona organizacji - była jednym z elementów obchodów. Kolejny zaplanowany jest na drugą połowę czerwca. O ile okoliczności na to pozwolą - 19 czerwca odbędą się XVIII "Sobótki Nowotarskie".

s/
najnowsze informacje
komentarze
miejscowa13:48, 30 marca 2021
I bardzo dobrze :)
Radek13:13, 29 marca 2021
Nie narzekajcie ludzie. W tym momencie ważne jest zdrowie ludzi. W Wielki Piątek jest adoracja krzyża. Możecie wziąć udział w drodze krzyżowej organizowanej przez Oddział Związku w Kościele Św .Katarzyny on-line. Będzie jeszcze piękna watra na którą będą mogli przyjść wszyscy.
29I12:42, 27 marca 2021
Zadział to idealne miejsce do watr pamięci. Wszelkich. Po latach zgadza się z tym coraz większe grono osób. I co najważniejsze są to osoby, które wiele mogą zdziałać. Także już niedługo watra będzie, jakiej nie było nigdy.
szejk z zadziału07:37, 27 marca 2021
A gdyby to nie była watra tylko ulatniajacy sie gaz z ziemnego odwiertu.. i ludzie przyszli zobaczyć czy będą z tego petrodolary?
Oko06:35, 27 marca 2021
To cały związek. Ni ma kto robić. Można warte rozpalić bez udziału zbyt wielu ludzi. Do roboty !.
fan politycznej propagandy22:38, 26 marca 2021
nikt nie musi o tym wiedzieć oficjalnie kto, gdzie i kiedy... jak tak dalej będziemy się bać wszystkiego, to za jakiś czas zostaniemy tak zniewoleni, że nawet prawa do własności nie będziemy mieli!

a mojej słowa są prorocze, czas wam pokaże!
Jarek z Żoliborza21:07, 26 marca 2021
Właśnie czemu nie zapłonie. Czego się boi Wojciech Groń ja mu pomogę jeśli chce
zły19:53, 26 marca 2021
Dla czego nie zapłonie? Co stoi na przeszkodzie? Sztuczna panika mocniejsza od wiary? Cieniasy jesteście ,,wierzący,, ,zmanipulowani panikarze.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij