Środa, 23 czerwiec 2021, Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
18°
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
19°
Wiatr: 4.32 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
19°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 98 %
Clear
20°
Wiatr: 5.112 km/h Wilgotność: 89 %
Clear
16°
Wiatr: 3.312 km/h Wilgotność: 85 %
27.03.2021, 10:22 | czytano: 2402

Gmina szuka terenów pod PSZOK i planuje zakład komunalny

Wójt gminy Czarny Dunajec Marcin Ratułowski poinformował, że wspólnie z radą sołecką szuka poza centrum miejscowości terenu pod przyszły Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Ale gminie chodzi o coś więcej niż tylko punkt zbiórki posegregowanych odpadów.

Wójt Ratułowski mówi, że czas pomyśleć o zalążku przyszłego zakładu komunalnego. - Na temat PSZOK-u będzie debata. Na dziś przygotowujemy program funkcjonlano-użytkowy. Trzeba ogłosić przetarg na uruchomienie punktu. Ale na pewno nie będzie to tylko punkt. Chcemy zrobić zalążek przyszłego zakładu komunalnego, ponieważ mieszkańcy dopominają się o sprawy wywożenia śniegu, odśnieżania chodników, a my na terenie gminy mamy jeden traktor, który nie nadaje się do odśnieżania chodników - mówił na ostatniej sesji wójt Czarnego Dunajca. - Dlatego większość tego, co planujemy będzie dotyczyła uruchomienia magazynów, garaży, i w obrębie zakładu komunalnego, także punktu selektywnej zbiórki. Po spotkaniu z radą sołecką ustalone zostało, że zostaną podjęte czynności związane z pomocą, po to, żeby wygospodarować nowy teren na PSZOK, który nie będzie w centrum Czarnego Dunajca - dodał.

Być może, podkreślił, na terenie całej gminy będzie trzeb utworzyć 2-3 takie punkty selektywnej zbiórki, by mieszkańcom było wygodniej dowozić odpady.

Przypomnijmy, iż pod koniec ub. roku miał miejsce protest mieszkańców, którzy sprzeciwili się budowie na terenie Czarnego Dunajca Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Mieszkańcy obawiają się, że PSZOK w rzeczywistości będzie składowiskiem, na które zwożone będą śmieci z 15 miejscowości należących do gminy. Obawiają się też smrodu i wzmożonego ruchu ciężarówek. Zażądali rozmów, konsultacji i budowy PSZOK-u z dala od domostw.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Energetyk08:34, 29 marca 2021
Super, budowa PSZOK, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów na Tereni Gminy jest miejscem chwilowego zbierania wyselekcjonowanych jednoznacznie określonych rodzajów odpadów komunalnych, który daje Mieszkańcom same korzyści, takie jak: możliwość dowozu odpadów, kontrola zbieranych odpadów, obniżenie kosztów gospodarki odpadami.
Nie ma odwrotu od pełnego, kontrolowanego systemu gospodarki odpadami, uzyskanie odpowiednich poziomów recyklingu odpadów. Powodzenia Panie Wójcie.
fred06:43, 28 marca 2021
No niech zrobią w rynku obok stacji paliw, i taka wieś ubiega sie o prawa miejskie.Stacja dawno powinna byc zlikwidowana z rynku . No ale ktoś zato ma dobrą kasę.
mieszkaniec14:35, 27 marca 2021
Idealne miejsce to miedzy zakładem garbarskim Pana Stopki a tartakiem, zdala od domów, poza tym jest tam obecnie niezłe pobojowisko
Łopusznianin13:55, 27 marca 2021
W Łopusznej jest na uboczu. Czysciutko wygoda elegancki pomysl
Smrodek blokowy13:16, 27 marca 2021
Bravo Czarny Dunajca tylko w NT się nie myśli żeby ludzi od smrodu ochronić....idzie wiosna a z wiosną zaczną się nam znowu zapaszki na blokach...ratunku!!!
Z Dunajajca11:37, 27 marca 2021
Blisko rynku, jak CPN może stać na jego środku to PSZOK też tam pasuje.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij