Środa, 23 czerwiec 2021, Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
Zakopane i okolice
Clouds
21°
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
20°
Wiatr: 5.508 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
20°
Wiatr: 4.356 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
20°
Wiatr: 3.924 km/h Wilgotność: 94 %
Clear
21°
Wiatr: 5.976 km/h Wilgotność: 86 %
Clear
20°
Wiatr: 3.312 km/h Wilgotność: 85 %
28.03.2021, 10:48 | czytano: 7622

Śledztwo w sprawie podpalenia zostało umorzone

arch. Podhale24

NOWY TARG. Umorzone zostało postępowanie w sprawie zniszczenia wskutek podpalenia - m. in. dwóch samochodów osobowych i samochodu dostawczego wraz z towarem. Podpalenie miało miejsce w połowie września ub. roku na posesji przy skrzyżowaniu ulic św. Anny i Grel. Wartość strat to 290 tys. zł. Powód umorzenia - nie wykryto sprawców.

Wydział do walki z przestępczością przeciwko mieniu KPP w Nowym Targu prowadził śledztwo w sprawie zniszczenia mienia na szkodę mieszkańca Miasta, a także firmy leasingowej i ubezpieczyciela.

W nocy z 11 na 12 września 2020 r. nieznany sprawca podpalił jeden z samochodów stojący na posesji. Ogień się rozprzestrzenił na stojące obok dwa inne pojazdy.

"Podczas przeprowadzonych oględzin miejsca zdarzenia nie ujawniono śladów kryminalistycznych, które pozwoliłyby na typowanie sprawców zdarzenia. Wydana przez biegłego z zakresu pożarnictwa opinią potwierdziła zeznania poszkodowanego, iż do zdarzenia doszło w wyniku celowego podpalenia" - wyjaśnia policjant prowadzący śledztwo.

W uzasadnieniu decyzji o umorzeniu czytamy: "Przesłuchano osoby wskazane przez pokrzywdzonego, z których część mieszka w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca zdarzenia. Na podstawie zeznań nie uzyskano informacji pomocnych w ustaleniu sprawcy zdarzenia. Dokonano również oględzin zapisu monitoringu z kamer zamontowanych na domu pokrzywdzonego. /.../ Jakość nagrania z uwagi na panującą porę nocną nie pozwoliła na identyfikację sprawcy. Nadto miejsce, w którym znajdował się sprawca jest miejscem często uczęszczanym przez osoby postronne. Dokonano również oględzin zapisów monitoringu z kamer zamontowanych na budynku Miejskiej Hali Lodowej. Jednak brak jest podstaw do stwierdzenia, że zarejestrowane na nagraniach osoby mają związek ze zdarzeniem".

Także działania procesowe "nie przyniosły rezultatów w postaci informacji o sprawcy lub ewentualnych dodatkowych świadkach zdarzenia, którzy mieliby informacje pomocne w wykryciu sprawcy zdarzenia".

Postanowienie o umorzeniu śledztwa potwierdził prokurator PR w Nowym Targu Ireneusz Głowiński.

s/
najnowsze informacje
komentarze
hary07:52, 31 marca 2021
aa@ no widzisz , a wystarczyło napisać ze gosc ci zjumał 120 czekolad i 7 lat by mu groziło .
Ciekawy14:10, 30 marca 2021
Jakiś czas temu po tym rzekomym podpaleniu, na podjeździe przed sklepem stała piękna nowiutka Toyota C-HR przewiązana (jak prezent) piękną czerwoną wstążką.
Zastanawiam się, czy ten podpalacz czasem nie miał wyrzutów sumienia i kupił ten samochodzik poszkodowanemu w ramach przeprosin.

A może sam poszkodowany chciał wku...ć podpalacza?
rea14:58, 29 marca 2021
Czyli policja dala sygnal ze mozna bezkarnie palic i niszczyc czudza wlasnosc. brawo nowotarska policja, robicie to dobrze, przynajmniej czlowiek wie na co ida jego podatki....
Szklana kula10:10, 29 marca 2021
@agaa - Kto na tym skorzystał? Jakie szemrane interesy do tego doprowadziły?
zez09:25, 29 marca 2021
@ agaa. Tak? A skąd ta pewność? Wszyscy na Grelu wiedzą? Ciekawe, bo ja tam mieszkam i nie wiem. Wiem natomist, ze ci ludzie są donosicielami na policje do Urzedu Skarbowego i gdzie się da. Nie sa lubiani i wyrzązili wiele krzywd i przykrości innym ludziom, sąsiadom, rodzinie. Teczki od donosów na policję pękały, ale ludzie nie są takimi świniam,, nie sa tak źli,żeby ich podpalac. Wzywani chodzi do urzedów, wyjasniali, tłumaczyli i płacili mandaty np za nieprwidłowe przejście. Nagrywały kamery na sklepie albo oni sami komórkami z okien, balkonów. Ubliżania, wyzwiska , pobicia, najeżdżanie samochodem , to normalka. Tam juz prawie nikt z sąsiadów nie chodzi kupować. Wszyscy mają ich dosyć po dzurki w nosie, ale nikt by ich nie podpalił, bo znam ludzi co tam mieszkają , znam ich sąsiadów - to porządni ludzie. Nie można był przejśc spokojnie obok ich domu i policja tez o tym wie
Sonsiat23:09, 28 marca 2021
Panie L jedno słowo ciśnie się na usta. Pojod ?!
beka20:56, 28 marca 2021
do aa. Nie wszystko co jest w amerykańskich filmach jest prawdziwe. Dla świadomych to tam nic nie ma prawdziwego. Ale dla mniej rozgarniętych jak wywołany do tablicy to w USA gliniarze nie płacą podatków i dlatego w filmach tak im mówią, że utrzymywani są z podatków. W RP gliniarz jak i wszyscy płaci podatek. Pisze bo jak któremuś tak wyjedziesz to ci powie, że skoro sam płaci podatki to jest na samozatrudnieniu :D :D :D
agaa14:02, 28 marca 2021
przykre jest to, że ktoś jeszcze śmie insynuować, że sami dokonali podpalenia. Wszyscy na grelu wiedzą, że to było celowe podpalenie osób trzecich.
aa13:08, 28 marca 2021
Ja naszej policji przedstawiłem dowody na dokumentach że gość zajumał mi 1500 zł. Na dokumentach były podpisy tego gościa i jego dane adresowe . Pracował u mnie i jak się zwolnił to kasy nie zwrócił i się śmiał. A nasza policja prowadziła śledztwo 3 miesiące i odpowiedziała że umarzają bo niska szkodliwośc społeczna. Proszę, z naszych podatków mają wypłaty, mundury, auta i dodatki. Czyli jeśli z naszych pieniędzy to znaczy że są naszymi pracownikami bo my na nich pracujemy.
nowotarzanka12:34, 28 marca 2021
Umorzone sledztwo trzeba na nowo prowadzic to nie znaczy ze zakonczone
somsiad Oficer12:16, 28 marca 2021
Uwaga podpowiedź dla poszkodowanego /.../ tych ludzi jest napewni więcej mysle,ze ci ludzie chcą zgonić wine na urzedujacego włodarza bo do kogo szły informacje o chęci odsprzedania nieruchomości ? Pozatym osoba ktora podpalała znała na wylot i od srodka jak to się robi,aby prokuratura umorzyła,a policja nie znalazła dowodu, byli to ludzie z dawnych służb na emeryturze UOP, WSI, ewentualnie opłaceni komandosi, inne opcji niema 100%
MI11:51, 28 marca 2021
Co to znaczy sledztwo umorzone a gdzie Policja i gdzie prokurator
p11:39, 28 marca 2021
no to tera sie zacznie ...
tom_mas10:53, 28 marca 2021
przestrzegam przed akcjami typu "Olewnik 2.0"
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij