Sobota, 15 maj 2021, Imieniny: Zofii, Nadziei, Berty
Jabłonka i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 87
Clouds
10°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 87
Clouds
10°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 87
Clear
12°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 87
Clouds
10°
Wiatr: 1.908 km/h Wilgotność: 91
Clouds
10°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
12.04.2021, 16:00 | czytano: 4836

Policja odradza wycieczki na krokusy

zdj. Piotr Korczak

Na tatrzańskich polanach pojawiły się krokusy. Wysyp tych kwiatów co roku przyciąga tłumy turystów, chętnie fotografujących malownicze krajobrazy. - Niestety sytuacja epidemiczna w Polsce, ciągle duża ilość osób zakażonych każdej doby, bardzo duże obciążenie szpitali, a także to, co najsmutniejsze - duża liczba osób zmarłych z powodu Covid19, powinna wzbudzić u wszystkich refleksję, na temat zasadności przyjazdu w tych dniach na Podhale - podkreśla zakopiańska policja.

Na „krokusowe weekendy" w poprzednich latach przyjeżdżało pod Tatry nawet kilkadziesiąt tysięcy turystów. - W obecnej sytuacji mogłoby przynieść to tragiczne skutki - przekonują policjanci. - Utrzymanie dystansu społecznego w warunkach wielotysięcznych najazdów na relatywnie małe tatrzańskie dolinki, będzie praktycznie niemożliwe. Dlatego apelujemy do wszystkich stęsknionych za podziwianiem krokusów w ich naturalnym środowisku, o powstrzymanie się od przyjazdu do Zakopanego i na Podhale. Niech nasze zachowanie nie pogarsza i tak trudnej sytuacji personelu medycznego, codziennie walczącego o zdrowie i życie osób chorych na Covid19. Bądźmy odpowiedzialni, nie narażajmy niepotrzebnie siebie ani innych!

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
hole13:53, 15 kwietnia 2021
@czytać
Z definicji foliarza na wiki

"..Foliarze są zakładnikami efektu potwierdzenia. Oznacza to, że wszelkie źródła traktują bardzo wybiórczo i przyjmują bezkrytycznie wszelkie informacje potwierdzające ich przekonania i światopogląd, z kolei z miejsca odrzucają jakiekolwiek argumenty przeciw swoim urojeniom..."
To może coś innego poczytasz np PubMed
giez2410:04, 15 kwietnia 2021
do wszystkich , jak głosowaliście tak też i macie- Amen
obudźcie się22:56, 12 kwietnia 2021
@Kto by się liczył z innymi. Kto konkretnie z Podhala jest teraz w Egipcie na tych wczasach 6tygodniowych? Podaj te osoby z imienia i nazwiska.
Ale myślę, że nie napiszesz, bo sobie to zwyczajnie wyssałeś z palca. Zresztą, gdyby nawet ktoś taki istniał, to pewnie jakaś pojedyncza rodzina, która posiada jakiś bardzo duży biznes i do tego jeszcze pewnie plecy, i tylko dlatego jeszcze trzyma się na powierzchni. Ale takich osób jest bardzo mało. W większości to niestety teraz mali i średni przedsiębiorcy cienko przędą. A będą coraz cieniej. Wszystko teraz robi się po to, aby państwo, pospołu z wielkimi korporacjami, przejęło mniejszy biznes. Już tak się dzieje - np. PZU, spółka skarbu państwa, wykupuje firmy z branży fitness. PHH wykupuje hotele. Majątek, na który ciężko pracowały całe rodziny, zabierają nieroby z rządu. To się nie może skończyć dobrze. Jak ktoś z was pamięta PRL i jak były zarządzane państwowe przedsiębiorstwa, i jak się to skończyło, to przekażcie proszę swoją wiedzę młodym. Niech ich nie zwiodą piękne hasełka. Socjalizm to zło!
w22:18, 12 kwietnia 2021
@ciekawski
Chronimy starszych i słabszych, stawiając na szali naszą przyszłość. Kiedy napytamy sobie przez to wszystko biedy, starsi i słabsi nas z tego nie wyciągną tylko my sami. Co zrobią? Wyciągną ręcę po pomoc. Zdrowe i silne społeczeństwo powinno żyć normalnie a potencjalnie zagrożeni żyć na kwarantannie.
ciekawski21:29, 12 kwietnia 2021
@&&&
Dlaczego kosztem jednostek mają cierpieć miliony. Na raka umiera wielokrotność zgonów na covid-19 - powiedz to rodzinom zmarłych na nowotwory, którym odmówiono leczenia - diagnostyki. Powiedz to rodzinom ponad 100 000 osób, które zmarły ponadplanowo przez blokadę służby zdrowia. Następnym razem dobrze się zastanów co piszesz, bo w tym czasie w Zakopanem z powodu nowotworów zmarło kilkakrotnie więcej osób niż na "sławny covid-19" Jak spojrzysz tym rodzinom w oczy.
&&&20:39, 12 kwietnia 2021
"Nie odwołujemy się do emocji"
no to mam powtarzać za idolem niektórych, że kowid to lekka i przyjemna choroba ?
Smok20:10, 12 kwietnia 2021
&&&
skoro ty możesz udawać, że szmatka na buzi kogoś chroni to ja mogę udawać, że ją mam :-)
DJ19:59, 12 kwietnia 2021
Taki apel to powinien być 3 dni temu.... W weekend były tłumy bez masek, bez dystansu, a Ci przyjezdni nagle mają rodziny lub swoje mieszkania na Podhalu... Popatrz popatrz... jakie ciekawostki...
Marucha18:53, 12 kwietnia 2021
Właśnie czytałem że co 1000 przypadek zakażenia jest na świeżym powietrzu.
Nie odwołujemy się do emocji18:40, 12 kwietnia 2021
@&&& to dość prymitywne odwoływanie sie do emocji. TAK SAMO można powiedzieć zeby wszyscy zwolennicy zamknięcia służby zdrowia, i lockdownow i maseczek spojrzeli w oczy chorym ktorzy na czas nie otrzymali pomocy i zmarli tj . Ok. 60 tys nadprogramowych zgonów nie covidowych nigdy nie jest tak ze można uratować wszystkich bo.nie bawimy się w Pana Boga ludzie zawsze umierali. Proszę spojrzeć w statystykę ile osób zmarlo w 2018 roku z powodu zapalenia płuc gdzie patogen byl nie znany. To się Pan mocno zdziwi !!! Wszystko można znaleźć tylko trzeba wyłączyć tv i szukac u źródła
Czytać18:34, 12 kwietnia 2021
@ kto by się liczył z innymi ... no właśnie problem jest w tym ze.antycovidowcy dużo czytajq wiec .. każdy antycovidowiec przeczytal 3 tomy książki Fałszywa pandemia , testy pcr, maski, każdy przeczytal książki Klausa Schwaba Wieki reset i Wielka Rewolucja Przemysłowa każdy przeczytal założenia Agendy 2030, rozporządzenie z grudnia 2020r. O odpowiedzialności za eksperymenty, każdy przeczytal tzn ChPL oferowanych szczepionek , każdy przeczytal czym jest TRANSHUMANIZM... wiec jak przeczytasz to napisz to samo ok ???
Hiob18:13, 12 kwietnia 2021
@&&&
Prochem jesteś i w proch się obrócisz...
Każdy umrze i nie ma żadnej władzy by mógł nad tym zapanować.
&&&17:58, 12 kwietnia 2021
@ciekawski, powiedz to prosto w oczy rodzinom zmarłemu wczoraj Jerzemu Zacharko, oraz wcześniej zmarłej doktor Ewie Dawidek. Za takie komentarze powinno sie karać... brak słów, kretynizm do kwadratu.
jajkobyły17:45, 12 kwietnia 2021
Policja niech się zajmie tym do czego została powołana .No i może trochę refleksji w zakresie zaangażowania w działania de facto skierowane przeciwko społeczeństwu.. Za bezkrytyczne wykonywanie poleceń rządu pisuarów już zapłaciliście spadkiem zaufania społecznego a niektórzy z Was mogą zapłacić gorzej. Jeśli sądzicie że tłumaczenie wykonywałem rozkazy chwyci to niech się łudzi dalej.
Zdrowy16:30, 12 kwietnia 2021
Od razu wszystkich w domach pozamykajcie.
ciekawski16:30, 12 kwietnia 2021
Dzień bez straszenia ludzi, podkręcania im emocji - dniem straconym. Stres też zabija. Przyjeżdżajcie z całymi rodzinami, bo jedynie tu jest enklawa NORMALNOŚCI, gdzie nie musicie mieć na sobie namordników, gdzie możecie pooddychać pełną piersią. Nie pamiętam takich tłumów ludzi w Tatrach, Gorcach - na Turbaczu, jak w ostatni weekend. Pandemii nie było, pandemii NIE MA - jest tylko pandemia polityczno - medialna.
Kto by się liczył z innymi16:25, 12 kwietnia 2021
Wzbudzanie refleksji to nie z tym społeczeństwem. Egocentryzm nie pozwala na odpowiedzialność społeczną. Jedyna nadzieja, że lokalni przedsiębiorcy, którzy wykupili sześciotygodniowe turnusy biedy w Egipcie, jeszcze nie wrócili do swoich biznesów.
Antycovidowcy nie potrafią nie tylko myśleć ale też z czytaniem mają problemy, że o odrobinie wrażliwości nie wspomnę. Czytanie więc kolejnych nekrologów, to za trudna umiejętność.
Bawić się trzeba. Naród zestresowany, głodny normalności. Fun się liczy i kacze dzioby na fejsie. To są priorytety tego narodu.
Wyrocznia16:02, 12 kwietnia 2021
No popatrzcie! Milicjanci stali się specjalistami od epidemii.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij