Środa, 23 czerwiec 2021, Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
Jabłonka i okolice
Clouds
19°
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 92 %
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: %
Clouds
20°
Wiatr: 4.32 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
20°
Wiatr: 4.392 km/h Wilgotność: 96 %
Clear
21°
Wiatr: 5.112 km/h Wilgotność: 88 %
Clear
19°
Wiatr: 3.312 km/h Wilgotność: 85 %
15.04.2021, 12:14 | czytano: 3454

Rabka-Zdrój chce leczyć pacjentów po ciężkim przebiegu COVID-19

Fot. Piotr Kuczaj

W Śląskim Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym w Rabce-Zdroju otwarto dziś dwie pracownie, w związku z planowanym uruchomieniem oddziału rehabilitacji pocovidowej.

- Skupiamy się głównie na podniesieniu ogólnej wydolności organizmu, układów nerwowego i krążenia. Niewiele się mówi o tym, że COVID-19 mocno uszkadza serce. Nawet 60-70% pacjentów, którzy ciężko przechodzili tą chorobę, ma uszkodzony mięsień sercowy, nie wspominając już o uszkodzeniach innych narządów. Skutki tej infekcji mogą się ciągnąć przez miesiące – mówi lek. Michał Wychowaniec, dyrektor ds. medycznych ŚCR-U. - Lecząc płuca i serce doprowadzamy do tego, że regenerują się również inne narządy.

Nowa pracownia balneoterapii została wyposażona w 3 łóżka do suchych kąpieli kwasowęglowych - Carbobed. Są to zabiegi od wielu lat cenione w uzdrowiskach ze względu na dobroczynny wpływ na układ krążenia oraz układ nerwowy. Z kolei pracownia kinezyterapii została wyposażona w nowoczesny sprzęt, który obejmuje: 8-stanowiskowy atlas do ćwiczeń oporowych, rower poziomy, bieżnię, rowerki pionowe i orbitreki.

Ważną częścią procesu rekonwalescencji po przebyciu ciężkiej choroby związanej z zakażeniem COVID-19 są ćwiczenia fizyczne. Głównym celem rehabilitacji pocovidowej jest poprawa wydolności krążeniowo-oddechowej, dlatego nowy sprzęt zostanie wykorzystany do treningów wydolnościowych.

r/ zdj. Piotr Kuczaj
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Marucha10:38, 17 kwietnia 2021
Przy takim personelu, aż chce się chorować, byle lekko.
Dr.Edke21:20, 15 kwietnia 2021
Zgłoś sie do lekarza,podaj swoje dolegliwości.Na pewno wyśle cie na odpowiedni oddział,o ile bedziesz sie kwalifikował...
równi i równiejsi?15:31, 15 kwietnia 2021
Zaraz, zaraz. A czemu to ów sprzęt ma służyć jedynie pacjentom z uszkodzeniami serca, którzy przeszli covid? Jeśli ktoś covidu nie przeszedł, a ma problemy z sercem spowodowane inną chorobą, to co, jakiś gorszy jest? Bez covidu równi, a z covidem równiejsi? A czy tylko ci z covidem płacą składki zus? Może zacznijcie leczyć każdego, kto tego potrzebuje i płaci składki. A nie jakieś robienie grup uprzywilejowanych.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij