Wtorek, 18 maj 2021, Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
Czarny Dunajec i okolice
Rain
11°
Wiatr: 8.64 km/h Wilgotność: 91
Rain
10°
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 88
Clouds
12°
Wiatr: 11.52 km/h Wilgotność: 93
Clouds
11°
Wiatr: 12.708 km/h Wilgotność: 92
Clouds
13°
Wiatr: 11.196 km/h Wilgotność: 91
Rain
10°
Wiatr: 8.244 km/h Wilgotność: 96
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
04.05.2021, 08:30 | czytano: 2166

Szykują się duże zmiany w rabczańskiej kulturze. Będzie dwóch nowych dyrektorów

Arch. Podhale24.pl

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju przekształcił Miejski Ośrodek Kultury w Centrum Kultury Sportu i Promocji, i szuka dla niego dyrektora. Z kolei powiat uruchomił konkurs na stanowisko dyrektora Teatru Lalek „Rabcio”.

Obecna wieloletnia dyrektor MOK Joanna Lelek odchodzi w tym roku na emeryturę, a władze miasta szukają jej następcy. Zakres jego obowiązków będzie większy, bo MOK przejmie również sprawy promocji miasta oraz sportu. Konkurs ruszył i magistrat czeka na podania od kandydatów zainteresowanych objęciem sterów placówki.

Z kolei na ostatniej sesji rady Powiatu Nowotarskiego starosta Krzysztof Faber poinformował, że starostwo rozpoczęło procedurę konkursu na stanowisko dyrektora Teatru Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdroju. Kadencja Zbigniewa Wójciaka kończy się co prawda w sierpniu przyszłego roku, ale w rozmowie z władzami powiatu dyrektor oświadczył, że nie ma zamiaru kontynuować pracy na tym stanowisku. Starostwo rozpoczęło więc formalne przygotowania do ogłoszenia konkursu. Procedura wyboru dyrektora jest czasochłonna, dlatego rozpoczyna się z rocznym wyprzedzeniem.

r/
najnowsze informacje
komentarze
pytanie10:53, 4 maja 2021
A co z dyrektorem Muzeum, Wójciak odejdzie na emeryturkę w teatrze, ale zostanie na stołku w Muzeum, gdzie nie ma żadnych kwalifikacji? Procedur w Muzeum nie ma? Są takie same jak w teatrze.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij