Gorczańskie trasy dla rowerzystów. Pomysł wciąż czeka na realizację - podhale24.pl
Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Szczawnica
Clouds
25°
Wiatr: 12.42 km/h Wilgotność: 40 %
Clouds
25°
Wiatr: 13.176 km/h Wilgotność: 42 %
Clouds
26°
Wiatr: 6.264 km/h Wilgotność: 49 %
Clouds
28°
Wiatr: 8.208 km/h Wilgotność: 55 %
Clouds
27°
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
25°
Wiatr: 7.056 km/h Wilgotność: 48 %
Jakość powietrza
34 %
Nowy Targ
30 %
Zakopane
16 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
09.05.2021, 20:29 | czytano: 5053

Gorczańskie trasy dla rowerzystów. Pomysł wciąż czeka na realizację

NOWY TARG. O to, co zrobiono w kwestii opracowania koncepcji budowy ścieżek rowerowych typu Single track ponownie zapytał Marek Mozdyniewicz. Przed rokiem na jego interpelację w tej sprawie burmistrz zapowiadał, że "w najbliższym czasie podjęte będą próby zorganizowania spotkania z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych, by porozmawiać o przebiegu takiej trasy w paśmie Gorców."

arch. Podhale24
arch. Podhale24
Marek Mozdyniewicz podkreślając sens utworzenia takich tras w Gorcach przekonywał, że to "przyciągnie rzesze turystów, którzy uprawiają kolarstwo górskie". - Może to być również bodziec do rozwinięcia bazy noclegowej i gastronomicznej w Nowym Targu. Wytyczenie trasy pozwoli na bezpieczne uprawianie turystyki rowerowej, ponieważ ścieżką będą mogły poruszać się jedynie osoby na rowerach w ruchu jednokierunkowym - argumentował radny.

Single track to z założenia wąskie dróżki, pozwalające na przejazd rowerem, ale już większym pojazdem - nie.

Tym razem włodarz Miasta odpowiada, że "Nowy Targ już od dłuższego czasu podejmuje działania mające na celu budowę tras rowerowych Single track. Tematyka tras była szeroko omawiana na Komisji Sportu, Turystyki i Promocji. W najbliższym czasie zostanie zorganizowane spotkanie z firmą, która profesjonalnie zajmuje się przygotowaniem tras wraz z przejęciem obowiązków związanych z uzyskaniem wszelkich zgód i porozumień, niezbędnych do wykonania Single tracków, natomiast pracownicy Urzędu na bieżąco śledzą pojawiające się możliwości pozyskania środków zewnętrznych umożliwiających finansowanie tego rodzaju inwestycji".

Komisja Sportu, Turystyki i Promocji zawnioskowała o zarezerwowanie w tegorocznym budżecie 3 tys. złotych na opracowanie koncepcji budowy tras rowerowych. Jak wyjaśnia burmistrz Grzegorz Watycha w odpowiedzi na tę interpelacje radnego "w latach 2021-2027 w ramach nowej perspektywy finansowej UE jest prawdopodobne, że będzie można pozyskać środki unijne na budowę ścieżek rowerowych typu Single track. W przeciwnym razie realizacja będzie możliwa po zabezpieczeniu stosownych środków w budżecie miasta."

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Radni pytać18:27, 10 maja 2021
Pan burmistrz wie co robi. Zapłaci drugi raz za to samo, samym swoim. U Watychy wszystko na odwrót. W końcu Mozdyniewicz bez wiedzy burmistrza by się nie wychylał.
0
mieszkaniec10:47, 10 maja 2021
Pan Burmistrz to ma chyba krótką pamięć. Już z pięć lat temu była opracowana koncepcja i przebieg. Mało tego, nawet na terenie lasów zostały wytyczone korytarze przebiegu tras zjazdowych. Nawet urząd chwalił się tym w mediach.
A pan radny może niech w weekend przejdzie i zobaczy co się dzieje w Gorcach jeśli uważa, że tutaj trzeba jeszcze przyciągać turystów.
0
Niezadowolony10:31, 10 maja 2021
Pan Mozdyniewicz - świetny pomysł i na tym skończył. Trzeba było pilotować sprawę, naciskać, koordynować, ... lobbować
Idea - kres jego możliwości??
Takich mamy radnych - z zaj*** pomysłami. Ale są gorsze.
0
ali10:08, 10 maja 2021
do lokator
weź rób jeszcze dokumentację fotograficzną ! Był juz taki co zrobił zdjecia papierka i oburzony że nikt go nie posprzątał . Jak widzisz śmieci to podnieś i wrzuć do kosza !
0
do lokator09:41, 10 maja 2021
to wez zrob cos i posprzataj sam a nie szukaj sprzataczki leniu
0
rr08:28, 10 maja 2021
Super pomysł z tymi single trackami, szkoda że tak wolno implementowany. Żeby tylko nie okazało się że jakaś okoliczna wieś zrobi szybciej niż Miasto i będzie wtopa.
PS. Za 3 tys. zł to nikt tej koncepcji porządnie nie opracuje, nie czarujmy się. Licencje na programy do rysowania kosztują po 10tys. No chyba że mówimy o koncepcji narysowanej ołówkiem na mapie przez stażystę - to może uda się wyrobić w takim budżecie.
0
Waks07:11, 10 maja 2021
Za dużo tych tras nie będzie jak rozmowy prowadzone są tylko z LasamiPanstwowymi. ????????
0
Karolina Krasinska01:18, 10 maja 2021
Gloryfikacja! Ten temat jest oczywisty od wielu lat po prostu otwórzcie oczy w końcu. Gorce mają taki potencjał ze juz dawno mogłoby tu powstać dwa razy większe centrum rowerowe niż jest w Bielsku Białej z ogromną baza noclegowa i gastronomiczną.
0
Lokator22:19, 9 maja 2021
Pan Mozdyniewicz to się lepiej niech zajmie porządkiem na klatkach i pod blokami
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas