Środa, 27 października 2021, Imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 5.148 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 6.696 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
Wiatr: 5.436 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
-1°
Wiatr: 1.404 km/h Wilgotność: 84 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
11.05.2021, 18:28 | czytano: 13142

Policjanci na quadach pilnowali porządku w górach

Fot. KPP Nowy Targ

Policjanci z komendy w Nowym Targu ruszyli na patrole w góry. Zatrzymywali osoby brawurowo jeżdżące quadami oraz motocyklami crossowymi po lasach, parkach oraz szlakach pieszych i rowerowych.

Las i podobne tereny rekreacyjne nie są miejscem dla osób, które brawurową jazdą quadami, czy crossami, niszczą środowisko, płoszą dzikie zwierzęta i łamią obowiązujące przepisy. Dlatego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu w niedzielę 9 maja prowadzili działania prewencyjne na terenie torfowisk Kotliny Orawsko-Nowotarskiej oraz Gorców.

Podczas niedzielnej akcji mundurowi ukarali mandatami dwóch motocyklistów crossowych za bezprawny wjazd do lasu, a jeden kierujący samochodem został pouczony za jazdę po ścieżce rowerowej.

- Eliminowanie zjawiska nielegalnych wjazdów do lasów, niszczenia przyrody i poprawa bezpieczeństwa na szlakach to główny cel prowadzonych działań. W związku z wpływającymi zgłoszeniami o osobach, które quadami i crossami jeżdżą po lasach działania te będą powtarzane cyklicznie, również z innymi służbami - podkreśla asp. Dorota Garbacz z nowotarskiej policji.

Za nieuprawniony wjazd do lasu grozi mandat karny w wysokości od 20 do 500 zł., a jeżeli sprawa zostanie skierowana do sądu, może zakończyć się grzywną nawet do 5 tys. zł.

oprac. r/ KPP Nowy Targ
najnowsze informacje
komentarze
polak18:14, 13 września 2021
ale policja tez jezdzi quadami i niszczy?? ludzie opamietajcie sie co sie z wami burakami dzieje chyba zazdrosc
Quadocholik14:41, 14 maja 2021
Cywil nie może a policja tak...
Góral12:20, 14 maja 2021
Skoro tak wiele mamy tutaj obrońców przyrody to wprowadźmy jeszcze więcej ograniczeń ,,broniących" naturę. Może jak w Holandii ograniczymy wstęp do lasu, zbieranie grzybów i jagód, wędkarstwo?
W miejscu szlaków turystycznych rosło kiedyś tyle drzew, krzewów i innych roślin, a wszystkie zostały wykarczowane, zdeptane przez turystów.
Czepiacie się motorków, które przejadą po szlaku, bo wam się później niewygodnie chodzi po spulchnionej ścieżce? Popatrzcie jak piesi i konie dewastują leśną roślinność.
Płoszenie zwierząt? One i tak trzymają się z dala od szlaków, bo wasz piesek je przegonił. Z resztą dzikie zwierzęta mają się dobrze i ten kto mieszka w pobliżu lasu dobrze o tym wie. Po zauważeniu motocykla bardziej od dzikiej zwierzyny spłoszeni są piesi, oczami wyobraźni widzący pędzącego z prędkością światła szatana.
Ochrona przyrody? Jeśli coś chronić to skutecznie, a więc zaprzestańmy wycinki drzew, wędrówek po lesie itp. Uczyńmy z lasu zamknięta strefę, do której nikt nie ma wstępu.
Ekolog11:43, 14 maja 2021
Jestem wielkim miłośnikiem dzikiej przyrody. Kiedyś też w każdy wolny weekend spacerowałem po górskich szlakach. W pewnym momencie dotarło jednak do mnie, że jeśli faktycznie tak kocham przyrodę to powinienem zaprzestać moich wędrówek. Setki turystów w górach i lasach to ogromny stres dla dzikiej zwierzyny. Nie chodzi tylko o tony śmieci zostawianych na szlakach czy też hałas powodowany przez rozwydrzone dzieciaki, ale i sam zapach człowieka, który zwierzęta potrafią wyczuć z daleka. Więc jeśli jesteście takimi obrońcami przyrody na jakich się kreujecie zostańcie w domu lub idźcie do parku, a nie do lasu.
Normalny19:22, 13 maja 2021
Wolność jednego nie może być kosztem drugiego! Jak ktoś chce sobie chodzić po górach to niech sobie chodzi i nie zazdrości tym co wola czerpać przyjemność z jazdy i pamiętajcie wolność jednego nie może być kosztem drugiego????
zepsuta milionerka14:27, 13 maja 2021
@Zazdrosny.Od dziś lubię Cie.
Zazdrosny11:44, 13 maja 2021
Górski mierzy własną miarą. U niego na wiosce pierwszą pierdziawkę miał Zenek, bo zarobił na kostce brukowej we Wiedniu, śpiąc w krzokach, bo taniej. Górski też chciał wesoło popierdywać i robić wrażenie na dziewczynach snujących się w niedzielę między remizą a Lewiatanem, więc również pojechał do Austrii i teroz mo. Zenek mu zazdrości, Mietek tyż spoziyro jakby wrogo, dziewczyny nie - dziewczyny zalotnie przeczesują włosy, patrząc jak Górski wraca ze śmiertelnie niebezpiecznych wypraw na szlaki. No. Pewnikiem turysty też zazdroszczą pierdziawki, skoro patrzą niechętnie. Ci na nogach, a Górski zadu**ca sobie maszyną jak marzenie z komisu w Krakowie. Chcielibyście taką? Chcielibyście jeździć w góry, a nie chodzić? To se zaróbcie, biedaki-cebulaki, bueheheheh! Wtedy to i na Rysy wjedziecie, biedoto!
dzikus20:52, 12 maja 2021
Dziwne te komentarze ale w 2014r sam doświadczyłem to po sobie Uciekałem ile mogłem i na ile było moich umiejętności ,na motorze ,a tu trach dołapali mnie!!! To była pani Katarzyna I pan Grzegorz a potem dojechał jeszcze ktoś w takiej białej koszuli Musiałem zdawać egzamin trzykrotnie Teraz wiem że mieli rację i dałem z tym spokój nie jeżdżę już jak wy Szanuje przyrodę i takich policjantow czy to na drodze czy wlesie
My14:34, 12 maja 2021
Dziwne jest to że przeszkadzają motory itd tylko tym osobom które w Gorcach G mają.
Złośliwy14:24, 12 maja 2021
Przydało by się trochę ruchu bo boczki odstają
wrotkownica12:26, 12 maja 2021
Nasi milicjanci niech jadą na szkolenie do słowackich kolegów. A nie pitolą farmazony o "akcjach". To powinna być codzienna profilaktyka a nie odświętne, pożal się boże, akcje pokazówki. O dronach też pewnie nie słyszeli lub nie potrafią obsługiwać. Zamiast uganiać się za młotkami, którzy mają te tereny w małym palcu i robić z siebie pośmiewisko wystarczy odpalić dwa drony i podawać ścigającym zmotoryzowanym na bieżąco położenie. Oczywiście trzeba mieć kogoś, kto ma chociaż trochę rozeznania w terenie i potrafi jeździć w terenie. Prędzej widziałbym tu straż graniczną.
Adonis11:36, 12 maja 2021
Górski.Jestes idot....Chodzę z buta bądź na rowerze bo chce odpocząć od tego syfu na dole.Bukiety jednak na motocyklach nawet w górach odbierają mi resztki wolności.Kzdy motocyklista wie że górach wszyscy turyści mają ich w d...
tom08:17, 12 maja 2021
władku jak chodzisz po gorcach jak cie spotkam no mojej działce to ci powiem pere h..... gdzie chodzisz ja jade po swoim i mi wolno a ty se pod blokiem
THE ANALOGS07:34, 12 maja 2021
Gorski widac ze cos ci z baciokow wystaje...po prostu jestes prostym chlopem.Nic dodac nic ujac.
Górski23:59, 11 maja 2021
Pitolenie o szopenie. Proszę mi wytłumaczyć jak niszczę przyrodę jadąc drogą leśną i płosze zwierzynę? A drwale co tną drzewo dzień na dzień w lesie to płoszą zwierzyny, a myśliwi co strzelają do nich jeszcze parę razy nie trafiając też nie płoszą? Ciągniki nie niszczą przyrody, czy ja na motorze zrobiłem po Gorcach takie drogi. Szarańcza miejska jest wszędzie i w.....a się wszędzie. Żal d... ściska że z buta się drepta. Nieraz zostawiają auta w polach niszcząc moją pracę a później w górach na szlakach się ekologami robia- śmiechu warte. Jak przeszkadzają pojazdy mechaniczne na szlakach w działkach prywatnych to wypad do galerii jest najlepszym rozwiązaniem...dziękuję i czekam na kontrole
Waks21:33, 11 maja 2021
Jak ich spotkam w swoim lesie tez będą mieli 5 tys ????????
Góral babiogórski521:11, 11 maja 2021
Panowie policjanci - przyjedzcie w soboty i niedziele do Lipnicy Wielkiej !!!To co się tu dzieje na polnych drogach pod lasami i po polach uprawnych to
sodoma . a" nowoczesni rodzice austriacy i niemiecy -zamiast wychowania - to kupują Quady i crosy !!! Proszę przyjedzcie i zróbcie porządek !!!
avivat21:01, 11 maja 2021
Mandat od 20!!!!!! złotych?! Śmiech na sali!
Władek21:00, 11 maja 2021
Bardzo dobrze! Takie akcje powinny być organizowane kilka razy w tygodniu!
kicur20:59, 11 maja 2021
Tak, powinni tą akcję powtarzać. Do skutku.
ZIOMEK20:31, 11 maja 2021
Karac po 5 tys tych pseudo crosowcow i kladowcow.Gory nie sa dla was!
PiterQ20:19, 11 maja 2021
A niebrawurowa jazda nie niszczy? Pani Doroto i panie oprac. r/ błagam Was, zacznijcie myśleć. I tez niech Policja nie udaje, ze ktoś tam u nich umie jeździć na quadzie, bo to tylko środek dotarcia na szlak górski, a potem jak się dzieciak na widok munduru przestraszy i zatrzyma, to jest wynik, a tak naprawde tych co się powinno ścigać, to nikt nie umie dogonić i się tylko śmieją :(
Do noon20:02, 11 maja 2021
Jeszcze z przyczepą :-)
ba reja19:48, 11 maja 2021
Innym słowem policja bawi się za nasze pieniądze w zimie na nartach latem na guadach i jakim prawem jeżdżą po prywatnych działkach .
Jeszcze jedno ile osób ukarała za brak maseczek?
noon19:06, 11 maja 2021
Taka dziewczyna na quadzie to już na pewno nawojuje.
strażak dyndu dyndu18:38, 11 maja 2021
Dwa mandaty ? Śmiech na sali ....... akcja totalna porażka Policji .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas