Poniedziałek, 21 czerwiec 2021, Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
26°
Wiatr: 5.652 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
26°
Wiatr: 3.276 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
26°
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 58 %
Clouds
27°
Wiatr: 7.2 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
27°
Wiatr: 7.272 km/h Wilgotność: 73 %
Rain
25°
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 75 %
14.05.2021, 19:24 | czytano: 3073

Od soboty ogródki restauracyjne będą otwarte dla klientów (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński

Wszystko jest gotowe na przyjęcie gości od ubiegłego roku. - Czekamy na sygnał od dłuższego czasu i jesteśmy szczęśliwi, że to już jutro - mówi Halina Zapotoczna, właścicielka karczmy Chata Zbójnicka w Zakopanem.

15 maja w ogródkach restauracyjnych ponownie będą mogli pojawić się klienci. Do tej pory restauracje i karczmy mogły świadczyć usługi żywienia wyłącznie na wynos. Niestety takie rozwiązanie nie gwarantowało firmom przetrwania.

- To było za mało. Nie jesteśmy firmą kateringową. Nawet na koszty nie zarobiliśmy. Jak zamknęli hotele, to turystów było za mało - mówi Halina Zapotoczna z karczmy Chata Zbójnicka w Zakopanem.

Od soboty, klienci restauracji będą mogli zamówić posiłek i zjeść na miejscu. Pod warunkiem, że przy restauracji działa "ogródek", czyli stoliki na wolnym powietrzu.

Na dzień przed otwarciem restauratorzy są już gotowi, jednak początkiem maja, gdy podana została data otwarcia ogródków restauracyjnych w wielu miejscach zaczął się spory ruch. - Wszyscy cieszymy się, że będzie się coś działo. Jak się dowiedzieliśmy, to wzięliśmy się za sprzątanie, a jesteśmy w lesie, to mamy co sprzątać. Mamy kilkanaście stolików, jak będzie trzeba to jeszcze dołożymy, oczywiście z odstępami i w pełnym reżimie - zaznacza Halina Zapotoczna.

Mimo szczęścia z uwolnienia branży, o którym mówią pracownicy gastronomii, to jest też pewna obawa. - Wiadomo, że stres będzie, bo tacy nie nosiłem przez 7 miesięcy. Jest radość, bo wreszcie będziemy żyć jak powinniśmy - zaznacza Krzysztof Kluś, menedżer Chaty Zbójnickiej. Restauratorzy czekają jednak na 28 maja, kiedy będą mogli przyjmować klientów wewnątrz lokali. Pogoda bowiem nie zawsze sprzyja temu, by można było siedzieć "pod chmurką" i cieszyć się zamówionym daniem.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
maseczka09:46, 15 maja 2021
To się nazywa oficjalne przecięcie wstęgi. Bo nieoficjalnie już wielu funkcjonowało. Pinokio może poluzować jedynie swoje majtki.
fred05:04, 15 maja 2021
To teraz powinni sprawdzać kogo zatrudniaja właściciele barów,bo pewnie Ukrainki bedą tam robiły bo nie ma pracowników za takie marne pieniądze.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij