Mieszkańcy Zaskala domagają się od wójta naprawy drogi. "Czekamy już 7 lat" (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny, Teofila
Jabłonka
Clouds
-1°
Wiatr: 20.448 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
-1°
Wiatr: 22.896 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
-0°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
-0°
Wiatr: 18.612 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
-0°
Wiatr: 10.008 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
-1°
Wiatr: 16.092 km/h Wilgotność: 73 %
Jakość powietrza
46 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
30.05.2021, 09:10 | czytano: 5946

Mieszkańcy Zaskala domagają się od wójta naprawy drogi. "Czekamy już 7 lat" (zdjęcia)

"W nawiązaniu do pisma z dnia 26.04.2021, my mieszkańcy osiedla Kopaczyska oraz osiedla Za Torem ponawiamy żądanie naprawy drogi dojazdowej do naszych domów" - zaczynają swoje pismo do wójta Gminy Szaflary mieszańcy Zaskala.

zdj. nadesłane
zdj. nadesłane
Chodzi o pismo, jakie złożyli przedstawiciele mieszkańców przed miesiącem na ręce wójta Rafała Szkaradzińskiego. (publikujemy je w galerii poniżej).

- Wójt obiecał, że doprowadzi drogę do użyteczności. Ostatnio droga ta była "remontowana" dwa lata temu. Wysypali żwir i przejechał walec. Wytrzymało jakieś dwa miesiące W tamtym roku prosiliśmy się o poprawę i cisza. W tym roku zrobili to samo. Droga nie jest naprawiana, a jedynie uzupełniana żwirem. Nadal są dziury i deszcz wszystko wypłukuje. Po kilku dniach - droga przed i po "naprawie" wygląda niemal tak samo źle. Dlatego napisaliśmy drugie pismo - wyjaśnia w rozmowie z Podhale24 jeden z mieszkańców.

Oto treść drugiego pisma wysłanego do wójta Rafała Szkaradzińskiego.

"W 2014 roku podczas kampanii wyborczej w odpowiedzi na pismo byłego wójta Stanisława Ślimaka oznajmił Pan, cytujemy:

“ Pisze Pan w czasie przyszłym: zrobię, planuję, przewidziane jest itd. Dotyczy to tak podstawowych inwestycji jak chodniki, kanalizacja, wodociągi, czy drogi, a przecież mamy już XXI wiek.Mieszkańcy naszej Gminy, gdy z nimi rozmawiałem, często mnie pytali, dlaczego na takie podstawowe inwestycje muszą, tak długo czekać.”

Szanowny Panie wójcie, od zacytowanych Pana słów minęło już 7 lat, a My nadal pytamy jak długo mamy czekać? Tutaj nie chodzi już nawet o drogę asfaltową, która ma być wykonana w bliżej nieokreślonym terminie ( według zapowiedzi, już od ładnych kilku lat ) , a jedynie o utrzymanie drogi gruntowej w należytym stanie. Wysyłamy Panu wójtowi zdjęcia wyremontowanej według Pana drogi, która ma zaspokoić nasze żądania. Odpowiadamy jednogłośnie i jednoznacznie – wysypywanie żwiru łopatami z samochodu w miejsca najbardziej newralgiczne kojarzy nam się w dalszym ciągu ze średniowieczem, a przecież jak Pan wspominał mamy XXI wiek.

Jednocześnie przypominamy, że eksploatacja samochodów w tych warunkach drogowych jest bardzo przyspieszona. Tak jak powiadamialiśmy w pierwszym piśmie może dojść do sytuacji w której będziemy zmuszeni przynosić do wójta rachunki za remonty zawieszenia samochodu spowodowane jakością naszej drogi.

Prosimy o ponowny przyjazd i rzetelne poprawienie prac remontowych, które nie zostały należycie wykonane. Jednocześnie informujemy, że każda tego typu sytuacja będzie nagłaśniana w lokalnych mediach.

Z poważaniem, mieszkańcy os. Kopaczyska oraz osiedla Za Torem".

W galerii poniżej, prócz pierwszego pisma do wójta, znajdują się także przesłane przez mieszkańców zdjecia drogi . Pierwsze cztery wykonano przed zapowiadaną naprawą nawierzchni, drugie cztery - po.

opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
do p.00:02, 1 czerwca 2021
a więcej szamba jest tylko w kolektorach oczyszczalni
rentgen*08:33, 31 maja 2021
Szanowni mieszkańcy, proszę obejrzeć ostatnią sesję. Inni Radni zwracali uwagę, że problem z pozimową naprawą dróg w całej gminie jest duży. A wasz sołtys Zaskala już na sesji w marcu prosił Wójta aby zaczął coś robić z dziurami- jak widać bez echa.

Pamiętajcie jedno: wasz problem ma sie nijak do haseł które lubi Wójt typu:
- ojciec kolei
- geotermia
- spalarnia,
to są hasła dzięki którym robi sie kariere a nie dziurami na ul Kopaczyska
Pozdrawiam
p.00:02, 31 maja 2021
Mniej dziur jest w serze szwajcarskim.
Magda22:12, 30 maja 2021
Jesteśmy zakładnikami Pana wójta, ponieważ nie zgodzilismy się na ścieżkę rowerową po terenie prywatnym. I dlatego teraz nie możemy się doczekać remontu drogi. Teksty tego typu że jak zrobią kanalizacje już nam się przejadły, A na kanalizacje też się doczekać nie możemy.
Mieszkanka Zaskala napisała że to Szaflary. Owszem jak kiedyś byliśmy w sołectwie Szaflary to droga była remontowana. Teraz jak jest to Zaskale to mają nas w du...e. !!!!
A tych co piszą takie głupoty że to droga prywatna to zapraszam na rekonesans. Możecie się przejechać zobaczyć jak w XXI wieku w samym Sercu Podhala można zawieszenie urwać na zwykłej drodze Gminnej.
rekin15:54, 30 maja 2021
Mieszkaniec - popieram. Coraz trudniej tu wytrzymać. Oświetlenie wewnętrznych dróg gminnych ma się do wiejskiego krajobrazu jak pięść do oka i jest szkodliwe dla przyrody a smród ze spuszczanych szamb nocami taki, że okna trzeba szybko zamykać już nie wspominając o duszących wyziewach z kominów, no ale co tu "przybłędy" mają do gadania...
MIESZKANKA ZASKALA!!15:44, 30 maja 2021
Przecież to nie ZASKALE tylko Szaflary ???????
Halina14:46, 30 maja 2021
Do paranoja
Masz rację wójt to nie nasz kolega, gdyby był to pewnie droga była by dawno zrobiona, a jeżeli chodzi o gwieździe z popiołu to piszesz o tym co go sam wysypujesz?
Halina13:58, 30 maja 2021
Do Postulat
Nie wiem o co ci chodzi , o jakie domy o jakie firmy nie mam zamiaru tłumaczyć się tobie, ale przypominam ci że podatki od nieruchomości oraz za śmieci każdy płaci bo taki jest obowiązek , za wywóz nieczystości również jesteśmy wzywani do gminy i przedstawiamy im rachunki za wywóz, więc zanim coś napiszesz to najpierw przemyśl
Mieszkaniec Zaskala13:50, 30 maja 2021
Do szanownej Rady Sołeckiej
Znak " TEREN PRYWATNY " jest na zupełnie innej drodze. Proszę nie wprowadzać czytelników w błąd swoją niekompetencją. Pismo skierowane do wójta dotyczy wyłącznie naprawy drogi gminnej tj. os Kopaczyska z której korzystają mieszkańcy tego osiedla, jak również mieszkańcy osiedla Za Torem.
Jako mieszkańcy użytkujący tą drogę skierowaliśmy pismo i złożyliśmy je na ręce wójta Gminy Szaflary, by ją naprawiono i była możliwość przejazdu do posesji. Po miesiącu oczekiwania doczekaliśmy się fachowego " remontu " tej drogi, co widać na załączonym obrazku.
Wszystkich zainteresowanych rzetelnością Rady Sołeckiej i zaradnością wójta Gminy Szaflary zapraszamy do skorzystania z przejazdu po tej drodze i zdania relacji, oraz przekonania się czy jest tam jakiś znak, na którym widnieje napis " TEREN PRYWATNY " czy też nie...

Mieszkaniec osiedla Kopaczyska
Halina13:44, 30 maja 2021
Do rada sołecka
Dalej nie wiecie o którą drogę chodzi nikt nie upomina się o naprawę drogi prywatnej , najpierw należy przyjechać zobaczyć a potem pisać głupoty. A jeżeli już piszemy o drogach, my chcemy tylko żeby drogę dojazdową nota bene gminną tak naprawili żeby można było normalnie przejechać zapraszam na przejażdżkę
Rada Sołecka12:47, 30 maja 2021
Ale jest Tam znak TEREN PRYWATNY ja Wójt to ma Naprawiać
paranoja12:14, 30 maja 2021
wojt to nie wasz kolega,Lopaty w rece hahaha:D słuchajcie dalej obietnic a bedziecie ta droga jeszcze w klapkach biegac(uwaga na gwozdzie z popioLu)
Haljna11:09, 30 maja 2021
Do Jacek
Człowieku ty nawet nie wiesz o którą drogę chodzi, więc lepiej żebyś głupot nie pisał.
Mieszkamiec10:42, 30 maja 2021
Apeluje do wójta żeby się zabrał za ścieki w swojej gminie które płyną gdzie popadnie a ze smrodu wieczorami można kopyrtnąć w kalendarz tyle lat mieszkam i ani jednej kontroli!!!!
Wojtek10:15, 30 maja 2021
postulat Brawo.A do ludzi:lepiej jest prosić niż domagać się,czy żądać.
Jacek10:07, 30 maja 2021
Przy tej drodze jest znak, zakaz ruch-droga prywatna.
Jak prywatna, to dlaczego ma być remontowana na koszt wszystkich mieszkańców gminy ?
kazek wynalazek10:01, 30 maja 2021
poczekajcie do wyborów, bedzie droga ozłocona aby tylko oddać głos
postulat09:29, 30 maja 2021
Apeluję do wójta by sprawdził stan prawny budynków powstałych przy rzeczonych drogach. Pozwolenia, zgłoszenia, powierzchnia zgłoszona do opodatkowania a powierzchnia rzeczywista. Gdzie trafiają fekalia, czy są faktury za odbiór, ile płacą za śmieci a ile trafia do pieca? Czy działalności pozgłaszane? Podatki płacą?

Nie sztuka mieć pretensje i wymagać. Trzeba być samemu w porządku i wywiązywać się nałożonych przepisami obowiązków.
PODHALAN09:24, 30 maja 2021
no co piekna droga w stylu lat 60-siatych moze pod zabytek niech wojt podciagnie :D
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas