Wtorek, 03 sierpień 2021, Imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema
Szczawnica i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 5.436 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
14°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
14°
Wiatr: 5.364 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
16°
Wiatr: 7.236 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
15°
Wiatr: 5.364 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
12°
Wiatr: 6.768 km/h Wilgotność: 88 %
01.06.2021, 15:26 | czytano: 8128

Poważna inwestycja przy szpitalu. Naprawa awarii po sześciu latach

Nowy parking przy szpitalu. Fot. Robert Miśkowiec

NOWY TARG. Radni powiatowi zainteresowali się sprawą kosztownej, bo sięgającej ok. 700 tys. zł, budowy parkingu przy nowotarskim szpitalu. Przy placówce przybyło ok. 60 nowych miejsc parkingowych, jako „efekt uboczny” przebudowy rurociągu, który zasila szpital w wodę.

Skąd tak wysokie koszty, tłumaczył na sesji powiatowej dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego Marek Wierzba. - Ta kwota zadania, które umownie nazwane zostało budową parkingu, obejmuje przede wszystkim odbudowę na nowo głównego rurociągu zasilające szpital w wodę ze stacji pomp - wyjaśniał. - Konstrukcyjnie to zasilanie wody jest rozwiązane w ten sposób, że cały obiekt szpitala jest niejako opasany pierścieniem rurociągu tłocznego, w którym ta woda uzdatniana jest dostarczana do szpitala i możliwe jest zasilanie tego wodociągu z dwóch różnych stron, ze stacji pomp i ze studni. Ponieważ część tego wodociągu, ok. 150 metrów, była uszkodzona od dłuższego czasu, było to zasilanie tylko z jednej strony. Nie naprawialiśmy tej awarii od razu, kiedy ona się wydarzyła, z sześć lat temu, zdając sobie sprawę, że to kosztowne przedsięwzięcie. Tamten rurociąg jest zagłębiony na ok. 6-7 metrów. Wiedzieliśmy, że te roboty będą drogie i wiązały się z ogromnym wykopem. (…) W końcu jednak uznaliśmy, że musimy to zrobić i zostało to skojarzone z odbudowaniem w tym miejscu parkingu, który tam był, wysypany tłuczniem. Po zrobieniu prac ziemnych, teren został zagęszczony, wzdłuż budynku administracji, pomiędzy pawilonami szpitalnymi, przybyło około 60 miejsc parkingowych. Natomiast z tej kwoty 700 tys. zł, to 2/3 są kosztami związanymi z przebudową wodociągu - tłumaczył.

r/
najnowsze informacje
komentarze
swój nie do końca13:30, 2 czerwca 2021
No to jak w końcu nazywała się ta inwestycja? Bo już się całkiem pogubiłem w tym wszystkim. A tak na marginesie. Czy pan Wierzba wypłacił świadczenia kowidowe pielęgniarkom za rok pracy? To jest dopiero ciekawy temat!
Karol11:13, 2 czerwca 2021
wykonanie inwestycji niezgodnej z założeniem i określeniem jej nazwy, inwestycji innej to po prostu oszustwo. jak można pisać przebudowa parkingu a naprawiać rurociąg. A jak z przetargiem na ten remont? Firma budowlana kolegi to robiła?
MF06:55, 2 czerwca 2021
Urzad Pracy to cieple posadki i kawusia do likwidacji....
pracowity21:21, 1 czerwca 2021
Jak to co robi? Utrzymuje się z Twoich podatków i to wystarczy..
Adam19:47, 1 czerwca 2021
Tez jestem tego zdania ! Urząd Pracy powinien zniknąć ze szpitala ! Tak szukają pracy że szkoda sie odzywać . Już dawno powinni ich zliwidować i zostawić 2 osoby w Starostwie . Całkowicie by wystarczyło !.
nowotarżanin19:30, 1 czerwca 2021
przecie nie ma bezrobocia to po co urząd
Ze wsi18:44, 1 czerwca 2021
Co tam jeszcze na szpitalu robi Urząd Pracy? Ktoś ma sensowne argumenty? Przede wszystkim zabiera miejsce kosztem oddziałów. A w dodatku nie szuka nikomu pracy.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij