Piątek, 24 września 2021, Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
Zakopane i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 21.708 km/h Wilgotność: 71 %
-
brak pomiaru
Clouds
13°
Wiatr: 23.94 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
14°
Wiatr: 23.904 km/h Wilgotność: 63 %
Clouds
12°
Wiatr: 14.724 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
12°
Wiatr: 16.416 km/h Wilgotność: 79 %
03.06.2021, 11:00 | czytano: 2592

Bezpłatny szlak na Gubałówkę ponownie otwarty (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński

ZAKOPANE. Od 1 czerwca z placu pod Gubałówką na sam szczyt Gubałówki można ponownie wejść nie uiszczając opłat.

Szlak został wytyczony tuż przy torach kolei linowo-terenowej PKL na Gubałówkę. Płotki oraz fladry wskazują miejsce, którędy powinni iść turyści. Na szlakach pojawiły się drewniane balustrady, płotki oraz ułatwienia w postaci infrastruktury umożliwiającej wchodzenie po trudnym i stromym terenie. Pojawiły się także tabliczki informujące o tym, że może być ślisko.

- To duża zmiana w porównaniu do tego co to zastałam kilka lat temu podczas wycieczki – mówi Renata, turystyka z Warszawy. - Nie dość, że pojawiły się schodki ułatwiające podejście w niektórych miejscach, to znowu można wejść nie płacąc - dodaje.

Mimo dokładnego oznakowania trasy, którą turyści powinni się poruszać, to część z nich wybiera drogę przez prywatne pola.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Nn17:18, 4 czerwca 2021
Najpierw to niech se podpisza, ze prywtne. Skad ma przypadkowy czlowiek wiedziec, ze jakas dzialka jest prywatna i wlascicielowi nie pasuje jak ktos przechodzi, skoro ani nie ogrodzone, ani tabliczki zadnej nie ma? A najwiecej to pyszcza w takich sytuacjach tacy, co sami uzywaja drogi przez teren sasiada, bo wtedy to juz wg nich przeciez co innego = tzw. mentalnosc Kalego.
Burok11:36, 3 czerwca 2021
Tych co łażą po prywatnym gruncie odławiać i biletować . Biletować bez milosierdzia aż sie nauczą :)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij