Piątek, 03 grudnia 2021, Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
Rabka Zdrój i okolice
Clear
-5°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 71 %
Clear
-4°
Wiatr: 8.856 km/h Wilgotność: 73 %
Clear
-4°
Wiatr: 6.768 km/h Wilgotność: 69 %
Clear
-3°
Wiatr: 7.488 km/h Wilgotność: 71 %
Clear
-5°
Wiatr: 7.668 km/h Wilgotność: 86 %
Clear
-7°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 69 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
06.06.2021, 13:36 | czytano: 1982

Piotr Bąk został powołany do Rady do Spraw Samorządu Terytorialnego

prezedent.pl

Prezydent Andrzej Duda powołał Radę do Spraw Samorządu Terytorialnego, w ramach prac Narodowej Rady Rozwoju. W jej skład wszedł między innymi starosta tatrzański Piotr Bąk.

Prezydent RP podkreślał, że "powołanie rady jest wyrazem przekonania, że dobrze funkcjonujący samorząd decyduje o jakości życia obywateli, tworzący wspólnoty lokalne i regionalne jak również o nowoczesności państwa. Szczególnie teraz Polska i Polacy potrzebują strategicznego projektowania rozwoju kraju, z uwzględnieniem ich ról i zadań władz z różnych szczebli. Pałac Prezydencki będzie na pewno dobrym miejscem do prowadzenia dialogu i wypracowywania rozwiązań, które będą wsparciem i inspiracją dla poszczególnych jednostek samorządu terytorialnego. Głos ekspertów – praktyków reprezentujących gminy, powiaty i samorządy wojewódzkie wnoszący własną wiedzę i doświadczenie jest w tej dyskusji niezbędny, a jego wartość trudna do przecenienia".

Rada do Spraw Samorządu Terytorialnego w ramach Narodowej Rady Rozwoju została powołana 31 maja. Główne zadania Rady to: przygotowywanie opinii i ekspertyz dla Prezydenta RP, przegląd i analiza rozwiązań prawnych oraz opracowywanie założeń i projektów prezydenckich inicjatyw legislacyjnych dotyczących samorządu terytorialnego, wspieranie działań Prezydenta związanych z realizacją inicjatyw prezydenckich dotyczących samorządu terytorialnego oraz edukacja oraz promocja działań i inicjatyw wspierających rozwój samorządu terytorialnego.


Na przewodniczącego Rady Prezydent Duda powołał Jarosława Stawiarskiego, marszałka woj. lubelskiego. W skład Rady powołany został Piotr Bąk, starosta tatrzański. A z Małopolski także: marszałek Witold Kozłowski, Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza i Leszek Skowron, wójt gminy Korzenna.

Na pierwszym posiedzeniu rady - starosta Bąk omówił sytuację samorządu powiatowego w warunkach epidemii covid-19, wnioski wynikające z doświadczeń ostatniego roku oraz przedstawił perspektywy wychodzenia z kryzysu.

Starostwo Powiatowe w Zakopanem, opr.s/
najnowsze informacje
komentarze
wiedza i doświadczenie22:30, 7 czerwca 2021
Na Podhalu są dwa powiaty:powiat nowotarski i powiat tatrzański.
Powiat nowotarski jest trzy razy większy od powiatu tatrzańskiego.Więcej inwestycji i spraw do załatwienia jest w powiecie nowotarskim.Starostą
nowotarskim od 2006 r.jest Krzysztof Faber.
OKey22:15, 6 czerwca 2021
Panie Piotrze, szczere gratulacje, powodzenia.
mądry i skromny17:21, 6 czerwca 2021
Im więcej Rad, tym kraj bardziej rad- że żyje w kraju rad a nie w Kraju Rad.
wer14:28, 6 czerwca 2021
Bzdury i tematy zastępcze.
bodzia14:01, 6 czerwca 2021
Sami swoi. A to wszystko z naszych podatków
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas