Wtorek, 27 lipiec 2021, Imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego
Zakopane i okolice
Clouds
28°
Wiatr: 7.272 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
28°
Wiatr: 7.452 km/h Wilgotność: 58 %
Clouds
28°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
28°
Wiatr: 7.956 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
29°
Wiatr: 9.684 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
27°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 64 %
09.06.2021, 15:37 | czytano: 5071

Rozdają Konstytucje i namawiają do rozmowy (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński

Akcja "Tour de Konstytucja" dotarła pod Tatry. Po Radomiu, Kielcach, Ostrowie Świętokrzyskim, Myślenicach i Dobczycach przyszedł czas na Zakopane.

- Wiedza ludzi dorosłych z wielkim doświadczeniem życiowym często jest znikoma odnośnie naszych praw – zaznacza Robert Hojda, prezes fundacji Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych, współorganizator i pomysłodawca akcji „Tour de Konstytucja”.

Wraz z organizatorami na deptaku pojawili się także sędziowie, prokuratorzy oraz adwokaci, którzy udzielali odpowiedzi na pytania związane z Konstytucją. - Wszyscy patrzą, że są sędziowie, prokuratorzy i adwokaci, ale są aby wspierać nas merytorycznie. Cała organizacja jest organizacją obywatelską – mówi Robert Hojda.

Celem akcji jest nakłonienie Polaków, aby zaczęli ze sobą rozmawiać. - Celem „Tour de Konstytucja” jest żebyśmy jako Polacy zaczęli ze sobą rozmawiać o przyszłości, o kraju, na temat tego co przed nami i jak to dalej będzie wyglądało. Dzisiaj jesteśmy bardzo podzieleni – zaznacza Hojda. - Wszyscy wiemy, że taka sytuacja jaką mamy nie może trwać bez końca. Dalego to nie politycy organizują te wydarzenia, nie zabierają głosu, nie komentują. Mogą być jedynie jako obserwatorzy – dodaje.

Organizatorzy planują dalsze spotkania i objazd całej Polski. Po Zakopanem udadzą się zachodem Polski na północ, następnie wybrzeżem aż po miejscowości na wschodzie.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Grace08:52, 12 czerwca 2021
@ Oli. Zacytuję Cie "Może dzięki tym dularom nasze dzieci są dobrze wykształcone i mają przyszłość,tu w naszej Polsce. " Bingo !! Za dulary w kopercie !! Dobrze wykształceni są ci, nier za dulary ale ci co mieli łeb na karku , byli pracowici i mają odpowiednie IQ . /.../ Odnośnie kształcenia w szkołach na lekcjach propedeutyki czy WOSu to mi nawet nie wspominaj, bo wiem na czym to polegalo. Za wycinki z gazet z wydarzeń niekoniecznie politycznych wlepione w zeszyt, wykute na pamieć reguły co to jest Konstytuacja, co to jest preambuła wlepiali nauczyciele piątki. Własnie szkoła a przede wszystkim rodzice zawiedli, że mamy takie społeczeństwo, jakie mamy. Małobywatelskie, a patriotyzm w wydaniu młodych to tatuaże na mieśniach i klacie z orłem w koronie, Nie pluję z nienawiści, ale odnosze się do tych, cvo plują własnie na tych starszych ludzi, którzy chca młodym przekazać wiedzę o Konstytucji, o zagrożeniach z jej nieprzestrzegania, chcą pouczyć o ich prawach i obowiązkach, bo niestety szkoła ani dom nie zdali egzaminu w tej sprawie. Poczytaj co oni wypisują . Znacie ludzi , ktorzy tam byli? To kobiety i mężczyźni przeważnie po siedemdziesiątce, ludzie którzy w PRlu należeli albo do KORu albo do innych antykomunistycznych organizacji podziemnych. Ryzykowali swoją wolnośc, byli szykanowani, siedzieli w wiezieniach. Była kobieta , która w tych trudnych czasach owdowiała, miała trójkę dzieci, ciężką sytacje a mimo to ryzykowała i roznosiła bubułę w plecaku, była na tym wydarzeniu w Zakopanem o dwoch kulach, w taki gorący dzięń i tym razem nie zawiodła i takich ciężko doświadczonych tamtymi czasami ludzi było w Zakopanem wielu.To sa patrioci, to są ci, KTÓRZY UMIŁOWALI WOLNOŚC, I KOCHAJĄ TEN KRAJ ZA NIC. jEŻĘLI UWAŻASZ, ŻE KTOŚ KTO PRMUJE KONSTYTUCJĘ , TŁUMACZY MŁODYM JEJ ZAPISY JEST ZŁY I PROPWADZI JAKĄŚ IDEOLOGIĘ , jak pisza ci tutaj, a Ty ich broniszTO ZASTANOW SIĘ NAD SOBA, CO SOBA REPREZENTUJESZ. Akcja miała wymiar zupełnie apolityczny. Mamy kryzys konstytucyjny dzięki pisowskim rządom i jeżeli nadal Konstytucja będzie służyła władzy a nie obywatelom, podobnież jak upolityczniopne sady, prpkuratura, to jak się władza zmieni, a to się nie zmieni to będziecie mieli ciężko., Bo chodzi o to, żeby był TRÓPODZIAŁ WŁADFZY a KONSTYTUCJA SŁUZYŁA OBYWATELOWI, A NIE PARTIOM Poczytaj poniżej, kto kogo zaczął obrażać. Mam kilka nicków, ale nie" Skromny" czy Mądry. Mogę Ci je nawet podać " zez, he, he, he, jolka i jeszcze kilka. Teraz GRACE- dla zabawy, a Moderatrr i tak wie, że to jedna osoba
mądry i skromny02:15, 12 czerwca 2021
Mistrz refleksu odpowiedział po 23 godzinach- i wydumał, błędy były- a sam pisze- szkołyi, weż- i jak Cię można poważnie traktować?
oli19:03, 11 czerwca 2021
...Grace...mądry i skromny....to jedna i ta sama osoba ,która nas poucza, jednocześnie plując na wszystkich z nienawiści.Oprócz tego,robi te same błędy.Gimbusie -powrót do szkołyi i koniecznie weż korki z jęz.polskiego.A najbardziej ich bolą te dulary.Może dzięki tym dularom nasze dzieci są dobrze wykształcone i mają przyszłość,tu w naszej Polsce.Konstytucję poznaliśmy jeszcze w liceum,bo był taki przedmiot jak propedeutyka.A więc mamy pojęcie o Konstytucji.
Grace11:00, 11 czerwca 2021
Do wszystkich tu krytukujących obrońców Konstytucji i praworzadności w Polsce, do drwiących sobie i obrazajacych ludzi, w tym wielu osiemdziesięciolatkow i starszych, którzy kiedyś w PRLu i dzisiaj mają odwage przeciwstawić się władzy, która łamie nasze prawa i wolności .
"Chcesz wolnosci,  demokracji, by słuchano Twoich racji,  chcesz głosować, decydować, silną Polskę dziś  budować, Czytaj ją  , czytaj ją, KONSTYTUCJĘ.
Gdy ją łamią , naginają, wręcz ją szarpią, rozrywają  Ty ją bronisz, protestujesz, swym przykładem pokazujesz Szanuj ją, szanuj ją KONSTYTUCJĘ.
W jej przepisach madrośc chadza, równowagę zaprowadza,by minister z prezydentem nie trudnili się przekretem Kochaj ją , kochaj ją KONSTYTUCJĘ  " A wasi rodzice, dziadkowie, gdzie wtedy byli? Bo wielu z tych starszych dzisiaj siedziało w pierdlu za komuny, roznosili bibułe , protestowali na uczelniach i dobrze wychował swoje dzieci i wnuków.Wpoili im szacunek do pracy, do ojczyzny, Konstytucji i drugiego człowieka A Wasi dziadkowie, rodzice gdzie byli? Jak Was wychowali? Nie mieli czasu ani walczyć, ani protestować , bo łatali dulary w Ameryce ?
mądry i skromny20:04, 10 czerwca 2021
Dziś plujecie na lewice a dwa tygodnie temu, wraz z nimi głosowaliście, żeby wyżebrać brukselskie srebrniki czy można się jeszcze bardziej zeszmacić?
mądry i skromny15:53, 10 czerwca 2021
Do góralki i olego- a więc Wy jesteście zadowoleni stanem naszego kraju i uważacie że niczego nie trzeba zmieniać- no gratuluje dobrego samopoczucia. Przecież nie żyjemy w kraju gdzie międzynarodowe korporacje hasają jak po Dzikich Polach a na naszych przedsiębiorców nakłada się coraz większe podatki. Ćwierć Polski i pół Podhala musiało wyjechać do pracy za granicą żeby godnie żyć ale Wy jesteście zadowoleni. Przecież rozwalanie prawa pomaga bogatym a uderza w biednych- weź np. wielką firmę budującą autostradę i polskiego podwykonawcę któremu zalega z zapłatą za prace. Polak idzie do sądu, proces trwa kilka lat- podwykonawca bankrutuje. I takie historie można mnożyć ale Wy jesteście zadowoleni a komu się to nie podoba- ten komunista.
Grace13:50, 10 czerwca 2021
do goralka. jeszcze się podpisuj góralka. /.../
Grace12:57, 10 czerwca 2021
do Oli. Szkoda słów. Dla ciebie Konstytucją jest 500+. Żegnam , droga na wschód otwarta. Ciepły człowiek czeka. Wiesz co to znaczy nick?Ale jak wolisz może byc Grazyna- tez ładnie. Targowicą to jesteście wy, przekupni i łasi na mamonę ,Za nią zdradzić i łamać potraficie nawet Konstytucję. Tu mocny epitet pod twoim adrersem......... !
oli11:53, 10 czerwca 2021
...Grace...Grażyno,tak bardzo odjechałaś na zachód,że nawet imię swoje zmieniłaś,jednak polskość to nie dla Ciebie.Trzeba sobie przypomnieć,kto tą konstytucją sobie gębę wycierał,a zacząć można od Targowicy w Brukseli.Wiedz,że OTUA nigdy nie przejdzie w takim wydaniu i z takimi aktorami.
góralka11:41, 10 czerwca 2021
Marna ta publika i nieliczna.Dlatego muszą wyciągać niczemu nieświadome dzieci z przedszkola.Ale oni się ośmieszają,najpierw kodziarze,macice,OTUA,lempart z wypi.......ć,czaskoś z adenauerem,teraz sędziowie z resztą nawiedzonych.Po co to robicie,Platforma leci w dół dzięki takim jak Wy.Naród nie jest głupi.Nie wiem tylko dlaczego się przyczepili do Podhala,chyba tylko ,że mogą tu wypocząć i pochwalić się ,że byli na wczasach.Wiedzcie jedno,tu nie macie żadnego poparcia,jak widać na zdjęciu.
Grace09:05, 10 czerwca 2021
Do Brawo JK. Ty......!! (Domyśll się, ale tu cięzka inwektywa pod twoim adresdem) Jeżeli uważasz, ze promowanie polskiej Konstytucji, jest kompromitacja na ulicy, to znaczy, że dla ciebie *** tak jak dla całego pisowskiego bagna ta swięta księga praworzadności, naszych obywatelskich praw, obowiązków, powinności jest zwykłym chłamem a ty ***!!! Prostaku!!! Nie obrażaj ludzi, którzy znajdują czas, odwgę na przypominanie Polakom czym jest Konstytucja i tłumaczenie jej zapisów, bo pod ty względem Poacy sa do tyłu.
Brawo JK23:12, 9 czerwca 2021
Jednak obcięcie ubeckich emerytur tak boli że aż trzeba się kompromitować na ulicy.
Hiseryk22:27, 9 czerwca 2021
A przedwojenna konstytucja to przestała obowiązywać? Od kiedy?
Podsądny21:03, 9 czerwca 2021
Ale tłumy zainteresowanych! A jak działają ,,niezależne " sądy - to już każdy wie. Cytat. ,,kończ Wasc , wstydu oszczesc".
dziadeek20:31, 9 czerwca 2021
Hmmm!
32. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

Wychodzi na to, że "immunitety" są niekonstytucyjne!
Z immunitetów nie korzystają sędziowie w Belgii, Niemczech, Francji, Finlandii, Irlandii i na Cyprze.
POP(pełn.obow. Polaka)19:03, 9 czerwca 2021
OTUA, nigdy już nie będzie tak jak było!!!
klio18:17, 9 czerwca 2021
Zamiast czczego gadania,niech nam wytłumaczą dlaczego tyle nieprawidłowości jest w sądach i prokuraturach.Skoro jest tylu prawników niech mówią o niesprawiedliwych wyrokach i lekceważeniu nas,obywateli w ich urzędach.Czy ktoś ich pytał o te ważne dla nas sprawy?
Kudlon18:13, 9 czerwca 2021
Prawa konstytucyjne...to komuna...!!!...ale myślenie...mózgi są po to by ich używać.. A Konstytucja by ją w życiu politycznym społecznymi dla dobra wszystkich Polaków przestrzegać...
mądry i skromny17:58, 9 czerwca 2021
Do 888- najpierw głosiłeś że TVN jest niemiecki, teraz twierdzisz że Konstytucja jest komunistyczna- aż jestem ciekawy co odkryjesz następnym razem.
Wyrocznia17:46, 9 czerwca 2021
Tęczowa zaraza sama konstytucję przestrzega wybiórczo, ale jak im nie na rękę to się na nią powołują.
Aaa17:09, 9 czerwca 2021
Ooo wielkie tłumy ludzi zainteresowanych brawo ????.Tylko naiwnych brak bajek słuchać .
88816:38, 9 czerwca 2021
Niech nas Pan Bóg broni od tych ideologii komunistycznych....
Zorros16:11, 9 czerwca 2021
/.../ Ciekawe kto im to sponsoruje, bo chyba wiem ale nie powiem. Sorry.
miple16:02, 9 czerwca 2021
Warto uczyć tych co mają +.
litość bierze patrząc na tych ludzi15:58, 9 czerwca 2021
Stara komuna nie odpuszcza !!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij