Środa, 06 lipca
Imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny
Czarny Dunajec
Clouds
17°
Wiatr: 7.452 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
18°
Wiatr: 6.948 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
18°
Wiatr: 8.604 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
18°
Wiatr: 6.804 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
21°
Wiatr: 11.736 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
20°
Wiatr: 8.568 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
13.06.2021, 13:26 | czytano: 3469

Korekta "uchwały reklamowej"

NOWY TARG. Omawiając zmiany w uchwale w sprawie "zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń na terenie Miasta", naczelnik Wydziału Rozwoju i Urbanistyki nazwał je kosmetycznymi.

arch. Podhale24
Od początku roku na terenie Miasta obowiązuje opłata reklamowa od umieszczonych tablic reklamowych lub urządzeń reklamowych. Stosowną uchwałę, Rada Miasta podjęła w listopadzie 2020 r. Opłacie reklamowej nie podlegają szyldy. Jak przypomina Wojciech Watycha, we wrześniu ub. roku podjęta została uchwała intencyjna dotycząca tzw. "uchwały reklamowej". - Nowe zmiany wynikają ze stanowiska organów wojewody, a zmiana koryguje nieścisłości i nic nowego nie wnosi - tłumaczy naczelnik.

Wśród tych "kosmetycznych" zmian znalazło się dopuszczenie do umieszczania nad drogami publicznymi tablic reklamowych informujących o imprezach i wydarzeniach tymczasowych, a także na ogrodzeniach i balustradach - tablic reklamowych, służących kampaniom wyborczym. Maksymalna wielkość takich reklam to 12 m2 i zasada, że mają zostać one zdjęte do 30 dni po wyborach.

Są także zapisy dotyczące ogrodzeń. Tu termin dostosowania ich do przepisów uchwały został przedłużony o pół roku. Chodzi o płoty, place targowe, czy tereny rolne.

- Wpłynęła jedna uwaga od spółdzielni mieszkaniowej, która podnosi kwestę ilości szyldów na elewacji budynku. Ma być jeden szyld na jedną działalność. Przeprowadzamy kontrole na mieście. Cały czas jesteśmy otwarci na dyskusję - zapewnia naczelnik.

Korekty w uchwale omawiane były podczas posiedzenie Komisji Finansów, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju. Radni zaopiniowali je jednogłośnie.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Idzie Grześ przez wieś11:44, 17 czerwca 2021
Przecież ta uchwała nie działa tak jak cały urząd i zarządzanie tym miastem przez obecną ekipę Pani J i Pana G, który jest w jej cieniu xD Ta uchwała to idealny obraz filozofii zarządzania obecnie miastem czyli w skrócie - nie da się / nie można / to nie zależy od nas.

W kilku miejscach reklamy zniknęli i znowu się pojawily, bo ktoś ogarnął jak to miasto działa a raczej nie działa
max13:18, 14 czerwca 2021
A co z reklamą leklerka zarneckiego na ul. Szaflarskiej ????Co jego nie dotyczy uchwała czy może miasto NT jest takie nieudolne (jak zwykle)Reklama ma ze 100m2 , zasłania dwa domy i nikomu to nie przeszkadza ,wszyscy ściągnęli tylko nie on .Największa ohyda w mieście a miasto ma to w d,,,e
mieszkaniec10:04, 14 czerwca 2021
Nie chcę żadnych reklam wyborczych na mieście !!! Proszę o jakiegoś normalnego radnego, żeby się tym zajął. Jest XXI wiek i na prawdę jest dużo innych możliwości przekazu informacji niż wieszanie banerów po płotach. Jak się wogóle nie wstydzą wisieć po płotach??
MYŚLACY08:36, 14 czerwca 2021
"Nowe zmiany wynikają ze stanowiska organów wojewody "- ZARAZ ZARAZ
Tą uchwałę zagłosowali wszyscy radni za bez 2 nieobecnych i 2 się wstrzymało. Za te decyzje odpowiedzialni i winni podjęcia jej. - Taki stan faktyczny jest i nie zmieniajmy prawdy.
Konsekwencje ekonomiczne dla miasta też ponoszą radni chyba się zastanawiali za czym głosują.
ala18:21, 13 czerwca 2021
A kiedy wreszcie zostanie sciągnięty ten ohydny baner , porwny, brudny, widoczny na zdjęciu? W samym centrum. Nie ma komu wysłać upomnienia? A ściągnięto już ten wielki na Kolejowej, gdzie była Szkoła angielskiego? Nie przeszkadza to władzy? Pół budynku zasłonięte, całe piętro i jest uroczo? A na Kościelnej z Koścuszki, paskutny baner na balkonie zabytkowej kamienicy i formujący o kawiarnii, to jest szyld ? Bo przuypomiona to pomalowane prześcieradło, W samym centrum nie razi nikogo?
Azja16:37, 13 czerwca 2021
Watycha nie jest ani menedżerem ani urzędniki3m co potwierdzają wyroki sądowe o bezczynność. Ta uchwała w całości nadaje się do kosza bo to kolejny ukryty podatek który pójdzie na nagrody dla urzędników
góral14:19, 13 czerwca 2021
Czyli "WATYcHA" i spółka przed wyborami może wisieć na płotach za darmo - Bo to jest piękne i nie szpeci miasta.
Ale jak chcę powiesić baner własnej działalności na własnym płocie to muszę płacić haracz do urzędu.
A co najgorsze urząd z tych pieniędzy chce sponsorować w formie stypendiów hokeistów.
No i oczywiście wielki słup ogłoszeniowy na Ludźmierskiej " księdza biznesmena" też może wisieć.

To nasze miasto coraz głupszym się staje. Zmiana władzy wraz z radnymi bezradnymi całkowicie do wymiany.
Miastem powinien zarządzać menager a nie urzędnik.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas