Środa, 22 września 2021, Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
Nowy Targ i okolice
Rain
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
Wiatr: 6.3 km/h Wilgotność: 92 %
Rain
Wiatr: 7.38 km/h Wilgotność: 93 %
Rain
Wiatr: 7.776 km/h Wilgotność: 90 %
Rain
10°
Wiatr: 5.724 km/h Wilgotność: 89 %
Rain
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 93 %
18.06.2021, 11:52 | czytano: 1535

Wręczono doroczne Nagrody Burmistrza Zakopanego

zdj. Piotr Korczak

ZAKOPANE. - To dobrze, że przy powrocie do normalności zaczynamy od takiego wzruszenia, zaczynamy takim wydarzeniem, że poczujemy trochę wolności i wdzięczności dla tych, którzy przysłużyli się dla naszego miasta - mówił burmistrz Leszek Dorula. Skomentował w ten sposób pierwsze od ponad roku spotkanie radnych i gości na sesji zorganizowane w sal obrad.

Jolanta Iwanicka, przewodnicząca kapituły przyznającej Nagrody Burmistrza przedstawiła kandydatury, a laudacje odczytała Joanna Staszak, naczelnik Wydziału Promocji UM.

W tym roku nagrodę otrzymała Anna Wende Surmiak - pedagog, organizator życia kulturalnego, dyrektor Muzeum Tatrzańskiego.

Dziękując dyrektor Wende-Surmiak podkreśliła, że "wyróżnienie należy się nie tylko jej, ale całemu zespołowi Muzeum Tatrzańskiego". - Ta praca jest moją pasją. Nic lepszego w życiu zawodowym nie mogło mnie spotkać. Bardzo się cieszę, że mogłam to robić dla Zakopanego, wybranego przez moich rodziców i przeze mnie jako najlepsze miejsce do życia - podsumowała.


Nagrodę otrzymał także Lesław Dall - historyk i regionalista, nauczyciel historii, autor książek i publikacji historycznych i o tematyce harcerskiej.

- Chciałem podziękować, szczególnie inicjatorom którzy zgłosili moją kandydaturę. Zakopane to wielki ośrodek turystyczny, znany w Polsce i na całym świecie. Ale jednocześnie to zwykła miejscowość, gdzie mieszkańcy angażują się w życie społeczne, kulturalne, patriotyczne. Ja starałem się tylko udokumentować tę ich działalność, która jest ulotna. Poprzez wystawy, czy publikacje te postacie żyją - powiedział.


Kolejny laureat to Antoni Grabowski rzeźbiarz, nauczyciel w liceum plastycznym im. Antoniego Kenara, autor nagrobków, ale i ław w szpitalu powiatowym. Wychowawca wielu pokoleń rzeźbiarzy.

Ze względu na zły stan zdrowia - nagrodę odebrała żona artysty.


Burmistrz Zakopanego podziękował kapitule, ale i wnioskodawcom. - Mam nadzieję, że ta nagroda, to docenienie przez tych co wnioskowali i przez kapitule, która miała niełatwe zadanie by wybrać z całego grona tylko trójkę. To nagrodzenie to dowód na to, że jeśli ktoś myśli, że jest niedoceniony, iż robi tak wiele dla społeczeństwo - że jednak zauważamy. Że przychodzi taki dzień i jest możliwość podziękowania im za to co w życiu robią i jak bardzo potrafią dbać nie tylko o siebie, ale i o innych i o nasze miasto. Jestem wam bardzo wdzięczny, to wielka przyjemność, że mogłem wam wręczyć tę nagrodę, że ten wasz wysiłek - da motywację innym osobom - podsumował Leszek Dorula.

Laureaci nagrody otrzymali pięknie wykaligrafowane przez Katarzynę Nodzyńską dyplomy oraz statuetki autorstwa Marcina Rząsy.

s/ zdj. Piotr Korczak
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij