W sumie zaszczepiło się 279 osób, co jest dobrym wynikiem, jak na tak niewielką pod względem ilości mieszkańców gminę, jaką jest malowniczo położone Krościenko nad Dunajcem.
Punkt szczepień wizytowali poseł Anna Paluch i wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Poseł podkreślała, jak jest to ważna akcja. – Wszyscy powinniśmy się zaszczepić jeśli nie chcemy, aby jesienią była czwarta fala pandemii – mówiła.
Plenerowy punkt szczepień działał w sobotę i w niedzielę obok amfiteatru „Pod Wierzbą”. Pierwszego dnia chętni pojawili się jeszcze przed godziną 10. Choć szczepili się głównie mieszkańcy gminy Krościenko nad Dunajcem, to jednak byli też mieszkańcy innych miejscowości powiatu nowotarskiego oraz turyści. Niewielką grupę stanowili Białorusini.
oprac. r/ UG w Krościenku