Piątek, 24 września 2021, Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
Zakopane i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 21.708 km/h Wilgotność: 71 %
-
brak pomiaru
Clouds
13°
Wiatr: 23.94 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
14°
Wiatr: 23.904 km/h Wilgotność: 63 %
Clouds
12°
Wiatr: 14.724 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
12°
Wiatr: 16.416 km/h Wilgotność: 79 %
01.07.2021, 16:35 | czytano: 3250

Wojewoda Łukasz Kmita: "Służby są w gotowości"

Wojewoda Łukasz Kmita. Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Podczas posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które wojewoda małopolski Łukasz Kmita zwołał w Rabce Zdroju – służby złożyły meldunki z przygotowań do okresu wakacyjnego w Małopolsce.

Rozpoczął się okres wakacyjny, a wraz z nim wyjazdy rodzinne, obozy i kolonie dzieci i młodzieży. Zakończony rok szkolny był szczególnie wymagającym ze względu na pandemię i przejście w tryb nauki i pracy zdalnej. Tym bardziej wymarzony odpoczynek jest wyczekiwany przez wszystkich.

- Mam świadomość tego, jak bardzo dzieci i młodzież oczekiwały tego upragnionego momentu, kiedy można odebrać świadectwo, a plecak noszący na co dzień książki i przybory szkolne zamienić na ten turystyczny. Po tym wymagającym roku szkolnym każdy zasługuje na odpoczynek. Aby jednak był on dobry – musi być przede wszystkim bezpieczny. Bezpieczny nie tylko pod względem epidemicznym, ale także w każdym innym aspekcie – mówi wojewoda Łukasz Kmita.

- Na dzisiejszym posiedzeniu służby potwierdziły, że Małopolska jest gotowa na wypoczynek wakacyjny. Mimo wszystko nadal najwięcej zależy od nas samych. Dlatego apeluję o zachowanie ostrożności i czujności w każdych warunkach. Dobre wakacje to te, z których bezpiecznie wraca się do domu, by podzielić się wspomnieniami i pokazać zdjęcia bliskim i przyjaciołom. Zasada zdrowego rozsądku przede wszystkim! – apeluje wojewoda.

oprac. r/ MUW
najnowsze informacje
komentarze
czytelnik07:45, 2 lipca 2021
Żebyś wiedział, że mącą. Wszyscy razem z niebieskimi literami włącznie. Niebieskie litery podają, w tym momencie, że chaos na lotniskach. Koleżanka leciała z Polski do Dublina 3 tyg. temu, nie było połowy zajętych miejsc. Wczoraj kupiłem bilet Dublin- Kraków na 13 lipca za 5 euro sztuka.
PIS-iorski rządzie pozwól ludziom żyć !!!!21:40, 1 lipca 2021
Grunt to sianie paniki i strachu w ludziach
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij