Wtorek, 05 lipca
Imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny
Rabka Zdrój
Rain
18°
Wiatr: 2.232 km/h Wilgotność: 94 %
Rain
18°
Wiatr: 2.772 km/h Wilgotność: 68 %
Rain
19°
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 93 %
Rain
19°
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 96 %
Rain
19°
Wiatr: 5.58 km/h Wilgotność: 77 %
Rain
17°
Wiatr: 0.504 km/h Wilgotność: 92 %
Jakość powietrza
50 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
01.07.2021, 16:35 | czytano: 3503

Wojewoda Łukasz Kmita: "Służby są w gotowości"

Podczas posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które wojewoda małopolski Łukasz Kmita zwołał w Rabce Zdroju – służby złożyły meldunki z przygotowań do okresu wakacyjnego w Małopolsce.

Wojewoda Łukasz Kmita. Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
Rozpoczął się okres wakacyjny, a wraz z nim wyjazdy rodzinne, obozy i kolonie dzieci i młodzieży. Zakończony rok szkolny był szczególnie wymagającym ze względu na pandemię i przejście w tryb nauki i pracy zdalnej. Tym bardziej wymarzony odpoczynek jest wyczekiwany przez wszystkich.

- Mam świadomość tego, jak bardzo dzieci i młodzież oczekiwały tego upragnionego momentu, kiedy można odebrać świadectwo, a plecak noszący na co dzień książki i przybory szkolne zamienić na ten turystyczny. Po tym wymagającym roku szkolnym każdy zasługuje na odpoczynek. Aby jednak był on dobry – musi być przede wszystkim bezpieczny. Bezpieczny nie tylko pod względem epidemicznym, ale także w każdym innym aspekcie – mówi wojewoda Łukasz Kmita.

- Na dzisiejszym posiedzeniu służby potwierdziły, że Małopolska jest gotowa na wypoczynek wakacyjny. Mimo wszystko nadal najwięcej zależy od nas samych. Dlatego apeluję o zachowanie ostrożności i czujności w każdych warunkach. Dobre wakacje to te, z których bezpiecznie wraca się do domu, by podzielić się wspomnieniami i pokazać zdjęcia bliskim i przyjaciołom. Zasada zdrowego rozsądku przede wszystkim! – apeluje wojewoda.

oprac. r/ MUW
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
czytelnik07:45, 2 lipca 2021
Żebyś wiedział, że mącą. Wszyscy razem z niebieskimi literami włącznie. Niebieskie litery podają, w tym momencie, że chaos na lotniskach. Koleżanka leciała z Polski do Dublina 3 tyg. temu, nie było połowy zajętych miejsc. Wczoraj kupiłem bilet Dublin- Kraków na 13 lipca za 5 euro sztuka.
PIS-iorski rządzie pozwól ludziom żyć !!!!21:40, 1 lipca 2021
Grunt to sianie paniki i strachu w ludziach
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas