Piątek, 24 września 2021, Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
Szczawnica i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 21.708 km/h Wilgotność: 71 %
-
brak pomiaru
Clouds
13°
Wiatr: 23.94 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
14°
Wiatr: 23.904 km/h Wilgotność: 63 %
Clouds
12°
Wiatr: 14.724 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
12°
Wiatr: 16.416 km/h Wilgotność: 79 %
08.07.2021, 22:15 | czytano: 12031

Słowacja z powrotem otwiera małe przejścia graniczne

zdj. Ambasada Słowacji w Polsce FB

Od 9 lipca wszystkie przejścia graniczne będą otwarte - poinformowała Ambasada Słowacji w Polsce.

Przypomnijmy, iż kilka dni temu Słowacja zamknęła mniejsze przejścia m.in. w Chochołowie, Lipnicy Wielkiej – Winiarczykówce, w Niedzicy i na Łysej Polanie. Otwarte pozostały przejścia w Jurgowie i Chyżnem. Wywołało to sprzeciw Słowaków. W Niedzicy protestowali mieszkańcy sąsiedniej miejscowości. Z kolei w Chochołowie ktoś koparką przesunął betonowe zapory.

Jak czytamy w najnowszym komunikacie ambasady, rząd Słowacji zmienił zasady i otworzył z powrotem wszystkie przejścia. Ale pod pewnymi warunkami. Stałe kontrole będą przeprowadzane na wszystkich głównych przejściach granicznych I oraz II kategorii. Na mniejszych przejściach - III kategorii - prowadzone będzie regularne monitorowanie przestrzegania obowiązków kwarantanny.

Osoby przejeżdżające przez granicę muszą udowodnić, że zostały poddane szczepieniu. Policja będzie sprawdzać za pomocą czytników cyfrowe certyfikaty COVID UE.s/ współpraca r/
najnowsze informacje
komentarze
ocena górali z nizin08:52, 11 lipca 2021
pomyśl ... za nim co napiszesz
nawiedzony PiS jest wszechobecny u górali
a Ci nie chcą szczepić się
jak nakazuje prezes i premier PiS
pomyśl zanim coś chlapniesz18:29, 10 lipca 2021
Jeszcze raz wam piszę ,że jak bida zaglądnie do garnków Słowakom , to bardzo szybko wszystko będzie jak było. Będzie się jeździć bez jakichkolwiek rygorów i warunków , bo te rygory , maseczki i barchanowe gacie , to tylko ściema . Trzeba wykorzystać szczepionki , bo nakupili tego jak gruszek , a ludzie już mają swoją wersję ,że nawet trzy ,cztery dawki Angeli nie uratują , ani tusek na białym koniu . Oni wszyscy nadają się na taczki i tak to się w niedługim czasie skończy .
Osioł14:24, 10 lipca 2021
Na Słowację to nie ma za bardzo po co jechać. Po alkohol? Marny i niedobry. Po słodycze? Jedynie studencka może się obronić. Na jakieś atrakcje turystyczne? Raczej też nie bardzo, bo po polskiej stronie granicy jest tyle ciekawych miejsc, że wczasy dwutygodniowe to mało.
katar bezobjawowy :)))23:33, 9 lipca 2021
Czy się sczepić? Szkoda że Kwicoła,Szwejka już nie ma.Oni by tą sytuacje tak skwitowali że testerzy toksyn(zaszczepieni odszczepieńcy) poszli by na wódkę (która działa)a nie po toksyny.Zdrowy człowiek jedynie kaca leczy a nie coś bezobjawowego.
marek15:59, 9 lipca 2021
Jak ktoś myśli że będzie najazd Słowaków na jarmark ,to niech się w głowę puknie .Prawdopodobnie będą kontrolować wszystkich wjeżdżających. Tak że jutro jarmark niestety bez Słowaków ,a szkoda.
mądry i skromny09:06, 9 lipca 2021
Do- Osiol- no straszna ta Angela, raz daje kasę, a raz nie daje- jak żyć?
to prawdziwi gorale08:42, 9 lipca 2021
Osioł -- to nie Angela stoi za tym
nie słuchaj PiS TVP
to nasi górale z góry Synaj stoją za tym
a Ty powtarzasz głupoty tych górali z TVPPiS
Sx08:38, 9 lipca 2021
Jeżeli jest strefa Schengen i Unia to chyba po coś jest , a nie każdy ...j na swój strój
Janosik07:49, 9 lipca 2021
Wszyscy źli ludzie tego świata, mógłbym być waszym katem
Osiol23:04, 8 lipca 2021
O Angela kasy nie dała jeszcze tydzień i się z,, twarzą,, wycofają
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij