Piątek, 24 września 2021, Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 22.86 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
13°
Wiatr: 23.832 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
13°
Wiatr: 23.94 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
14°
Wiatr: 25.272 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
12°
Wiatr: 18.54 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
12°
Wiatr: 16.416 km/h Wilgotność: 79 %
09.07.2021, 11:08 | czytano: 1957

Akcja "Prędkość" w powiecie nowotarskim: 73 kierowców jechało zbyt szybko, 1 stracił prawo jazdy

arch. Podhale24

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy prowadzili ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Skontrolowali 92 pojazdy. W 73 przypadkach doszło do przekroczenia dozwolonej prędkości. Za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym - jedna osoba straciła prawo jazdy.

Funkcjonariusze prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. - W działania zaangażowani byli funkcjonariusze z grupy SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze, w tym nieprzestrzeganiu ograniczeń prędkości. Wczorajsze działania mundurowi prowadzili z wykorzystaniem nieoznakowanego radiowozu z wideorejestratorem, a także dokonywali pomiarów prędkości ręcznymi miernikami prędkości. Łącznie w trakcie trwania akcji policjanci skontrolowali 92 pojazdy, ujawnili 73 przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości. Za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym prawo jazdy stracił 1 kierujący - podsumowuje asp. Dorota Garbacz z KPP w Nowym Targu.

Policja apeluje o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości, zwalnianie w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

opr.s/
najnowsze informacje
komentarze
kierowca21:27, 9 lipca 2021
Cos slabo lapali. Przeciez 99%kierowcow przekracza szybkosc. Jadac przepisowo nie ma kierowcy ktory by mnie nie wyprzedzil!!!!
Pio.12:11, 9 lipca 2021
Muszę przyznać że często nie jeżdżę przepisowo a i tak coraz więcej blondynek z telefonem przy uchu mnie wyprzedza. Pytam gdzie się podziały tamte kobiety? Spokojne, opanowane i delikatne?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij