Piątek, 24 września 2021, Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
Nowy Targ i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
13°
Wiatr: 22.608 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
13°
Wiatr: 26.964 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
15°
Wiatr: 25.128 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
11°
Wiatr: 18.54 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
12°
Wiatr: 15.048 km/h Wilgotność: 83 %
11.07.2021, 18:33 | czytano: 1827

Przyznano Nagrodę Literacką Zakopanego 2021 (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak

ZAKOPANE. Jury konkursowe nie miało wątpliwości. Jednogłośnie zdecydowano, iż tegoroczną Literacką Nagrodę Zakopanego otrzymuje książka Dariusza Kortko i Jerzego Porębskiego "Berbeka. Życie w cieniu Broad Peaku".

Jury, czyli - Anna Janko, Bożena Gąsienica, Tomasz Jastrun, Agnieszka Jurczyńska- Kłosok, Paweł Skawiński i Iwona Smolka dokonała wyboru spośród trzech nominowanych pozycji: Dariusza Jaronia "Skoczkowie. Przerwany lot", Dariusza Kortko i Jerzego Porębskiego "Berbeka. Życie w cieniu Broad Peaku" oraz Beaty Sabały Zielińskiej "Pięć Stawów. Dom bez adresu".

Wyróżniono także dwa dzieła jako książki o wybitnych walorach edytorsko-artystycznych. Jest to "Tatry i Zakopane w ilustracji Walerego Eljasza-Radzikowskiego" autorstwa Radosława Kuty i "Dłutem. Piórem. Rząsą" - Antoniemu Rząsie w setną rocznicę urodzin - praca zbiorowa Magdy i Marcina Rząsów - Fundacja im. Antoniego Rząsy.

Zdecydowano, iż nagrodę specjalna otrzyma książka "Tatry i Zakopane w ilustracji Walerego Eljasza-Radzikowskiego".

Ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagrody odbyło się w ramach podsumowania dobiegającego końca - 6. Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego.

s/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Stąd17:03, 12 lipca 2021
A czy to nie jest "obciach", gdy się komentuje bez sprawdzenia faktów? Może Sz. Pani/Pan Krecik sprawdzi najpierw kim był Maciej Berbeka, co znaczyły Tatry i Zakopane w jego życiu, przeczyta książkę poświęconą M. Berbece, itd. .... Dopiero długo, długo potem będzie (może będzie) czas na merytoryczną dyskusję i recenzję. No, chyba że to jakiś osobisty problem związany z ambicjami w kierunku nagród i wyróżnień.
Krecik21:41, 11 lipca 2021
książka o Berbece nie ma nic wspólnego z Zakopanem i Tatrami. To jakis obciach z tą nagrodą
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij