Piątek, 03 grudnia 2021, Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
Czarny Dunajec i okolice
Clear
-5°
Wiatr: 7.236 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
-5°
Wiatr: 8.604 km/h Wilgotność: 73 %
Clear
-5°
Wiatr: 6.768 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
-3°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 70 %
Clear
-5°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 86 %
Clear
-6°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 69 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
12.07.2021, 10:18 | czytano: 6352

Symboliczne wbicie łopaty pod budowę ścieżki rowerowej (zdjęcia)

Pierwsze łopaty wbili wójt Marcin Ratułowski i wiceminister Andrzej Gut-Mostowy. Fot. Piotr Korczak

Z udziałem wiceministra ds. turystyki Andrzeja Guta-Mostowego oficjalnie rozpoczęto budowę ścieżki rowerowej na terenie torfowisk między Czarnym Dunajcem a Odrowążem.

- Powstanie ona w bardzo trudnym terenie, na obszarze torfowisk i bagien. Będziemy ją budować starą metodą austriacką, czyli na „dylówce”. Będziemy topić pewnie połówki drzew modrzewiowych w bagnie, by po tej ścieżce można było przejechać nie tylko rowerem. Poprowadzi ona do unikatowych w skali europejskiej terenów – tłumaczył wójt Marcin Ratułowski.

Ścieżka będzie mieć 2 kilometry długości i połączy istniejącą ścieżkę rowerową i drogę. Kosztować będzie 2 mln zł. Oddana zostanie do użytku jesienią przyszłego roku. W całości finansowana jest ze środków rządowych.Jak tłumaczył obecny dziś w Odrowążu wiceminister ds. turystyki Andrzej Gut-Mostowy, dzięki rządowym środkom ok. 70 gmin z Polski będzie mogło zrealizować inwestycje związane z rozwojem turystyki na świeżym powietrzu. Wśród nich są wieże widokowe, trasy spacerowe i ścieżki rowerowe, jak ta w Odrowążu. - Te inwestycje są zgodne z tymi trendami, które występują w czasie po-covidowym i mają dobry wpływ na regenerację sił fizycznych i psychicznych - mówił.

W ramach tzw. tarczy górskiej gmina Czarny Dunajec wybuduje też taras widokowy na Bachledówce, obok kościoła oraz wyremontuje dawną stację PKP w Czarnym Dunajcu pod punkt obsługi ruchu turystycznego.

r/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
olo19:20, 15 lipca 2021
Generalnie OK. tylko potem te rozdarte gęby i śmieci na środku torfowisk.
Brrr powiało komuną...15:19, 13 lipca 2021
oli kto bierze pieniądze? Czyje pieniądze? Nie interesuje mnie ani Gut ani Kaczor. Ale drażni mnie takie gadanie, że nie można mieć swojego zdania, swoich pomysłów, że z moich i twoich podatków mogą korzystać tylko te miernoty, które swojego zdania nie mają i zgadzają się od kropki do kropki z jedynie słuszną linią jedynie prawej i sprawiedliwej partii, co jest oczywistą głupotą. Te pieniądze mają trafić do tych którzy płacą podatki, bo dzięki nim rząd w ogóle istnieje i to ten rząd powinien sprawiedliwie i bez uprzedzeń politycznych decydować o rozdziale tych środków. I jeśli tak nie jest to znaczy że to nie jest dobry rząd. Tyle.
ocena z Orawy15:22, 12 lipca 2021
Kolekę sprzedali ludzie PiS
to wiemy na Podhalu
i potem ci sami odkupili
to jest zabawa nie swoim
Gulasz Juliusz Zeżarł14:54, 12 lipca 2021
Byle nie było jak ze stępką pod budowę promów w wykonaniu premiera Mateusza
Osiol13:38, 12 lipca 2021
Ech jak za towarzysza Gierka
oli11:39, 12 lipca 2021
Rząd pomoże,ale Mostowy z Gowinem knuli przeciw temu,złemu rządowi.A teraz im nie przeszkadza brać pieniądze.W następnych wyborach Gut ma szlaban na Podhalu.Dobrze,że jeszcze coś buduje a nie sprzedaje ,tak jak kolejkę na Kasprowy.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas