Środa, 18 maja
Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
Nowy Targ
Clear
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 77 %
Clear
Wiatr: 2.88 km/h Wilgotność: 79 %
Clear
Wiatr: 3.816 km/h Wilgotność: 79 %
Clear
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 74 %
Clear
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 58 %
Clear
Wiatr: 4.608 km/h Wilgotność: 68 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
18 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
12.07.2021, 10:18 | czytano: 6646

Symboliczne wbicie łopaty pod budowę ścieżki rowerowej (zdjęcia)

Z udziałem wiceministra ds. turystyki Andrzeja Guta-Mostowego oficjalnie rozpoczęto budowę ścieżki rowerowej na terenie torfowisk między Czarnym Dunajcem a Odrowążem.

Pierwsze łopaty wbili wójt Marcin Ratułowski i wiceminister Andrzej Gut-Mostowy. Fot. Piotr Korczak
- Powstanie ona w bardzo trudnym terenie, na obszarze torfowisk i bagien. Będziemy ją budować starą metodą austriacką, czyli na „dylówce”. Będziemy topić pewnie połówki drzew modrzewiowych w bagnie, by po tej ścieżce można było przejechać nie tylko rowerem. Poprowadzi ona do unikatowych w skali europejskiej terenów – tłumaczył wójt Marcin Ratułowski.

Ścieżka będzie mieć 2 kilometry długości i połączy istniejącą ścieżkę rowerową i drogę. Kosztować będzie 2 mln zł. Oddana zostanie do użytku jesienią przyszłego roku. W całości finansowana jest ze środków rządowych.Jak tłumaczył obecny dziś w Odrowążu wiceminister ds. turystyki Andrzej Gut-Mostowy, dzięki rządowym środkom ok. 70 gmin z Polski będzie mogło zrealizować inwestycje związane z rozwojem turystyki na świeżym powietrzu. Wśród nich są wieże widokowe, trasy spacerowe i ścieżki rowerowe, jak ta w Odrowążu. - Te inwestycje są zgodne z tymi trendami, które występują w czasie po-covidowym i mają dobry wpływ na regenerację sił fizycznych i psychicznych - mówił.

W ramach tzw. tarczy górskiej gmina Czarny Dunajec wybuduje też taras widokowy na Bachledówce, obok kościoła oraz wyremontuje dawną stację PKP w Czarnym Dunajcu pod punkt obsługi ruchu turystycznego.

r/ zdj. Piotr Korczak
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
olo19:20, 15 lipca 2021
Generalnie OK. tylko potem te rozdarte gęby i śmieci na środku torfowisk.
Brrr powiało komuną...15:19, 13 lipca 2021
oli kto bierze pieniądze? Czyje pieniądze? Nie interesuje mnie ani Gut ani Kaczor. Ale drażni mnie takie gadanie, że nie można mieć swojego zdania, swoich pomysłów, że z moich i twoich podatków mogą korzystać tylko te miernoty, które swojego zdania nie mają i zgadzają się od kropki do kropki z jedynie słuszną linią jedynie prawej i sprawiedliwej partii, co jest oczywistą głupotą. Te pieniądze mają trafić do tych którzy płacą podatki, bo dzięki nim rząd w ogóle istnieje i to ten rząd powinien sprawiedliwie i bez uprzedzeń politycznych decydować o rozdziale tych środków. I jeśli tak nie jest to znaczy że to nie jest dobry rząd. Tyle.
ocena z Orawy15:22, 12 lipca 2021
Kolekę sprzedali ludzie PiS
to wiemy na Podhalu
i potem ci sami odkupili
to jest zabawa nie swoim
Gulasz Juliusz Zeżarł14:54, 12 lipca 2021
Byle nie było jak ze stępką pod budowę promów w wykonaniu premiera Mateusza
Osiol13:38, 12 lipca 2021
Ech jak za towarzysza Gierka
oli11:39, 12 lipca 2021
Rząd pomoże,ale Mostowy z Gowinem knuli przeciw temu,złemu rządowi.A teraz im nie przeszkadza brać pieniądze.W następnych wyborach Gut ma szlaban na Podhalu.Dobrze,że jeszcze coś buduje a nie sprzedaje ,tak jak kolejkę na Kasprowy.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas