Piątek, 24 września 2021, Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
Szczawnica i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
13°
Wiatr: 22.608 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
13°
Wiatr: 26.964 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
15°
Wiatr: 25.128 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
11°
Wiatr: 18.54 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
12°
Wiatr: 15.048 km/h Wilgotność: 83 %
12.07.2021, 18:42 | czytano: 10959

Polsko-słowackie Święto Konia. Nowotarżanie najlepsi w zrywce drewna (zdjęcia)

Fot. Szymon Pyzowski

Przez całą sobotę i niedzielę na terenie hipodromu w Ludźmierzu kilkudziesięciu zawodników walczyło w polsko-słowackich zawodach w powożeniu sportowym. W sobotę odbyła się próba ujeżdżenia oraz zręczność powożenia, natomiast w niedzielę rozegrano próbę terenową - maraton.

Ostateczne wyniki prezentują się następująco. W kategorii SINGLI bezkonkurencyjna okazała się utytułowana Małgorzata Skupień z Białego Dunajca z luzakiem Andrzejem Chotarskim, koń HANDO rasy KWPN - holenderskiej gorącokrwistej. Drugie miejsce zajął powożący Damian Szeleść z Tarnowa wraz z luzakiem Grzegorzem Madurą, koń Brentino rasy śląskiej, natomiast trzecie miejsce zdobył Stanisław Stasiowski z Kołaczyc z Edytą Materowską, koń Lorenzo - S również rasy śląskiej.

W kategorii par gospodarze okazali się bardzo gościnni. Zwycięzcą tej kategorii został powożący końmi rasy lipicańskiej Jozef Buckuliak z Martina z luzakiem Michaelą Balazovą, konie Pluto XII-23 oraz Pluto XII-22. Drugie miejsce zajął Marcin Śledź z Zakopanego wraz z luzakiem Wojciechem Długoszem końmi rasy lipicańskiej Favory Juno oraz Favory Fonix. Trzecie miejsce zajął Andrzej Chotarski z Kościeliska z luzakiem Iwoną Rapacz końmi Dartel rasy KWPN - holenderskiej gorącokrwistej oraz Szkuner rasy małopolskiej.

W rozgrywanej w niedzielę po południu konkurencji w zrywce drewna (na zdjęciach) bezkonkurencyjny okazał się Jan Wróbel z Nowego Targu z koniem NAT (wynik 167,77 sekund). Drugie miejsce zajął Maksymilian Fryźlewicz również z Nowego Targu z koniem SMERF (wynik 186,95 sekund). Trzecie miejsce zdobył Andrzej Moskała z Ostrowska z koniem TOBI (wynik 203,39 sekund).

- W imieniu organizatorów serdecznie chciałbym podziękować zawodnikom, którzy skorzystali z zaproszenia i wzięli udział w zawodach. Wszystkim gościom, którzy również odpowiedzieli na zaproszenie i zjawili się w Ludźmierzu. Bardzo gorące podziękowania kieruję do wspaniałej publiczności, która przez dwa dni dopingowała i zagrzewała do walki zawodników - mówi Tadeusz Watycha, dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu.

Wystawa Polsko - słowackie święto konia jest dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Tatry w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.

Materiały prasowe, oprac. r/ zdj. Szymon Pyzowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
luzak22:49, 14 lipca 2021
Pytanie jesli umie czytać to ostatni akapit wyjaśnia skąd fundusze.
pytanie20:31, 12 lipca 2021
Skad fundusze na tą imprezę ?
fiakier20:18, 12 lipca 2021
Koń bysie uśmiał
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij