Środa, 22 września 2021, Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
Szczawnica i okolice
Rain
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
Wiatr: 6.3 km/h Wilgotność: 92 %
Rain
Wiatr: 7.38 km/h Wilgotność: 93 %
Rain
Wiatr: 7.776 km/h Wilgotność: 90 %
Rain
10°
Wiatr: 5.724 km/h Wilgotność: 89 %
Rain
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 93 %
13.07.2021, 18:50 | czytano: 7466

Rodzice zaczynają przyprowadzać dzieci na szczepienia przeciwko COVID-19

Dr Jerzy Toczek. Fot. Szpital Powiatowy w Zakopanem

- Chyba wiele osób przemyślało temat - uważa dr Jerzy Toczek, koordynator akcji szczepień w punkcie przy Szpitalu Powiatowym im. T. Chałubińskiego w Zakopanem.

- Chyba wiele osób przemyślało temat, zwłaszcza rodzice przemyśleli kwestie infekcji, kwestie bezpieczeństwa. Zaczyna się takie odbicie tzn. rodzice zaczynają przyprowadzać swoje dzieci – z tego niezmiernie się cieszymy. Sporo osób do szczepień, bo około 20 proc. to ludzie młodzi więc zainteresowanie jest - mówi dr Toczek.

A jaka jest ogólna sytuacja, jeśli chodzi o szczepienia? - Dziennie szczepimy około 200 osób, co w skali tygodnia daje nam ponad 1000 osób zaszczepionych. Zbliżamy się do 15 tys. podanych dawek. Sądzę, że jeżeli utrzymamy taką tendencję to do końca tego miesiąca będziemy mieli około 20 tys. podanych szczepionek. Przy czym zaznaczam są to dawki podawane dla wszystkich, ludzi spoza powiatu, ale przede wszystkim dla mieszkańców - dodaje.

Źródło: Szpital Powiatowy w Zakopanem, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
antycovidian20:55, 19 lipca 2021
@Nowotarżanin z wyboru
Radzę posłuchać wypowiedzi specjalistów epidemiologów , wirusologów - NIEZALEŻNYCH, tak krajowych z własnego podwórka jak i zagranicznych, a nie tych przekupnych - lobbystów konc. farm. którzy na okrągło wypowiadają się w tv i robią ludziom sieczkę z mózgów.

"warunkowe dopuszczenie dotyczy modyfikacji procedury weryfikacji wyników badań, a nie bezpieczeństwa preparatu."

Czyli liczą się niepełne wyniki badań , ( inaczej eksperyment medyczny lub lekarski) a nie BEZPIECZEŃSTWO PREPARATU ? Halo ziemia - czy Ty się słyszysz - widzisz co piszesz ?
Nowotarżanin z wyboru13:48, 18 lipca 2021
@antycovidian - warunkowe dopuszczenie dotyczy modyfikacji procedury weryfikacji wyników badań, a nie bezpieczeństwa preparatu. Radzę zamiast na filmiki z "YT" zaglądać do książek bo ignorancja szkodzi.
Nowotarżanin z wyboru13:45, 18 lipca 2021
Ludzie szczepcie się, bo inaczej jesienią będziecie płakać. Oby tylko z powodu lockdownów.
myślący10:24, 16 lipca 2021
następny namawia do morderstwa hańba na całe Podhale
Absurdalny17:32, 15 lipca 2021
Do Swój chłop
Szukaj dla dziecka praktyki u "foliarza", "płaskoziemca", nie będziesz musiał szczepić wtedy dziecka.
Czy to takie trudne?? Dyrektor nie ma prawa zmuszać do szczepień, zgłoś to do Kuratorium. Przyczynisz się społeczeństwu.
Są jeszcze ludzie niezaszczuci, samodzielnie myślący, i chwała im za to.
Co do argumentu, bo nie wyjade na wakacje. No ale też pech.
Absurdalny17:27, 15 lipca 2021
Więc stąd ten uśmiech, kroi się kolejny dobry interes na dzieciach.
Czemu to dzieci mają pokutować za decyzje rodziców??
Liczą na nagrody pieniężne, bo 500+ już inflacja zżarła i brakuje "hajsu"?
Ale nastały czasy.
darwos15:26, 15 lipca 2021
A od września zdalne nauczanie. Słusznie. Sami żeście krzyczeli do nauczycieli,zaszczepić ich bo rząd powiedział że jak zaszczepi nauczycieli to dzieci wrócą do szkół bo wirus dzieci nie atakuje ale mogą go przenosić ( notabene oznacza to jedno - są chore bezobjawowo) Już nie pamiętacie? Dlaczego więc nauczyciel ma pracować normalnie z potencjalnym zagrożeniem w klasie? No przecież rząd mówi że dzieci można szczepić ,git malina ,nic się nie dzieje. No ten sam rząd to mówi. Ech....
Darek15:18, 15 lipca 2021
Czego wy chcecie od niego? /.../ Mogę się założyć o miliard iż ten expert ,lekarz nie potrafiłby żadnej szczepionki stworzyć ,niczego gdyby dać mu laboratorium. Wierzyć jednak może w dobrodziejstwo nauki. Czy skłamał że coraz więcej młodych się szczepi ? Nie. Czy skłamał mówiąc że np rodzice wypytują się o ewentualne ten tego dzieci ? Hmmm. Wiemy że nic nie wiemy. Z jednej strony gigantyczna liczba "expertow" + media a z drugiej strony pojawiają się ludzie z noblami ,ludzie którzy byli w zespołach które wynalazły metodę transkrypcji mRna. O dziwo z nimi nikt z decydentów nie rozmawia. Pomijam się ich wiedzę i jednak umiejętności, a przytacza się non stop słowa expertow teoretyków. Co tu wybrać? Wolność przede wszystkim,wolność bez podziałów. Szczypnac się czy nie? Ja tego nie zrobię. To o czym mówili eksperci - praktycy , sprawdza się. Wyrażali oni już na samym początku możliwe konsekwencje tych preparatów. Jednym z nich były np możliwe zakrzepy,choroby autoimmunologiczne . Mówili to na samym początku kiedy w mediach panowała narracja cudownego eliksiru ,takie rzeczy nawet nie były brane pod uwagę. Nawet w mediach mainstream pojawiają się informacje o zakrzepicy,o wystąpieniu choroby autoimmunolocznej . Oczywiście mówi się że to są przypadki sporadyczne. Z tego co ludzie piszą ,zgłoszenie nawet śmierci godzinę po przyjęciu tego czegoś nie są rozpatrywane jako efekt uboczny. Skala tego zjawiska ,tych zjawisk nie jest znana.

Naruszenie regulaminu. Moderator.
Entuzjasta03:12, 15 lipca 2021
Proszę nie szukajcie prawdy tam gdzie jest kłamstwo
powtarzane za pieniądze wielokrotnie staje się i tak prawdą. Chcecie być przedmiotem badań na sobie samych proszę bardzo ale dajcie żyć tym co mają odmienne zdanie, bo choć przymusu bezpośredniego jeszcze nie ma to jak na dobre zagości w Polsce segregacja sanitarna ten lud dotychczas uśpiony zrobo wam eksperci wirusologii i Sanepudu taką szkołę, że popamiętacie na całe wasze marne życie. No i żeby Wam nie przyszło do głowy znowu wprowadzać odgórnie stref żółtej, zielonej i czerwonej. Wytyczne NWO znają już nawet dzieci w szkole podstawowej oraz kto doprowadził do zmian klimatycznych. No a nie dozwolone próby jądrowe Rosjanie nadal przeprowadzają w obszarze bieguna i na Antarktydzie
a uszkodzoną powłokę ozonowa miliarder latający w kosmos swoją,, życią'' teraz nie zatka.
KNT20:35, 14 lipca 2021
No jasne, jasne a od września zdalne. Nie wiem kto zaszczepi własne dziecko
Cemerynka20:32, 14 lipca 2021
Panie Jurku miałam Pana za mądrego człowieka a pan tez się sprzedał
Eehhhh
katar bezobjawowy :)))14:57, 14 lipca 2021
@Partyzant.Wal wszędzie gdzie szczepią,co tydzień .Zaszczep się u weterynarza(na jesień do ogrodnika,drzewka szczepią) przeciw wściekliżnie będziesz się czuł jeszcze lepiej.
ero14:09, 14 lipca 2021
To grypy nie bedzie w tym roku?Ty przejazdem zastanow sie co ty bredzisz powinni cie izolowac z tego forum
do antycovidian14:04, 14 lipca 2021
Ludzie dopiero zobacza skutki ja juz sam znam efekty nie tylko nop-ow ale smierci ale oponenci no co stary byl 41 lat 2 godziny po przyjeciu daru od rzadu.W rodzinie juz nawet mam dowody na depopulation....Szczepcie sie nie zaluje was kazdy ma wybor ja chce zyc nawet kaganca nigdy nie nosilem i zyje
antycovidian13:13, 14 lipca 2021
@Ja tylko przejazdem

"brnij dalej:)

"co on wie na temat składu i skutków ubocznych tych preparatów, które za pieniądze tak promuje. Odpowiem za niego - on o tym nie wie NIC""

brnij dalej w swoich domysłach - pełny skład preparatów jest objęty tajemnicą producenta - dlatego preparaty te zostały dopuszczone warunkowo. Co powiatowy lekarz może wiedzieć na temat skutków ubocznych tych preparatów na organizm człowieka, skoro te preparaty są w 3 i 4 fazie testów, ba najwięksi eksperci światowi (epidemiologii, genetyki, biologii, wirusologii) nie wypowiadają się na te tematy, bo nie znają na nie odpowiedzi, ale Ty "wszechnico wiedzy" już wiesz wszystko ;). Ponawiam do Ciebie pytania
Co Ty i Twoja rodzina przez "zaszczepienie" osiągnęliście, przed czym ta "szczepionka Was chroni", co tej "szczepionce" zawdzięczacie (poza tym, że Twojej wybrance jak kiedyś wspomniałeś cycki się powiększyły ;) - rzekomo - jak to ktoś określił - jako efekt uboczny ;) ), jakie to "przywileje" Was spotkały, (po za loterią) czy tylko rząd znalazł naiwnych i zrobił Was w c***. Pytań można mnożyć i mnożyć

Polecam YT - "szczepionki na zdrowy rozum"
Ja tylko przejazdem13:10, 14 lipca 2021
@osioł
nie chce mi się nawet tych bredni komentować
Życie13:08, 14 lipca 2021
Biedne dzieci. Jaki sens szczepić dzieci? Przecież one nie chorują na covid, a skutki tego preparatu mogą mieć tragiczne konsekwencje.
Osiol12:31, 14 lipca 2021
Do ja tylko przejazdem
No uderz w stół......
Jak taki dobry jesteś i popierasz szczepionki to co o nich wiesz, co wie o nich lekarz który ocenia zdolność pacjenta do szczepienia dlaczego pytania do ministra wszystkich kręgów naukowych lekarzy publicystów i innych są pozostawiane bez odpowiedzi przecież odpowiedzi wyjaśniały by wątpliwości dlaczego rząd polski pozwala na prowadzenie testów na dzieciach polskich.
Codziennie straszenie że np we Francji 35proc zaszczepionych zamknie może w obozach 65proc niezaszczepionych (a jak to 65 proc pójdzie na bazrobocie i te 35proc będzie musiało na nich robić he he he)
A w Pl nikogo nie zmuszono do szczepienia i się nie zmusza nikt karabinu do głowy nie przystawia wszyscy jak Ty zaszczepili się dobrowolnie ale Twoje niepełnoletnie dzieci już nie (może kiedyś o alimenty Cie pozwą)
Jak dobrowolnie to skutki ew uboczne są Twoim problemem ew renta wypłacana dzieciom też przez Ciebie bo je zmusiłeś
Tyle razy już straszono grozono i dalej to będzie się robić a może w reżimowej tv 2godz dziennie pytań i odpowiedzi od widzów aby wątpliwości wyjaśnić tylko uczciwie bez cenzury pytań niech ekspert pod odpowiedzialnością karna powie co wie a czego nie wie gdzie jeszcze na razie niema odpowiedzi a może przeciwników zaprosić i niech dyskutują ale do tego nigdy nie dojdzie
Ja tylko przejazdem12:30, 14 lipca 2021
@ntycovidian

brnij dalej:)

"co on wie na temat składu i skutków ubocznych tych preparatów, które za pieniądze tak promuje. Odpowiem za niego - on o tym nie wie NIC"
mądry i skromny12:15, 14 lipca 2021
Do Przyjechanego- najpierw nas straszyłeś śmiercią na coronavirusa a teraz sądami? Czyżbyś przestawał wierzyć w tę swoją zarazę?
antycovidian11:47, 14 lipca 2021
@Ja tylko przejazdem
Jest osobą publiczną, wypowiada się publicznie na łamach pracy, więc musi się liczyć z krytyką (nie mylić z dyskredytacją)
antycovidian11:44, 14 lipca 2021
@Ja tylko przejazdem
Jest oficjalny przekaz z Ministerstwa Zdrowia, że lekarzom namawiającym do szczepień, przysługują pewne gratyfikacje (czytaj premie) pieniężne. Jakoś trudno mi w to uwierzyć, aby ktoś to robił dla idei, zwłaszcza, że - to też oficjalna informacja - personel medyczny, szpitale i oddziały cov-idowe, - miały za to ekstra pieniądze.
Swój chłop11:08, 14 lipca 2021
A jaki mają wybór jeśli dyrektorzy w szkole nie wyrażają zgody na podjęcie praktyki zawodowej w technikum bądź w zawodówce jeśli uczeń jest niezaszczepiony ?! Taka dowolność wyboru. To się samo komentuje
Janosik10:38, 14 lipca 2021
Demontaż świata już się kończy. Teraz zaczną znikać ludzie.
Ja tylko przejazdem10:20, 14 lipca 2021
@antycovidian

ty jak zwykle w amoku, ale tym razem przesadziłeś, bo w odróżnieniu od forum, gdzie uczestnicy są anonimowi, a ty uwielbiałeś ataki na wszystkich lekarzy, co można uznać z prawo do swobodnej wypowiedzi, tym razem zaatakowałeś doktora wymienionego z nazwiska i bez trudu może cię pozwać za zniesławienie; bo bez wątpienia twoja opinia ma na celu zdyskredytowanie konkretnie tego lekarza w oczach opinii społecznej.

Być może twoje szczęście będzie polegało na tym, że nie będzie mu si e chciało z tobą po sądach włóczyć, ale może za niego zrobi to NIL, bo doktorom po tych prymitywnych atakach antyszczepionkoqców (łączenie z grożeniem śmiercią) się "ulało" i Izba Lekarska musi coś z tym zrobić.

Zatem mogą cię ściągnąć (moim zdaniem zupełnie słusznie)
Osiol10:17, 14 lipca 2021
Tylko cztery rządy udostępniły dzieci (Luboń k, poznania) do testów poniżej 12lat USA Hiszpanii polska Finlandia na stronach internetowych USA jest ta info i te polskie sieroty są bez żadnej obrony nikt nie staje w ich obronie ci nasi biskupi będą się smażyć razem z Hitlerem w jednym kotle a każdy z nas mógł się zbiegiem losu w takim miejscu znalesc i być poddawany testom bez swojej zgody.
Brawo10:02, 14 lipca 2021
No to się nam ujawniły lokalne wybitne umysły nauk wszelkich. Największe światowe laboratoria na was czekają. Tyle talentów się marnuje, tylu wybitnych wirusologów, naukowców w każdej dziedzinie zajmuje się praniem pościeli po swoich "gościach". Dobrze, że jesteście, bo gdyby nie wy, to cywilizacja już by wyginęła.
hary09:10, 14 lipca 2021
już widze jak doktor Toczek zapodał sobie szczepionke , juz to widzę . Ale kasa za nagabywanie nie śmierdzi , lecz sumienie się odezwie za kilka lat.
hary09:07, 14 lipca 2021
Partyzant =Zgrywus
antycovidian07:36, 14 lipca 2021
Proszę zadać temu Panu - dr Jerzy Toczek, pytania, co on wie na temat składu i skutków ubocznych tych preparatów, które za pieniądze tak promuje. Odpowiem za niego - on o tym nie wie NIC. Jeśli te preparaty są takie "bezpieczne" - w 3 i 4 fazie testów klinicznych, które mają się zakończyć pod koniec 2022/2023 r. - to dlaczego producenci tych preparatów jak i pisowski rząd nie chcą wziąć na siebie odpowiedzialności za niepożądane odczyny poszczepiennie (NOP-y) i zgony ??? Dalej wierzycie w te brednie wypowiadane przez ludzi, którzy to robią dla kasy ???
Genetycznie zmodyfikowany06:40, 14 lipca 2021
Stop fałszywej propagandzie .
Stop modyfikacja ludzi
Niezaszczepiony06:38, 14 lipca 2021
Panie doktorze !,!
Gdzie Pana Etyka zawodowa
Gdzie klauzula sumienia !!!
Niech pan sobie przypomni ,czy taka przysięgę pan składał żeby robić to co pan robi .
Halny06:34, 14 lipca 2021
Wszyscy naciągacze poniosą zasłużona karę
To jest manipulacja społeczeństwem
Nieznam nikogo kto chciałby się szczepić a tym bardziej dziecko .
Andrzej06:32, 14 lipca 2021
Ludzie opamiętajcie się
To jest manipulacja ludźmi
Leszek06:27, 14 lipca 2021
Strach ma racje

Wirusa niema to rządowa ściema
ens05:58, 14 lipca 2021
@Ron,
Masz racje, tylko ze maja wyszczepioną większą część społeczeństwa. Ale to dlatego ze Anglicy głupcy bo majac podstawowe wyksztalcenie nie posiadają wiedzy medycznej i nie pozjadali rozumów. Nie to co w Polsce, same autorytety medyczne i eksperci. I Jasiek spod numeru 3 i Wanda spod 4 i cała klatka we wszystkich blokach.
Zakopionin01:56, 14 lipca 2021
Znów reklama - Pasta Colgate, lord Toczek :)
Kota bym nie zaszczepił00:06, 14 lipca 2021
Nie wiem czy ci rodzice czytali przeciwskazania ekspertów ale dzieci po szczepionce mogą być bezpłodne.
Bond23:51, 13 lipca 2021
Wara od dzieci zbrodniarze.
Ron23:19, 13 lipca 2021
Coś na chama chcą ludzi zaszczepić a w Angli znoszą wszystkie restrykcie bary pekają ludzie się śmieją zabawa trwa
Mag22:56, 13 lipca 2021
Kolejna propaganda,nie wierzcie w te g*** artykuły,to nie prawda szczepi się garstka,lekarze opłacani by tak a nie inaczej to wyglądało,nie szczepię się i nie łykacie tych bzdur, idzie już 15 fala wg telewizji i jeszcze z Anglii gdzie na meczu jest 70 tys ludzi a wy naiwni w to wierzycie pomyslcie....
jojo22:13, 13 lipca 2021
ja mam tylko jedna propozycje, niech ludzie przeczytają co zaleca who dla szczepień poniżej 18 roku życia...
Salamandra21:42, 13 lipca 2021
Do czego oni jescze się posuną
Zdzichnt21:31, 13 lipca 2021
Macie rację.
Nie szczepie się.
Najwyżej zamkną wam te kwatery w sierpniu,co tam.
tak na marginesie20:51, 13 lipca 2021
Do Partyzant
Psychologicznie podchodząc do Twojego wpisu wnioskuję; że nie przyjąłeś żadnej szczepionki, ani Ty ani nikt z Twojej rodziny, Wiesz, że to g*** Uważam, że ten lekarz też kłamie !

Partyzant - teraz Ty pełnisz funkcję NAGANIACZA na Podhalu ?!?!
Monika20:37, 13 lipca 2021
Boże chroń przed tą masonerią szczepienną, która jest tylko biznesem dla świata. Moja rodzina i znajomi za granicę nie muszą jeździć, do knajpy chodzić też nie, do sklepu wystarczy, że wpuszczą
Stach20:34, 13 lipca 2021
Wystarczy myśleć. Szczepienia nieobowiązkowe a tu apele Prezydentów, Wójtów, artykuły jak ten , ograniczenia dla niezaszczepionych. No tak to nie pomaga w szczepieniu to straszą Deltą, Delta plus, Gamą...i lockdownem kolejnym. Mnie, mojej rodziny i moich znajomych nie zmuszą!!!
Górol20:29, 13 lipca 2021
Myślę, że górale prości ludzie ale cwani i mądrzy. Wara że szczepieniami!!!!!
Nie Naiwny20:26, 13 lipca 2021
Artykuł i wszyscy uwierzyli, że lekarz mówi prawdę!!!!Tak już lecę okaleczyć dziecko szczepionką!!! Boże chroń świat przed tymi szczepionkami
Partyzant20:08, 13 lipca 2021
Bardzo mnie cieszy ta wiadomość. Dobrze że na Podhalu są jeszcze prawdziwi i odpowiedzialni górale. To szczepienie wyjdzie dzieciom tylko na zdrowie. Ja się zaszczepiłem i czuję się znakomicie, wręcz nigdy nie czułem się lepiej. Z tego faktu płyną same korzyści dziś i w przyszłości, nie licząc bezprzewodowego kontaktu z Bilem Gejtsem i pieniędzy za udział w eksperymencie medycznym, które sobie wydam w czasie locdownu, jak reszta foliarzy będzie walczyć sobie o wolność na kwarantannach. Ludzie, szczepcie siebie i swoje dzieci. Ja swoje zaszczepiłem i jesteśmy wszyscy szczęśliwi.
Boże oświeć płatnych naganiaczy19:40, 13 lipca 2021
Boże miej w opiece te dzieci, które niczemu nie są winne ;(
fred19:32, 13 lipca 2021
Oj durniał naród i rodzice,ze własne dzieci pozwola szczepić POZDRAWIAM
choć wiem ze się to nie ukaże tu.
Doktor Dzban19:27, 13 lipca 2021
przemyśleli kwestie infekcji, kwestie bezpieczeństwa? Chyba raczej przemyśleli kwestię wyjazdu na wakacje i finansową, bo bardziej się opłaca zaszczepić niż robić testy. Większość szczepi się po to, żeby móc jechać na wakację, a nie żeby być chronionym przed jakimś marnym wirusikiem
Osiol19:04, 13 lipca 2021
No tak górale sami się nie szczepią ale prowadzą dzieci do szczepienia logiczne to bardzo. Coraz więcej w tych upałach dolegliwości mają zaszczepieni ale ogólny trend to taki ze winny jest upał starość inne choroby jedzenie ale nie szczepionka....... Sytuacja jak w bajce,, nowe szaty króla,,, i tylko brakuje tego dziecka które krzyknie król jest nagi
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij