Poniedziałek, 26 lipiec 2021, Imieniny: Anny, Mirosławy, Grażyny
Szczawnica i okolice
Rain
15°
Wiatr: 5.112 km/h Wilgotność: 96 %
Rain
16°
Wiatr: 4.284 km/h Wilgotność: 96 %
Rain
16°
Wiatr: 5.976 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
17°
Wiatr: 6.48 km/h Wilgotność: 94 %
Rain
17°
Wiatr: 9.936 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
15°
Wiatr: 9.54 km/h Wilgotność: 96 %
18.07.2021, 16:09 | czytano: 791

Zakopane będzie współpracować przy organizacji III Igrzysk Europejskich

zdj. UMWM

Krynica-Zdrój, Tarnów i Zakopane – to trzy małopolskie miasta, które będą współpracować przy organizacji III Igrzysk Europejskich. W uroczystym podpisaniu listów intencyjnych wzięli udział marszałek Witold Kozłowski, wicemarszałek Tomasz Urynowicz, Piotr Ryba – burmistrz Krynicy-Zdrój, Roman Ciepiela – prezydent Tarnowa i Tomasz Filar – zastępca burmistrza Zakopanego.

Podpisane listy intencyjne mają na celu zacieśnienie wspólnych działań, wzajemne wsparcie oraz współpracę administracyjną i operacyjną przy organizacji III Igrzysk Europejskich 2023. Wkrótce zostanie zakończony również etap negocjacji kontraktu pomiędzy organizatorami imprezy, czyli Województwem Małopolskim i Miastem Kraków a Europejskim Stowarzyszeniem Komitetów Olimpijskich oraz Polskim Komitetem Olimpijskim. Dzięki temu możliwe będzie zatwierdzenie programu sportowego imprezy.

Igrzyska Europejskie to sztandarowa impreza organizowana przez Stowarzyszanie Europejskich Komitetów Olimpijskich. Dotąd odbyły się dwie edycje wydarzenia: w 2015 roku w Baku (Azerbejdżan) i w 2019 w Mińsku (Białoruś). Igrzyska Europejskie to zawody sportowe rozgrywane co cztery lata z udziałem 50 reprezentacji krajów europejskich.

Kraków i Małopolska otrzymały rolę gospodarza III Igrzysk Europejskich 2023 na nadzwyczajnym posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich w Mińsku 22 czerwca 2019 roku. Za kandydaturą jednogłośnie opowiedziały się narodowe komitety zrzeszone w Stowarzyszeniu Europejskich Komitetów Olimpijskich.

- Od 22 czerwca 2019 roku wspólnie z miastem Kraków intensywnie pracujemy nad tym, aby przygotować to wydarzenie na najwyższym sportowym poziomie. W ubiegłym roku rozpoczęły się prace nad wyborem lokalizacji rozgrywania poszczególnych dyscyplin sportowych. Analizy ekspertów wyłoniły trzy kluczowe miasta, które staną się arenami mistrzostw, są to Krynica-Zdrój, Tarnów i Zakopane. To właśnie tam rozegrają się wielkie sportowe emocje - mówi marszałek Witold Kozłowski.

W trakcie trwania Igrzysk Europejskich zawodnicy będą mogli zdobyć kwalifikacje olimpijskie w wybranych sportach. Podczas imprezy w naszym regionie planuje się udział ok. 5000 zawodników z 50 krajów Europy.

UMWM, opr.s/
najnowsze informacje
komentarze
Nie ma na to zgody SUWERENA !!!!!21:50, 20 lipca 2021
Będzie "UCZTA DLA MASONÓW" na koszt mieszkańców Małopolski
chorągiewka19:07, 18 lipca 2021
Czy ktoś pytał mieszkańców o zdanie? Dlaczego rozrzutność pieniędzy podatnika jest planowana ponad ich głowami? Mało jest bieżących problemów w gminach? To jeszcze jakieś igrzyska sponsorujecie sitwie międzynarodowej. Oczywiście za pieniądze mieszkańców.
Kpina i niegospodarność.
Jan17:42, 18 lipca 2021
Pieczę nad finansami niech POwierzą walczakowi. Mają pewne jak w banku.
j2316:40, 18 lipca 2021
Czy już wiecie kogo zatrudnić do organizacji tych igrzysk, bo ja wiem i Wam podpowiem - to jagienka, która ma doskonałe doświadczenie.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij