Środa, 22 września 2021, Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
Zakopane i okolice
Rain
Wiatr: 6.696 km/h Wilgotność: 98 %
Rain
Wiatr: 7.2 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
Wiatr: 6.948 km/h Wilgotność: 98 %
Rain
Wiatr: 7.02 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 93 %
Rain
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 98 %
19.07.2021, 00:30 | czytano: 16936

Tylmanowa po ulewie (zdjęcia)

zdj. Tadeusz Królczyk/FB

Droga wojewódzka nr 969 w obu kierunkach przez pewien czas była nieprzejezdna, podobnie drogi lokalne. Zalane zostały domy i gospodarstwa. To efekt kolejnej burzy, która przeszła w niedzielę nad regionem. Tym razem najmocniej ucierpiała Tylmanowa.

"Niestety i nas nie oszczędziło. Zalało Tylmanową. Mamy też zgłoszenia z Ochotnicy. Cały czas pracują Druhowie z OSP Tylmanowa, Ochotnica Dolna, Ochotnica Górna i Krościenko i Państwowej Straży Pożarnej z Nowego Targu. Pracuje również ciężki sprzęt z Ochotnicy i Tylmanowej. Dziękuję wszystkim za pomoc i mieszkańcom zalanych osiedli, którzy piersi ruszyli do akcji ratunkowej... Dziś będziemy działać aż do udrożniania dróg" - komentuje wójt gminy Tadeusz Królczyk.

W poniedziałek nastąpi szacowanie strat.

jd/ zdj. Tadeusz Królczyk/FB
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Anna06:45, 20 lipca 2021
Czyńcie sobie ziemię poddaną ,a i wodę też ,ale nie zmieniajcie jej biegów.
bul11:41, 19 lipca 2021
...ocena z Orawy...czy nie wiesz,że woda ma to do siebie,że się zbiera a potem spływa do morza.
ali11:34, 19 lipca 2021
I bedzie coraz gorzej , wszechobecna " betonoza " i brak studni chłonnych . Musimy nauczyc sie retencji wody deszczowej zamiast rura do kolektora burzowego to wykopać kilka kręgów i wodę kierować do ziemi .
ocena z Orawy07:36, 19 lipca 2021
PiS już nie daje na usuwanie skutków powodzi
trzeba sobie radzić samemu
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij