Czwartek, 29 lipiec 2021, Imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze
Nowy Targ i okolice
Clear
19°
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 82 %
Clear
17°
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 81 %
Clear
19°
Wiatr: 2.844 km/h Wilgotność: 82 %
Clear
18°
Wiatr: 6.768 km/h Wilgotność: 79 %
Clear
19°
Wiatr: 4.32 km/h Wilgotność: 79 %
Clear
19°
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 79 %
22.07.2021, 09:20 | czytano: 1844

Gminne mieszkania w Rabce-Zdroju dla osób bez zdolności kredytowej

Burmistrz Leszek Świder. Fot. Piotr Kuczaj

Rabka-Zdrój przystąpiła do spółki samorządowej, która chce budować z pomocą rządowych pieniędzy mieszkania dla tych, którzy nie mają zdolności kredytowej.

Rada miejska wyraziła zgodę na przystąpienie Rabki-Zdroju do spółki Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Małopolska z siedzibą w Brzesku. Przystąpiło już do niej kilkanaście małopolskich gmin. Wspólnie z Krajowym Zasobem Nieruchomości, spółka ta planuje budowę mieszkań na wynajem, współfinansowanych ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Będą to mieszkania dla osób, które nie posiadają zdolności kredytowej, np. młodych małżeństw, ale mają możliwość opłacania czynszu. SIM to nowa forma istniejących już Towarzystw Budownictwa Społecznego (TBS). Gmina Rabka-Zdrój ma możliwość pozyskania grantu z Funduszu Dopłat na partycypację w budowie mieszkań w wysokości 10% wartości inwestycji (do 3 mln zł), które przekaże spółce SIM jako wkład własny, obejmując w niej udziały. Przekazuje też grunt pod inwestycję. Dzięki temu spółka samorządowa będzie mogła pozyskać środki na inwestycje w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Burmistrz Leszek Świder mówi, że gmina mogłaby wybudować taki budynek modułowy z 40 mieszkaniami na Zaborni, na miejskiej działce za siedzibą Zakładów Komunalnych.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
epo13:52, 22 lipca 2021
Burmistrzu , wykorzystaj w końcu ''potencjał '' z obietnic wyborczych - 22 lipca masa ludzi Rynek , Muzeum , Muszla itd - do czego Ci ludzie mają wrócić - do tych dziur zalanych wodą na placu handlowym / dogadać się w końcu z parafią /, turyści nie zostawią kasy na tandetnych stoiskach / zrobić w wymienionych rejonach stylowe stoiska handlowo - wystawowe , turysta się ucieszy , a i gmina coś zarobi / zachęcić by się pojawił produkt regionalny na pamiątkę lub do żołądka. O kasie za parkowanie to już nie wspomnę. POTENCJAŁ GMINY JEST OGROMNY CZAS GO wykorzystać, a i na mieszkania wtedy ludziska zrobią bez jakiś tam TBS czy inne.
inwestor11:13, 22 lipca 2021
Burmistrz niech się nie podejmuje żadnej inwestycji,czego by się nie tknął wszystko dosłownie zepsuje.Tak to jest jak się ma rządzącą nad głową.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij