Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Nowy Targ
Snow
Wiatr: 19.224 km/h Wilgotność: 87 %
Snow
Wiatr: 19.8 km/h Wilgotność: 83 %
Snow
Wiatr: 20.916 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 24.228 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 14.472 km/h Wilgotność: 85 %
Snow
-0°
Wiatr: 12.888 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
20 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
14 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Koronawirus
115
Zakażonych
2
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
77
38
Zgonów
2
0
Na kwarantannie
1239
508
Wykonanych testów
340
170
20.08.2021, 18:06 | czytano: 4936

Ogłoszono konkurs na stanowisko prezesa NTVK

NOWY TARG. Ukazało się ogłoszenie Rady Nadzorczej Nowotarskiej Telewizji Kablowej o konkursie na stanowisko prezesa zarządu spółki, której większościowym właścicielem jest Miasto Nowy Targ.

zdj. Podhale24
Dotychczasowy prezes - Paweł Kos od lutego br. został prezesem bukowiańskiego ośrodka narciarskiego Rusin-Ski. Już wtedy pojawiły się pytania, o zmianę na stanowisku prezesa "kablówki". Jednak za zgodą burmistrza Paweł Kos - nadał był prezesem NTvK.

Niektórym radnym nie podobała się taka sytuacja. Chciano wiedzieć w jakich godzinach pracuje on "dla kablówki".

W składanych interpelacjach przewijały się złośliwości w rodzaju porad, by "burmistrz przed udzieleniem odpowiedzi skontaktował się z Arturem Pustówką lub Dorotą Burdyn członkami Rady Nadzorczej, których burmistrz zna i delegował do Rady Nadzorczej NTvK, a którzy to są naszymi reprezentantami we władzach NTvK i w naszym imieniu sprawują kontrole nad działalnością zarządu spółki".

W odpowiedzi burmistrz Grzegorz Watycha wyjaśniał, że "umowa łącząca spółkę NTvK z prezesem zarządu to umowa o świadczenie usług zarządzania, w której nie określono czasu pracy, gdyż prezesi zarządów spółek mają nienormowany czas pracy. Nie wyłącza to możliwości pełnienia innych funkcji w spółkach kapitałowych, za wyjątkiem spółek konkurencyjnych. Jednocześnie wskazuję, że nadzór nad realizacją powierzonych zadań i ocenę stopnia wykonania celów zarządzania sprawuje Rada Nadzorcza".

Wracając do ogłoszonego właśnie konkursu, od kandydata na stanowisko prezesa wymaga się m. in. wyższego wykształcenia, co najmniej 5-letniego stażu pracy lub prowadzenia działalności gospodarczej, w tym co najmniej 3 lata doświadczenia na stanowisku kierowniczym lub w zarządzaniu działalnością gospodarczą i posiadania prawa jazdy. Do tego dochodzi znajomość przepisów prawa związanych z funkcjonowaniem spółek praw handlowego, telekomunikacyjnego w zakresie świadczonych przez spółkę usług, prawa prasowego oraz dotyczącego mediów elektronicznych, a także odporność na stres i dyspozycyjność.

Preferowane jest ukończenie kierunku studiów związanych z telekomunikacją, marketingiem, zarządzaniem, mediami, dziennikarstwem, uprawnienia Ministra Skarbu dla kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa, doświadczenie na stanowisku kierowniczym w spółce prawa handlowego i znajomość języka angielskiego.

Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są do 17 września br. w siedzibie spółki przy ul. Józefczaka 1. Rozmowy kwalifikacyjne zostaną przeprowadzone do 1 października br.

s/
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
Maciej23:36, 21 sierpnia 2021
Wstążko & kolesio, Myślisz, że to tego typu dylemat ? Przez kogo wg Ciebie ucieka ?
Wstążki & kolesiostwo21:09, 21 sierpnia 2021
Maciej
Myślę że bardziej trafnym pytaniem jest przez kogo? Watycha zostanie niedługo sam na sam z myślami nieuczesanymi
Maciej19:52, 21 sierpnia 2021
Prezes Kos to dobry menadżer, wcale się nie dziwie, że ucieka z tej spółki. Może warto się zastanowić i odpowiedzieć dlaczego ?
derr12:03, 21 sierpnia 2021
Ktoś może mi wyjaśnić czy jest sens utrzymywania tego medium? Po co samorządowi taki "majątek"? Samorządy nie są od prowadzenia działalności gospodarczej ani od posiadania udziałów w spółkach.
Poważnie pytam.
Wstążki & kolesiostwo10:06, 21 sierpnia 2021
Jedno wielkie kolesiostwo. A już z tym nadzorem koesiów przez kolesiów to dramat. W wymaganiach trzeba było jeszcze dopisać służalcza uległość i wypełnianie irracjonalnych poleceń pani Steg. Kosa szkoda widać kolejna kompetentna osoba opuszcza ten tonący okręt przez tą panią.
Prawnik lokalny09:28, 21 sierpnia 2021
W tekście wspomniano o prawniku Pustówce, który jest członkiem Radi Nadzorczej Telewizji Kablowej. Należy dodać dla jasności czytelników, a może i Burmistrza, iż obsługę prawną spółki Rusiński zapewnia... prawnik Pustówka.
Czy coś jeszcze do wyjaśnienia o nadzorujących telewizję?
Tadek01:02, 21 sierpnia 2021
Pytanie zasadnicze , przy takich oczekiwaniach w wykształceniu i doświadczeniu , to jako będzie wynagrodzenie ( niezależnie od sposobu zatrudnienia ) .?
Może się zgłoszę .?!!!!
Wiesiek23:27, 20 sierpnia 2021
Oby przyszła nowa, młoda świeża krew i rozwaliła ten beton kolesiarstwa w NTVK. Oby zmieniła się oferta na lepsze, monopol w tej firmie na blokach skończył się już 6 lat temu, gdy zaczęła gryźć się ze Spółdzielnią i konkurencja na tym skorzystała.
Kandydat20:40, 20 sierpnia 2021
Szkoda że w TVP nie ma konkursu na prezesa -DWA M I L I A R D Y zł
PiterQ20:10, 20 sierpnia 2021
@Spostrzegawcza
Kluczowym słowem jest tu "preferowane". Oznacza to, że "fajnie by było" gdyby kandydat ukończył któryś z tych kierunków studiów. Ale wymagania podstawowe wcale nie są wygórowane. Wystarczy mieć przez pięć lat stragan z pieczarkami na tyle rozwojowy, że po dwóch latach jego prowadzenia zatrudniło się dwie osoby, oraz ogarnąć trochę przepisów prawa dotyczącego mediów elektronicznych i masz szanse na tę robotę. Ja tu szału nie widzę.
Spostrzegawcza z wiochy19:07, 20 sierpnia 2021
Preferowane jest ukończenie kierunku studiów związanych z telekomunikacją, marketingiem, zarządzaniem, mediami, dziennikarstwem, uprawnienia Ministra Skarbu dla kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa, doświadczenie na stanowisku kierowniczym w spółce prawa handlowego i znajomość języka angielskiego.

Ciekawe, kto ma takie papiery ??!!!
Prezesy19:01, 20 sierpnia 2021
Wymagania spore. /.../

Ma autor powody do obrażania ludzi i przypisywania komuś nieuczciwości? To proszę to zgłosić. Odwagi życzę.
Moderator.
zdziwiony18:52, 20 sierpnia 2021
A pan burmistrz dalej nie rozumie co to jest nienormowany czas pracy? Po tylu latach "zarządzania" miastem? No to zdziwko!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas