Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
Jabłonka
Clouds
17°
Wiatr: 8.208 km/h Wilgotność: 54 %
Clouds
17°
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 58 %
Clouds
17°
Wiatr: 9.72 km/h Wilgotność: 57 %
Clouds
17°
Wiatr: 10.908 km/h Wilgotność: 57 %
Clouds
17°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 58 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 47 %
Jakość powietrza
24 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
20 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
23.08.2021, 10:44 | czytano: 7951

Lekarz: "Problem niechęci do szczepień przeciw COVID-19 na Podhalu istnieje"

- Zawsze uważałem górali za ludzi mądrych, twardo stąpających po ziemi, dbających o rodzinę. Tym bardziej smuci mnie ich niechęć do szczepień. Przyczyn tej niechęci z pewnością jest wiele - mówi w rozmowie z Medonet lek. Paweł Grzywacz z Kliniki Lasermed w Nowym Targu.

Lek. Paweł Grzywacz podczas akcji szczepień w Rabce-Zdroju. Fot. R. Miśkowiec
Założyciel kliniki udzielił wywiadu ogólnopolskiemu portalowi zajmującemu się tematyką zdrowia i medycyny na temat akcji #Podhalsieszczepi, której jest twórcą, a także podejścia górali do szczepień. Jego klinika organizuje na Podhalu wiele plenerowych punktów szczepień. - Cały czas zdarza się nam spotkać z agresją słowną. Do niedawna radziliśmy sobie sami. Od pewnego czasu standardem jest jednak, że prosimy policję, żeby była w pobliżu - mówi.

Skąd, jego zdaniem, bierze się niechęć górali do szczepień przeciwko COVID-19? - Ograniczone zaufanie do świata zewnętrznego, brak krytycznego stosunku do informacji w mediach społecznościowych, nieufność do środowiska medycznego, brak zaufania do wyników badań naukowych - wylicza. - Wspomniana nieufność przeradza się nieraz w pewnego rodzaju agresję słowną. Opowiadając się przeciwko szczepieniu, niektórzy ludzie używają argumentów, które nie znajdują potwierdzenia w nauce i w żaden sposób nie składają się w logiczne uzasadnienie - dodaje.

- Niektórzy mówią, że skoro jest to zupełnie nowy produkt, to nie wiemy, jakie może przynieść skutki, a więc padamy ofiarą eksperymentu medycznego. Tymczasem doskonale wiemy, że np. preparaty oparte o mRNA nie są nowe, bo prace nad mechanizmem ich działania trwają od ponad 20 lat, a przyspieszeniu uległy jedynie procedury niezbędne do rejestracji. - tłumaczy.

Więcej: TUTAJ

oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Ja tylko przejazdem15:49, 26 sierpnia 2021
@mądry i skromny
Nie interesują mnie plotki - nie wchodzę na plotkarskie portale.
Ciebie nie interesuje dysputa covidowa i dlatego ciągle tu jesteś i dodajesz swoje komentarze.
Dość specyficzny sposób wyrażania braku zainteresowania . Być może to dla ciebie zbyt skomplikowane, ale to między innymi przez twoje komentarze o braku zainteresowania ten artykuł tak długo wisi na "sliderze".
mądry i skromny14:33, 26 sierpnia 2021
No i widzisz co narobiłeś? Nacisnąłeś na Premiera- hańba Ci. A Przyjechany ma nowego kolegę [albo go sobie skubany wymyślił]. Swoją drogą to macie chłopy zdrowie- ile Wy to już prowadzicie tą, raz mniej, raz bardziej wyrafinowaną dysputę- która już chyba nikogo nie interesuje.
antycovidian14:22, 26 sierpnia 2021
@Zachowuję spokój.
"Gdyby faktycznie mieli na uwadze naukowe fakty ... " to nie byłoby nacisków - wymuszania na ludziach noszenia przez nich szmat na twarzy, "bo one przed niczym nie chronią, w niczym nie pomagają, nie wiem po co ludzie je noszą", nie byłoby lockdawnu, zamykania niektórych gałęzi gospodarki i najważniejsze zamykania gabinetów lekarskich, odwoływania planowanych zabiegów, zamykania szpitali, co pochłonęło ponad 120 tysięcy istnień ludzkich, za które nie ma winnych. Jak z Twoim spokojem ?
antycovidian11:03, 26 sierpnia 2021
@Zachowuję spokój
"...nie wiem w oparciu o co podejmują decyzje rządzący, ale z pewnością ulegają częściowo naciskom podobnych tobie. "
Pan Premier z całą radą medyczną częściowo ulegają moim i podobnie myślącym jak ja, naciskom. Nie wiedziałem, że jestem aż taki ważny. Widzisz śmieszność swojej wypowiedzi ?
Ja tylko przejazdem10:13, 26 sierpnia 2021
@zachowuję spokój
witaj w klubie:)
Zachowuję spokój.00:09, 26 sierpnia 2021
@antycovidian - nie wiem w oparciu o co podejmują decyzje rządzący, ale z pewnością ulegają częściowo naciskom podobnych tobie. Stąd ich niedorzeczne czasem posunięcia. Gdyby faktycznie mieli na uwadze naukowe fakty dla ciebie nie byłoby miejsca w przestrzeni publicznej.
Zachowuję spokój.00:05, 26 sierpnia 2021
@Sprawdzam - zaglądasz na kilka najwyżej punktowanych czasopism medycznych i wrzucasz w ich wyszukiwarkę COVID-19. Czytasz 10 pierwszych artykułów ze zrozumieniem. -> przestajesz być antyszczepionkowcem. Jeżeli nie zadziałało - procedurę powtórzyć.
Zachowuję spokój.00:02, 26 sierpnia 2021
@Teraz smierdzi kłamstwem płatnych trolli
- wlazłeś i zaczęło śmierdzieć. Wniosek prosty.
Ja tylko przejazdem23:41, 25 sierpnia 2021
@lubię czytać
fajnie, że lubisz czytać, ale pewnie zupełnie nie rozumiesz tego, co czytasz w zakresie medycyny. Nic w tym złego, poza tym, że fakt, ze czegoś nie rozumiesz, nie oznacza, że jest inaczej niż napisałem.

Każde z tych badań udowadnia dokładnie to, co napisałem. Tekst, który przytaczasz dotyczy kwestii formalnych.

This article is a preprint
Preprint jest zapowiedzią "oficjalnego" artykułu badania -badanie jest zakończone, może zmienić się tekst, interpretacja pewnych wyników, dojdzie recenzja (peer rewiev) ALE WYNIKI BADANIA SIĘ NIE ZMIENIĄ.

Has not been peer-reviewed - tradycyjne "papierowe" artykuły są w czasopismach poddawane recenzji przez kilku recenzentów z danego obszaru (nota bene - NIDY NIE TO MIAŁO MIEJSCA W PRZYPADKU PISANINY "FACHOWCÓW" ANTYCOVIDIANOWYCH - żaden z ich artykułów nigdy nie ukazał się jako recenzowany w prestiżowych periodykach medycznych). Ponieważ ten proces jest długotrwały w czasach internetu preprinty są sposobem na przyspieszenie publikacji "nieoficjalnie" (trochę jak przed premiera w kinie)

It reports new medical research that has yet to be evaluated and so should not be used to guide clinical practice."
To badanie PREZENTUJE WYNIKI- Na podstawie badania (nawet po publikacji) NIE ZMIENIA SIĘ PRAKTYKI KLINICZNEJ - ta zmienia się na postawie WYTYCZNYCH LECZENIA POWSTAJĄCYCH NA PODSTAWIE WIĘKSZEJ LICZBY BADAŃ PRZEZ SPECJALNE ZESPOŁY LEKARZY PRZYGOTOWUJĄCYCH TAKIE ZALECENIA
yyyy22:05, 25 sierpnia 2021
Czy pan Grzywacz w pierwszych miesiącach panowania zbrodniczego koronawirusa przyjmował pacjentów w swoim gabinecie,czy 'leczył' teleporadami?
K.20:51, 25 sierpnia 2021
@Lubie czytac - tak "lubisz czytać" i nie wiesz czym jest preprint? W świecie naukowym też istnieje wyścig w przebiegu badań, rywalizacja. Preprint jest sposobem na zasygnalizowanie artykułu naukowego który dopiero wejdzie do publikacji w punktowanym czasopiśmie.
Sprawdzam20:39, 25 sierpnia 2021
@zachowuję spokoj. Podaj konkretnie namiary na tą "fachową wiedzę", może Ci uwierzę, że jest fachowa, jeśli sprawdzę źródło owej wiedzy.
Teraz smierdzi kłamstwem płatnych trolli20:32, 25 sierpnia 2021
@zachowuje spokój, to Ty mylisz szczepionki z terapią genową. I to chyba mylisz celowo, jak reszta Twoich guru.
antycovidian20:31, 25 sierpnia 2021
@Zachowuję spokój.
"Wystarczy mi specjalistyczna wiedza i nauka. " W oparciu o którą to specjalistyczną wiedzę i naukę, rządzący podejmują takie a nie inne decyzje - śmiechu warte. To jest tak "grubymi nićmi szyte", że dziecko na poziomie szkoły podstawowej widzi, że kłamstwo - pogania kłamstwo. Jak taaaka wiedza Cię zadowala, to tkwij dalej w tym swoim przeświadczeniu.
Gorol20:11, 25 sierpnia 2021
Obiektywny masz racje
Zachowuję spokój.16:09, 25 sierpnia 2021
@antycovidian - w przeciwieństwie do ciebie niczego nie muszę włączać ani wyłączać. Wystarczy mi specjalistyczna wiedza i nauka. Ty możesz się bawić w zabobony.
Zachowuję spokój.16:07, 25 sierpnia 2021
@a mnie to śmierdzi i tyle - mylisz terapię genową ze szczepionkami. Tak to wasza antyszczepionkowcy "wiedza".
mądry i skromny15:58, 25 sierpnia 2021
I teraz mogą wymłócić tego zaszczepionego- widzisz jakie te szczepionki są niebezpieczne.
Lubie czytac14:48, 25 sierpnia 2021
@Ja tylko przejazdem. Chciałem przeczytać podany przez Ciebie artykuł, rzekomo coś udowadniający. Ale na samym wstępie jego pisze pogrubioną czcionką co następuje:"This article is a preprint and has not been peer-reviewed [what does this mean?]. It reports new medical research that has yet to be evaluated and so should not be used to guide clinical practice." Czyli wcale to nic pewnego ani udowodnionego nie jest. W związku z tym dalej się mi już nie chciało czytać. Takie to rzetelne te Twoje info...
Ja tylko przejazdem13:43, 25 sierpnia 2021
@antycovidian

pomidor
antycovidian11:24, 25 sierpnia 2021
@Ja tylko przejazdem
Dziesiątki razy nie odpowiadałeś na moje pytania, które burzyły Twój wyimaginowany świat, Twój domek z kart. Tak jest i teraz. Paplesz dla zasady, żeby coś paplać i nic z Twojego paplania nie wychodzi. Coś tam przebąkujesz o jakimś guru, Ty może zajmij się pisaniem bajek, bo to Ci wychodzi najlepiej a i ponoć zarobić na tym można nieźle, czego Ci życzę.
Ja tylko przejazdem11:05, 25 sierpnia 2021
@mądry i skromy

to miał pecha, ale 50% sąsiadów się nie zaszczepiło:)
Ja tylko przejazdem11:02, 25 sierpnia 2021
@antycovidian

ty przede wszystkim jesteś sekciarzem, a takiego żadne dowody nie przekonają i zresztą wcale nie ciebie chcę przekonywać, tylko pokazać tym, którzy nie należą do tej sekty jakimi dysponujemy obecnie dowodami.

Wierzysz jakimś guru swojej sekty - przytoczyłem ci ostatnie badanie - nawet się do nich nie odniosłeś, bo są za świeże, żeby twoi idole wyznaczyli ci, co powinieneś o nich sądzić.
Może przyjdą wytyczne, to coś tam napiszesz w stylu, że tylko guru sekty znają prawdę, ale nie opublikowali jej w portalach, w których można ją zweryfikować, bo jest ona dostępna tylko wtajemniczonym.

Nic cię nie przekona, że czarne jest czarne a białe jest białe, jeżeli guru powiedzieli, że jest odwrotnie.
antycovidian07:51, 25 sierpnia 2021
@Zachowuję spokój.
Włącz sobie telewizje, najlepiej tvp, tvn itd. i dalej słuchaj "oficjalnego" przekazu rządowej propagandy. Przygotuj się na przyjęcie trzeciej dawki, która może nie zadziałać bez czwartej. Pewność uzyskasz po piątej. Jaką pewność? Taką, że nie zadziała bez szóstej. Firma wymieniona w artykule już "zaciera ręce" bo od każdego zaszczepionego, od Państwa dostają niezłą kasę, to i mają powód, bo organizować punkty szczepień na wielu publicznych imprezach.
antycovidian07:15, 25 sierpnia 2021
@Ja tylko przejazdem
"A fachowcy to kilku niedouków cieszacych się z zainteresowania ignorantów."
Kimże Ty jesteś i jaką to wiedzę posiadłeś, pochwal się swoimi tytułami i publikacjami naukowymi, że kwestionujesz dorobek zawodowy i naukowy wybitnych profesorów zarówno z polskiego podwórka, jak i tych światowych z renomowanych uczelni medycznych. W dyskusji z Tobą, tradycji musi stać się zadość, z braku ARGUMENTÓW W DYSKUSJI, każdemu przypisujesz etykietkę, foliarza, płaskoziemca no i obowiązkowo agenta Putina za ruskie ruble. To już nie jest śmieszne, ludzie rządowej i Twojej propagandy już nie kupują. To już jest tragiczne. Widzę, że główny doradca Premiera "prof. Horban, który jest idiotą albo udaje idiotę" jak i "socjopata Niedzielski" znaleźli godnego naśladowcę.
mądry i skromny01:26, 25 sierpnia 2021
Nie ubiegnie, bo się zaszczepił i...cycki mu urosły.
Ja tylko przejazdem23:22, 24 sierpnia 2021
@madry i skromny
A może jeszcze powinienem cię informować o konsystencji mojego stolca? Weź ty zajmij się zajmij raczej swoją dziewczyną czy żoną a nie mną, bo sąsiad cię ubiegnie i bedziesz miał urocze rogi..
Ja tylko przejazdem23:18, 24 sierpnia 2021
@antycovidian
Zapomnaiłeś napisać, że te twoje "niezależne portale" są niezależne wyłącznie od rozumu. Bo w zakresie niezależności finansowej to już są calkowicie zależne od transefów w rublach.
A fachowcy to kilku niedouków cieszacych się z zainteresowania ignorantów.
a mnie to śmierdzi i tyle22:49, 24 sierpnia 2021
Ciekawe, że w roku 2013 firma Moderna otrzymała grant w wysokości 25 milionów dolarów z departamentu obrony USA. Grant otrzymała, ponieważ "zauważono potencjał technologii mRNA w przeciwdziałaniu pandemii". Zaledwie 7 lat później można już było skorzystać z zainwestowanych pieniędzy i, dzięki produkcji specyfików na szeroką skalę, zacząć generować pieniądze znacznie, znacznie większe niż te, które się zainwestowało. Jakby podręcznikowy model działania biznesowego - inwestujemy pieniądze na początek, następnie tworzymy popyt na nasz produkt, a na koniec zbieramy zyski.
Ciekawą też wydaje mi się informacja, że wcześniejsze próby leczenia różnych chorób owymi specyfikami powodowały groźne skutki uboczne. Nagle jednak przyszedł magiczny rok 2020 i technologia ta została okrzyknięta całkowicie bezpieczną. Dziwny traf, że aż do 2020 taką nie była.
Źródło powyższych informacji: Wikipedia, pod hasłem "RNA vaccine".
Wklejam dla nie znających angielskiego ten fragment Wikipedii tłumaczony google translatorem:
"Amerykańska agencja rządowa DARPA uruchomiła w 2010 r. biotechnologiczny program badawczy o nazwie ADEPT w ramach swojej misji rozwoju nowych technologii dla wojska USA.[30] Rok później DARPA dostrzegła potencjał technologii kwasów nukleinowych do obrony przed pandemią i zaczęła inwestować w tej dziedzinie poprzez ADEPT.[30][31] Granty DARPA były postrzegane jako wotum zaufania, co z kolei zachęciło inne agencje rządowe i prywatnych inwestorów do inwestowania w technologię mRNA.[31] W 2013 roku DARPA przyznała Modernie grant w wysokości 25 milionów dolarów.[32]
Leki mRNA stosowane w chorobach sercowo-naczyniowych, metabolicznych i nerek oraz wybrane cele na raka były początkowo powiązane z poważnymi skutkami ubocznymi."
Tak więc, panie doktorze, prace może i trwają od 20 lat, ale z jakim skutkiem one trwają? Przed "wielką pandemią" te leki uznawane były za ryzykowne, bo obarczone możliwością poważnych skutków ubocznych. Nagle, od 2020, okazują się jednak super bezpieczne? Coś mi tu nie pasuje...
Zachowuję spokój.20:15, 24 sierpnia 2021
@antycovidian - "wejdź na niezależne portale" które "demaskują to co się obecnie w Polsce i na świecie dzieje", "zdejmij klapki z oczu", "poszerz swoje horyzonty myślowe" - TYPOWY ANTYWACKOWY BEŁKOT. :-)
K.18:50, 24 sierpnia 2021
@antycovidian - świetny cytat. Brawo! Naukowcy i wszyscy rozsądni ludzie prezentują argumenty, anytwacków nic nie przekona.
K.18:48, 24 sierpnia 2021
@kalkulator - ale ty wiesz, że szczepionki są DWUdawkowe? ;-)
antycovidian18:36, 24 sierpnia 2021
@Ja tylko przejazdem
Ale jesteś nakręconym cov.i***ą, co to uważa, że wszystkie rozumy pozjadał. Od czasu do czasu włącz niezależną tv, wejdź na niezależne portale i posłuchaj wypowiedzi mądrych ludzi, poczytaj ich opracowania naukowe, przeczytaj kilka książek, które demaskują to co się obecnie w Polsce i na świecie dzieje. Zdejmij klapki z oczu i poszerz swoje horyzonty myślowe - wysłuchaj argumentów jednej i drugiej strony i wyciągnij obiektywne wnioski i przestań powielać - propagować rządowej propagandy. Wielokrotnie na tym portalu "wrzucałem" wypowiedzi - opracowania naukowe, które Tobie są nie po drodze i które Ty kwestionujesz i nie mam zamiaru po raz enty się powtarzać, bo "Żadna ilość dowodów nie przekona idioty" M. Twain, "Nikt nie jest bardziej znienawidzony, niż ten kto mówi prawdę" Platon. Życzę wytrwałości i konsekwencji w przyjmowaniu kolejnych dawek "szczepionek", po których jak sam twierdziłeś Twojej dziewczynie cycki urosły, może i Tobie coś w głowie się rozjaśni.
Sceptyk18:18, 24 sierpnia 2021
A mnie zadni lekarze politycy tym bardziej nie przekonają do tego syfu.Na tego wirusa niewidkę nikogo nie pochowałem a po szczepionce nie jednego teraz niedawno zmarł znajomy chłop jak byk nic nie było mu zastrzepił się w kwietniu a 2 dni temu dostał łopata w tyłek. A wy bierzcie dalej ta trutkę co nic nie daje tylko przyspiesza zgony
Ja tylko przejazdem18:08, 24 sierpnia 2021
@osioł
Nie jestem tak nadęty, żeby posać o sobie per "moja osoba":)
Poza tym nigdy nie twierdziłem, tego co usiłujesz mi przypisać.

Natomoast ty, bez względu na to czy się zaszczepisz raz, dwa a nawet 22, nawet zakladając "głęboką ingerencję szczepionek mRNA w twój genom", nie licz na to, że "twoja osoba" się zmieni - pozostaniesz dokladnie tym, kim jesteś;)
mądry i skromny17:08, 24 sierpnia 2021
Przyjechany- nie wierzę że się zaszczepiłeś- śledzę Twoje wpisy od dawna i taki zwolennik szczepionki powinien to ogłosić- Mam termin pierwszego szczepienia wtedy, potem drugiego, albo przyjąłem preparat Jonsona tego dnia i czułem się potem tak i tak [czyli Ty na pewno super] a tego nie było. Więc muszę Ci powiedzieć- że fulosz jak mulorz a cymynt Ci z kapsy leci.
Osiol16:24, 24 sierpnia 2021
Do ja tu tylko przejazdem

Ty się zaszprycuj trzecią dawką..... Wtedy będziesz,, wazniejszy''' od tych co mają tylko dwie będziesz mógł im pisać że Ci podwójnie zaszczepieni zagrażają twojej osobie i że podwójnie zaszprycowanych do szpitala nie powinni być przyjmowani że tylko potrójna dawka zabezpiecza będziesz najwyżej w,, ewolucji''szczepień całkowicie niezaszczepionych będziesz traktował jak podludzi...... Kurcze a 3rzesza miała trwać wieki a padła jak mucha.....
Ja tylko przejazdem16:17, 24 sierpnia 2021
@antycovidian
i jak zwykle kłamiesz

Otóż nie ma setek, nie ma nawet dzieiątek a dokładnie NIE MA ANI JEDNEJ PRACY NAUKOWEJ WYBITNEGO SPECJALISTY jakoby ryzyka związane ze szczepieniem były większe niż korzyści wynikające ze szczepeń.

A to co powielacie, antycovidiane w milionach wpisów, to wciąż te same brednie odmieniane tylko w róznych wersjach. Wasi "fachowcy" są jak doświadczeni traktorzyści, twierdzący,że doskonale wiedzą, jak jeździć bolidem Fomuły 1, bo to też ma kierownicę i 4 koła...
Ja tylko przejazdem15:06, 24 sierpnia 2021
@mądry i skromny
Ależ już dawno się zaszczepiłem i nie dość, że nie panikuję, to jeszcze żyję i mam się dobrze.
mądry i skromny14:05, 24 sierpnia 2021
Przyjechany- weź Ty się w końcu zaszczep i przestań panikować.
antycovidian12:42, 24 sierpnia 2021
@Pl
"Antyszczepionkowcy stracili kolejny argument którym straszyli ludzi.
Szczepionka Pfaizera nie jest żadnym eksperymentem medycznym, dostała w USA pełną autoryzację. "

Żebyś nie wiem jak próbował/a zakrzyczeć rzeczywistość, do puki nie zakończą się badania kliniczne nad danym preparatem, (a te jak dobrze pójdzie, mają się zakończyć pod koniec 2022/2023 r. ) to jest i będzie to eksperyment medyczny.
antycovidian12:37, 24 sierpnia 2021
@Ja tylko przejazdem
"Generalnie mówi, że jeżeli oprzesz się na g****ych danych, dostaniesz "g****ne" wyniki.
I antyszczepionkowy/antycovidiane/płaskoziemcy/foliarze są tego przykladem. Niezliczona liczba nieprawdziwych założeń (zwanych przez ciebie argumentami, z których każdy jest albo kłamstwem albo manipulacją nie mającą nic wspólnego z faktami) nie czyni twoich wniosków ani odrobineę prawdziwszymi."

Jeżeli dla Ciebie informacje producentów preparatów zwanych przez Ciebie "szczepionkami" zawarte w ulotkach dołączonych do tych preparatów , setki prac naukowych wybitnych specjalistów w swoich dziedzinach to g****ne dane, to masz i g****ną wiedzę w tym temacie. Gratuluję "poczucia humoru" i odsyłam tym razem do dwóch kultowych aforyzmów Marka Twaina, bo inaczej Twojej wiedzy, rozumowania określić nie potrafię.

Jeszcze do Ciebie nie dotarło, że jesteś osobą zmanipulowaną przez kłamliwą propagandę rządową ?

"Problem nie w tym,
że ci na górze
kłamią, tylko w tym,
że ci na dole w to
wierzą..."
Ja tylko przejazdem12:23, 24 sierpnia 2021
A teraz trochę najświeższych danych na temat szczepień dla tych, którzy rozumieją słowo pisane nieco lepiej niż" antycovidianie".

Osobiście wprawdzie w mordę dać mogę, ale zdecydowanie preferuję siłę argumentów nad argument siły:):)

1. Szczepionki nie mają bezpośredniego wpływu na patogen, a jedynie na układ odpornościowy pacjenta. Obecnie krążące warianty alarmowe wykryto w populacji przed wprowadzeniem programów szczepień (np. wariant Alfa wykryto we wrześniu 2020 r. w Wielkiej Brytanii) lub w krajach, gdzie wyszczepialność była na niskim poziomie (np. wariant Delta wykryty w Indiach lub wariant gamma z Brazylii), przy czym rozprzestrzenianie się wariantu Alfa zostało ograniczone właśnie dzięki szczepionkom.

2. Najnowsze badanie z Maryland University jasno wskazują, że liczba mutacji jest mniejsza w państwach z większym odsetkiem zaszczepionej populacji
(Yeh. T., Contreras G.P.: Full vaccination suppresses SARS-CoV-2 delta variant mutation frequency. medRxiv 2021.08.08.21261768)

3.Badanie REACT z Wielkiej Brytanii, w którym regularnie testuje się ponad 100 000 ochotników wykazało, że jeśli do infekcji dochodzi u osób zaszczepionych infekcja trwa krócej, jest ona łagodniejsza, a osoby zaszczepione mają mniejsze miano wirusa niż osoby nie szczepione, co również koreluje z mniejszą liczbą mutacji, gdyż wytwarza się mniej cząsteczek wirusowych
(Elliott P., Haw D., Wang H. i wsp.: REACT-1 round 13 final report: exponential growth, high prevalence of SARS-CoV-2 and vaccine effectiveness associated with Delta variant in England during May to July 2021)

3. Kolejne badanie wykazało, że ilość cząsteczek wirusowych u symptomatycznych zaszczepionych chorych gwałtownie zmniejsza się 6 do 7 dni od zachorowania, czego nie stwierdzono u osób nieszczepionych
(Chia P.Y., Ong S.W.X., Chiew, C.J. i wsp.: Virological and serological kinetics of SARS-CoV-2 Delta variant vaccine-breakthrough infections: a multi-center cohort study. medRxiv 2021.07.28.21261295)
Zdrowy12:00, 24 sierpnia 2021
Podsumowując:

Szczepienie jest dobrowolne więc niech korzystają z niego osoby, które chcą. Nie zmuszajcie w żaden sposób ludzi , którzy nie chcą tego zrobi.

Zaszczepiłeś się więc jesteś odporny, nie masz powodu żeby się bać wirusa. Jeżeli jednak się obawiasz wirusa mimo przyjęcia szczepionki to to poco się szczepiłeś?
Ja tylko przejazdem11:12, 24 sierpnia 2021
Widzisz antycovidian - borys jest dokładnie przykładem antycovidiańskich "argumentów przeciwko szczepieniom" - kiedy nie podoba wam się wypowiedź pana doktora w sprawie szczepień, grozicie mu obsmarowaniem w Internecie.
borys10:36, 24 sierpnia 2021
Klinika Lasermed w google.. może wystawimy panu kilka fajnych opinii?
PL10:33, 24 sierpnia 2021
Antyszczepionkowcy stracili kolejny argument którym straszyli ludzi.
Szczepionka Pfaizera nie jest żadnym eksperymentem medycznym, dostała w USA pełną autoryzację. Czyli jest taką samą szczepionką jak te które przyjmowali anyszczepionkowcy jako dzieci. Koniec bajeczek o eksperymencie medycznym.
Ja tylko przejazdem08:05, 24 sierpnia 2021
A tak swoją drogą, Antycovidian, to do jakiej kategorii argumentów, które mają przekonać do antyszczepionkowej wizj? zaliczasz internetowy hejt, groźby karalne wobec lekarzy i pielęgniarek a nawet ich rodzin, czy wreszcze fizyczne napaści na personel punktów szczepień.
Pewnie to argument siły?:):)
Ja tylko przejazdem07:33, 24 sierpnia 2021
@antycovidian
W informatyce mamy prawo SISO.
Generalnie mówi, że jeżeli oprzesz się na g****ych danych, dostaniesz "g****ne" wyniki.
I antyszczepionkowy/antycovidiane/płaskoziemcy/foliarze są tego przykladem. Niezliczona liczba nieprawdziwych założeń (zwanych przez ciebie argumentami, z których każdy jest albo kłamstwem albo manipulacją nie mającą nic wspólnego z faktami) nie czyni twoich wniosków ani odrobineę prawdziwszymi.
Za to nadaktywność anty na wszelikch forach internetowych ako żywo naśladuje gebelsowskie twierdzenie, że kłamstwo powtarzane miliony razy wreszcze stanie się prawdą.
Wyrocznia03:05, 24 sierpnia 2021
Dlaczego doktorek nie wspomni, że te preparaty nie są odpowiednio przebadane i dopuszczone warunkowo? Czy ja jestem królik doświadczalny żeby mnie zmuszać do wzięcia udziału w badaniu?
kalkulator00:06, 24 sierpnia 2021
@K
"Grupa osób szczepionych:
W Polsce wykonano łącznie 32 788 403 szczepień przeciw COVID-19. ...
Pozamiatane."

Poniżej info z konferencji Ministra Zdrowia :
Radio ZET : "Ministerstwo Zdrowia: rygor zaostrzony w części województw
...To efekt fiaska Narodowego Programu Szczepień. Na zabieg zgłosiło się tylko około 50 procent dorosłych Polaków, przez co o osiągnięciu odporności zbiorowej nie ma co marzyć. "

Jak to się ma do Twojego "pozamiatane" ? - czyj przekaz jest prawdziwy ?
as6621:54, 23 sierpnia 2021
Jeszcze jedna uwaga/pytanie na koniec.
Do czego to wszystko zmierza?

Temat COV-19 śledzę od dawna - od stycznia ub. roku.
W Chinach bardzo szybko wprowadzono testy i aplikacje na tel. z kodami (przepustkami) QR przy wejściu np. do restauracji.
Tak było już u nich w marcu ub. roku.
Wtedy zastanawiałem się czy to rozwiązanie (przepustki w formie QR) zostanie zaimplementowane u nas, ale powątpiewałem w to.
Niestety, myliłem się.

Jeszcze nie musimy okazywać kodu QR przy wejściu do sklepu.
I oby tak zostało.
Jak najdłużej.

Czego sobie i wam życzę.
Bo chyba nie chcemy takiego świata?
Stop segregacji ludzi21:46, 23 sierpnia 2021
Wolny wybór. Jak ktoś odmawia to odmawia. Dlaczego tak na siłę próbujecie ludziom wciskać szczepienia.
antycovidian21:32, 23 sierpnia 2021
@Ja tylko przejazdem
@K
@Partyzant
i cała reszta proszczepionkowów

Polecam Wam kolejny kultowy aforyzm Marka Twaina

"Żadna ilość dowodów nie przekona idioty"

i żeby nie wiem jakie argumenty padały ze strony sceptyków szczepień, to do Was i tak nic nie dotrze, "bo moja racja jest mojsza niż twojsza" Jesteście najlepszymi przykładami, jak poprzez propagandę, rząd manipuluje ludźmi.

"Problem nie w tym,
że ci na górze
kłamią, tylko w tym,
że ci na dole w to
wierzą..."
as6620:05, 23 sierpnia 2021
cd. - cytat z onet.pl /przed chwilą/:
"Rząd szykuje się na szczyt czwartej fali pandemii. Rzecznik ministerstwa zdrowia zapowiada, że nie unikniemy "pewnych obostrzeń".
Mają być one wprowadzane w województwach, które mają najniższy poziom zaszczepienia."

Uwaga, najniższy poziom ZASZCZEPIENIA a nie najwyższy poziom zakażeń/chorych!

A zatem zarządzający kryzysem covid-owym już nie udają że chodzi o jakieś zakażenia.
Walka toczy się o ZASZCZEPIENIE jak największej liczby ludzi. Nawet DZIECI, które wg oficjalnych danych nie potrzebują tych szczepień.

Sprawdź sam, wpisz w wyszukiwarkę:
PILNE! Dr Martyka, dr Basiukiewicz, dr Błochowiak i inni! Czy powinno się $ZCZEPIĆ dzieci ws. C-19?

Gdyby naprawdę chodziło o epidemię i zdrowie, należało by zrobić badanie przesiewowe na obecność antyciał na SARS-COV-2.
Ale wówczas by wyszło (prawdopodonie) że ogromna część ludzi już przeszła COVID i jest naturalnie odporna (np. ja i moja rodzina) a NIE JEST ujęta w oficjalnych statystykach zakażonych.
(wielu moich znajomych także przeszło po cichu cowida już ub. jesieni)

To że się ignoruje się niezaszczepionych ozdrowieńców (których jest ogromna liczba) jest wielką manipulacją w kontekście nieodzowności szczepień.
Mówi o tym np. prof Kuna.

Te wszystkie działania są dziwne i niezrozumiałe dla mnie, dlatego szukam prawdy. A prawdy nie znajdziecie na onetach, TV i w tzw. oficjalnym główno-nurtowym przekazie.
Tam są tylko manipulacje, półprawdy i zwyczajne kłamstwa.
Prawdy się szuka.

Abyśmy tę prawdę odnaleźli - życzę nam wszystkim.
Gdy ktoś zmusza Cię do czegoś dla Twojego dobra, b19:59, 23 sierpnia 2021
Podobno mają szczepić u wulkanizatorów - przy wymianie na zimowe pierwsza dawka, a przy wymianie na letnie druga. I na wiosnę 85% zaszczepionych. I po KOWIDKU.
Ja tylko przejazdem19:33, 23 sierpnia 2021
Doktor uważał górali za mądrych, ale merytoryka argumentacji antyszczepionkowej (typu: właśnie rozmawiałem ze znajomą i ona zna kogoś, kto słyszał o gościu co zna faceta, który dostał strasznych wrzodów pod pachami po szczepieniu) oraz fakt, że to na Podhalu najprężniej działa głupawa antyszczepionkowa akcja banerowa powinny szybko naprostować to błędne zalożenie.

Pan doktor nie wziął pod uwagę zlotej myśli M Twaina na temat dyskusji z takimi ludźmi..
K.19:14, 23 sierpnia 2021
@aro - zastanów się skąd się bierze zmienność wirusów a będziesz wiedział dlaczego szczepieni są zainteresowani tym by niezaszczepionych było jak najmniej. Ale wy "antywacki" tego nie ogarniacie. Tylko filmy z żółtymi napisami wam są bliskie YT i "włączanie myślenia"
K.19:10, 23 sierpnia 2021
@as66
No to spójrzmy:
Losowa grupa z populacji to:
200-300 przypadków/100 000 osób, czyli rocznie około 100-120 tys. Polaków dopada zakrzepica żył głębokich lub zator tętnicy płucnej.

Grupa osób szczepionych:
W Polsce wykonano łącznie 32 788 403 szczepień przeciw COVID-19. Ilość przypadków zakrzepicy - 1?2 przypadki/100 tys. dawek szczepionki AstraZeneca.
Pozamiatane.

Aby popastwić się jeszcze nad twoja głupotą i szurstwem wspomnę, ze zakrzepicę żylną opisywano w różnych grupach u 10?40% pacjentów hospitalizowanych w oddziałach intensywnej terapii z powodu COVID-19
Można się rozejść.
as6618:28, 23 sierpnia 2021
Dwie godziny temu rozmawiałem tel. z klientką z Katowic. Dostała zakrzepicy po 1 dawce w marcu (ok. 2 tyg. do zaszczepieniu preparatem pfizer). Do dzisiaj bierze jakieś zastrzyki 2 razy dziennie. Nie wie czy jej przypadek jest zgłoszony jako NOP (lekarka nie wiedziała gdzie to zgłaszać). Jej znajoma zmarła na zawał po 2 dawce - ok 3 tyg po zaszczepieniu. Przypadek?
Ten preparat może być i jest groźny dla wielu osób.
Takich sytuacji jest tysiące. Zgłoszonych NOP w Polsce mamy niemal 10x mniej niż średnia w UE, a 50x mniej niż w Holandii.
Wszechobecna presja na zaszczepienie, bez względu na koszty.
Cenzura, dyskredytowanie lekarzy i naukowców wyłamujących się z obowiązującej narracji szczepień.
Ukrywanie, zabranianie i prześladowanie lekarzy którzy chcą leczyć np. amandatyną, inwermektyną, czy innymi metodami.
Niemal identyczne działania we niem wszystkich krajach na świecie.
Naprawdę was to nie dziwi?

To wszystko układa się w obraz nadchodzącego ucisku i dużych zmian społecznych. To przyjdzie. Szybko. Oni nie odpuszczą, zbyt wielu ludzi zginęło z powodu kolapsu służby zdrowia.

A teraz czekam na inwektywy jaki to jestem głupi szur, foliarz i idiota.
Dużo zdrówka i przemyśleń wszelakich życzę.
Adam.
tomi18:24, 23 sierpnia 2021
wlasciciel kliniki a za szczepienie sie zabral bo Dutki lepsz i szybsze
aro17:24, 23 sierpnia 2021
apokalipsa
puk puk...jest tam kto?
A nieantyszczepionkowcy się szczepią i nie wiem czego się boją jak są zaszczepieni ...? Jak są zaszczepieni tzn. są odporni. No bo tak ma działać "szczepionka" na to czy na inne choróbsko! Ludzie zmarli, ludzie umierają. Pusto na ulicach? bo ludzie zmarli, ilu ich zmarł? A...wszyscy na covid!
aro17:15, 23 sierpnia 2021
powiedział, co wiedział, bo tak musi mówić, bo inaczej wykluczenie z zawodu:(
Osiol17:07, 23 sierpnia 2021
Czy Pan doktor jeśli posiadł jakoś wiedzę tajemną w kwestii tego preparatu mógłby się nią podzielić i wyjaśnić swoim kolegom po fachu ze stowarzyszenia niezależnych lekarzy i odpowiedzieć na ich pytania bo minister,,, zdrowia''' nic temu stowarzyszeniu nie odpowiedział bo albo nie wie albo nie może bo to ściśle tajne......

Korzystając ze blisko to może i stowarzyszeniu,,, odszczepsie''''z Szaflar..........jakiś wyjaśnień udzieli może jako lekarz pokaże lub wskaże gdzie po wiedzę trzeba........

Najgorzej jeśli podejdzie do tego ja wiem ale wam nic nie powiem
Partyzant16:50, 23 sierpnia 2021
Szach Mat Foliarze, właśnie straciliście argument że szczepionka Fitzer jest eksperymentem medycznym :) Nauka zwyciężyła nad domorosłymi ekspertami da medycyny i genetyki. Mam nadzieję, że teraz ludzie będzie się chętniej szczepić. Ziemia naprawdę jest okrągła. Powołuje się się na to, że są komplikacje i zgony po przyjęciu szczepionki i ja się pytam, gdzie to się dzieje. U mnie w rodzinie wszyscy poszczepieni od dziadków po dzieci i nikomu nawet w głowie się nie zakręciło ( tylko dajcie już spokój z argumentem o szczurach ze cos tam działa z opóźnieniem bo śmiechu warte.), a według was to masowa hekatomba po szczepieniu.
dają czadu16:37, 23 sierpnia 2021
Za każdą podaną szczepionkę leci kasa. A to, że już ok. 140 tysięcy osób zmarło nadmiarowo na nieleczone choroby bo zamknięto służbę zdrowia to jest dopiero prawdziwa hekatomba na narodzie polskim, największa od czasów II WŚ.
Osiol16:32, 23 sierpnia 2021
Ależ górale są mądrzy i wiedzą że za darmo to tylko ser w pułapce na myszy......
Zaszczepienie 18mln razy 60-96 zł to ile prywaciarze zgarnęli w skali PL każda inwestycja się zwraca na razie 150tys ponadnormatywnych zgonów ale do wiosny.......
Górale są myślący, rząd chce napuszczac zaszczepionych aby ci tworzyli represje wobec niezaszczepionuch najlepiej żółte opaski na rękaw obozy przejściowe a tu rząd ma problem jak 20proc ma represjonować 80proc no jak więc wydrukuje znowu kasę i choćby 1000zl każdy nowy zaszprycowany miał kosztować to da bo to podróż w jedną stronę.......

Zaszczepieni oczekują za swój udział w zaszprycowaniu przywilejów nagród no i co najważniejsze chcą być jak,,, kappo''' w obozie dla niezaszczepionych powtarzają propagandę ze jak..... To się nigdy nie skończy...... aż ich,, trzęsie''jak kogoś bez maseczki widzą ale są na tym terenie 20toma proc i nic nie mogą rząd też nie daje rady

Dobrze ze te górale stoją przy swoim musi pozostać grupa porównawcza np do badań grupa do porównania dna do pobrania krwi niemożna w popłochu w dwa lata całej ewolucji wywalić w kosmos i zmieniać wszystkim dna nieznając skutków (opinia ani lekarze jej nie znają) producent jej nie ujawnia

Gorliwość i gotowość by zaszczepić wszystkich jest nieprofesjona pęd lekarzy do szczepień przy braku informacji co najmniej podejrzany

Temat nop zamiatany pod dywan
Firmy produkujące też niczego nie publikują
A rząd uwja się jak tylko może sraszy grozi szantażuje......

A prostych odpowiedzi stowarzyszeniom lekarzy czy innym nie udziela
PasterzPPP16:02, 23 sierpnia 2021
Zupełnie się nie zgadzam. Zawsze uważałem górali za ludzi głupich. I wychodzi na moje.
Smok16:02, 23 sierpnia 2021
Daj te WYNIKI doktorku to sie zascepie, moze
Franek15:45, 23 sierpnia 2021
Antyszczepionkowcy, wiadomo do ludzi zbyt rozgarniętych nie należą. Wystarczy, że poczytają dziwne artykuły różnych "znafcóf" co to badania jedynie na laborkach na studiach robili, poglądną podobne filmiki na YouTube i już są mądrzejsi od wszystkich profesorów, naukowców i ludzi którzy w laboratoriach lata na badaniach spędzili. I zaraz pouczają innych "wyłącz tv włącz myślenie" a sami pokończyli YouTubowe uniwersytety. I pół biedy że sami się nie szczepią, najgorsze jest to że zarażają swoją głupotą innych ludzi co już staje się niebezpieczne. Dobrze że w latach 60 i 70 nie było Internetu bo jedna piąta populacji zmarła by lub odczuwała skutki chorób Heinego-Medina, odry, polio itp.
dumny góral14:44, 23 sierpnia 2021
Tak, górale słuchaja stowarzyszenia niezależnych lekarzy min prof. Kune. Do tej pory tylko jedna strona ma prawo sie wypowiadać. Widać propaganda strachu z całą tą pseudo pandemią zaczyna się sypać jak domek z kart.
mieszkaniec14:42, 23 sierpnia 2021
Problem niechęci polega na tym, że traktujecie ludzi jak stado baranów. Nawet kompletny idiota widzi że manipuluje się danymi, faktami. informacją w każdej postaci. Taki człowiek nie jest już dla mnie lekarzem bo jak go potrzeba było zamknął gabinet tylko po to aby dziś grając na emocjach ludzkich zarobić grubą kasę. Liczę na to że kiedyś zostanie to rozliczone a winni otrzymają to co się im należy. Osobiście nie znam nikogo kto wierzy, że szczepienie cokolwiek zmienia. Zaszczepili się aby mieć święty spokój a już dziś wiadomo, że nie zmienia to niczego. Mogą dalej ratować świat przyjmując 3 dawkę za podanie której cwaniak weźmie kolejne 100 zł, producent 15 euro, polityk łapówkę itd w koło Macieju.
?14:28, 23 sierpnia 2021
Szkoda, że część z tych antyszczepionkowców zmądrzeje dopiero na szpitalnym łóżku. Fake newsy są dla nich bardziej wiarygodne od badań naukowych a i sami są specjalistami od wszystkiego. Jak zakorkują szpitale i znów nas zamkną, to będą krzyczeć najgłośniej. Górale to pisowcy, jako cały elektorat wschodniej i południowej Polski najmniej zaszczepiony. Co to oznacza i jak to świadczy o góralach? Bo dziwnym trafem się pokrywa.
Optymista14:15, 23 sierpnia 2021
A są i lekarze którzy odradzają. Czy to znaczy, że to są idioci?.
/.../
realista14:12, 23 sierpnia 2021
powiem krótko -pierdoły wygadujesz doktorku!!Dla Was liczy się tylko kasa a nie człowiek!!!
Andy13:58, 23 sierpnia 2021
Problem polega na tym,że nikt za te super skuteczne niby szczepionki nie odpowiada a zapał lekarzy jest do momentu zaszczepienia. Potem nie ma żadnej pomocy. Można się nie doczekać skutecznego leczenia w przypadku powikłań. Nikt nie bada ludzi przed szczepieniem, ankiety to oświadczenie samego pacjenta o swoim stanie zdrowia do tego wypełniane pod presją. Zastanawiające jest też jakim sposobem ci co namawiają do szczepień wszystko o nich wiedzą,znają skuteczność ,gwarantują ze są bezpieczne a nawet producenci nie mają tej pewności. Jak Pan szanowny lekarz da mi na piśmie,że odpowiada za wszelkie skutki uboczne i gwarantuje mi opiekę w przypadku powikłań lub odszkodowanie rodzinie jak padnę to przyjmę preparat. Pozdrawiam
baca13:24, 23 sierpnia 2021
FAKT:
tzw. "szczepionki" na COVID-19 nie są ani na liście szczepień obowiązkowych ani zalecanych prowadzonej przez Ministrerstwo Zdrowia.

Widocznie z jakiejś przyczyny.

Zastanawia mnie, skąd w takim razie takie parcie na stosowanie tych preparatów. Nie przypominam sobie takich kampanii w przypadku OBOWIĄZKOWYCH szczepień takich jak np. BCG , krztusiec, odra.
polarola13:17, 23 sierpnia 2021
@apokalipsa --- to może nałogowi palacze lub alkoholicy powinni też płacić za leczenie nowotworów? przeszczepów? bo przecież na własne życzenie się trują ?? a ci, którzy są zaszczepieni przecież są bezpieczni bo szczepionka ma chronić (przed ciężkim przebiegiem choroby), tak czy nie ??
Andrut13:09, 23 sierpnia 2021
Ciemnogród i zacofanie
88813:05, 23 sierpnia 2021
Apap i panadol wpier....ie jak małpa kit a ulotek nie czytacie że też mogą wystąpić skutki uboczne....Nie mówię już o fajkach....
dumny góral12:49, 23 sierpnia 2021
Moja noga już tam nie stanie, w tej placówce .Testerów na ktorych chce zarabiać ten doktorek niech szuka gdzie indziej.
Zdrowy12:30, 23 sierpnia 2021
Lekarze mają dobry interes na szczepieniach więc namawiają.
Zdrowy12:28, 23 sierpnia 2021
Producenci i lekarze są zwolnieni z odpowiedzialności to chyba o czymś świadczy. Dlatego tylu mądrych górali się nie szczepi.

do apokalipsa@. Nie zapominaj, że płacimy za każde leczenie ze swojej kieszeni. Pieniądze w kasie chorych są z naszych podatków. Zacznij myśleć samodzielnie.
Kundelek12:19, 23 sierpnia 2021
Prawdziwych górali jesz nie ma.Teraz to już mix.
dociekliwy12:13, 23 sierpnia 2021
@apokalipsa
Zakładam, że jesteś podwójnie zaszczepiony/a, więc niebawem będzie trzecia dawka, która może nie zadziałać bez czwartej. Pewność uzyskasz po piątej - jaką pewność? Taką, że nie działa bez szóstej.

Spotykają się "zaszczepieni", którzy przyjęli już trzecią dawkę i między sobą mówią, że największe dla nich zagrożenie jest od tych, co są dopiero po dwóch dawkach - widzisz paranoję swojego myślenia ?
ciekawski12:05, 23 sierpnia 2021
"- Zawsze uważałem górali za ludzi mądrych, twardo stąpających po ziemi, dbających o rodzinę." - dlatego nie znając pełnego składu tej "szczepionki" górale wolą dmuchać na zimne i być mądrymi przed szkodą niż po szkodzie.

"Jego klinika organizuje na Podhalu wiele plenerowych punktów szczepień."
Przecież nie robi tego charytatywnie, tylko od każdego zaszczepionego dostaje kasę w wys. 70 - 100 zł (jeśli inna kwota, to proszę mnie poprawić) razy ponad 10.000 dziesięć tysięcy osób, to państwo sobie policzcie ile firma na szczepieniu zarobiła.

"Ograniczone zaufanie do świata zewnętrznego, brak krytycznego stosunku do informacji w mediach społecznościowych, nieufność do środowiska medycznego, brak zaufania do wyników badań naukowych "
Media społecznościowe z rządem na czele, w sprawie "szczepionek" co chwila nas okłamują. Jak ufać - zaufać środowisku medycznemu, które na wiosnę 2020 r. zamknęło swoje gabinety przed ludźmi chorymi, szukającymi pomocy, co w konsekwencji przełożyło się na wzrost liczby zgonów. Jak zaufać rządzącym, którzy swoimi decyzjami zamknęli szpitale, odwołali planowane zabiegi.

"... brak zaufania do wyników badań naukowych..." - jak można ufać badaniom naukowym, jak skład "szczepionek" objęty jest tajemnicą producenta - zakładam, że nawet Pan dr pełnego składu "szczepionek" nie zna. Jak można ufać badaniom naukowym, jak NIKT - producenci tych "szczepionek", rząd, lekarze kwalifikujący ludzi do szczepień, z tytułu powstałych NOP-ów, zgonów, NIE PONOSZĄ ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI !

"... preparaty oparte o mRNA nie są nowe, bo prace nad mechanizmem ich działania trwają od ponad 20 lat..." tylko, że zwierzątka, na których te preparaty testowano, tego eksperymentu nie przeżyły.
ali11:54, 23 sierpnia 2021
jak producent i lekarze wezmą PEŁNĄ odpowiedzialność za skutki uboczne to się zaszczepię .
apokalipsa11:44, 23 sierpnia 2021
Anty szczepionkowcy- wykończą innych. Za leczenie oni powinni zapłacić z własnej kieszeni i odszkodowania innym , którzy zmarli....!! dość tego
Werty11:34, 23 sierpnia 2021
ile zapłacili Pani?
obiektywny11:29, 23 sierpnia 2021
Ty nadal tak uwazasz doktorku...cytat " Zawsze uwazalem gorali za ludzi madrych..." tylko ze zamiast serca masz juz w 100% sakwe i ona nie pozwala Ci mowic prawdy, szczerej prawdy! byznes is byznes...
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas