Pracownicy UM i mieszkańcy ruszyli w miasto z workami (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 02 października
Imieniny: Teofila, Dionizego, Trofima
Zakopane
Clouds
18°
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
18°
Wiatr: 3.636 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
18°
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
19°
Wiatr: 2.232 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
18°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
17°
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 76 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
10 %
Zakopane
16 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
03.09.2021, 17:28 | czytano: 4994

Pracownicy UM i mieszkańcy ruszyli w miasto z workami (zdjęcia)

Dziś pogoda dopisała i akcja „Sprzątamy Zieloną Małopolskę” tym razem doszła do skutku. Została ona zorganizowana przez burmistrza Miasta Zakopane w ramach inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, w którą włączyło się wiele gmin i samorządów.

zdj. Anna Karpiel UM Zakopane
zdj. Anna Karpiel UM Zakopane
W akcji wziął udział zastępca burmistrza Tomasz Filar oraz kilkudziesięciu urzędników i mieszkańców. Posprzątane zostały przede wszystkim okolice Gubałówki, Cyrhli i Olimpu. W ciągu 4 godzin zebrano 60 worków odpadów. Urząd Miasta zapewnił uczestnikom worki, rękawice oraz odbiór i utylizację odpadów.

"Celem akcji było zwrócenie uwagi na problem pozostawiania śmieci na terenach rekreacyjnych i turystycznych. Uczestnicy nie tylko posprzątali szczególnie narażone na pozostawianie śmieci zakątki Zakopanego, ale także dali dobry przykład, że warto dbać o swoje najbliższe otoczenie" - przypomina zakopiański UM i dodaje: "Efekty takich akcji edukacyjnych są już widoczne, rośnie świadomość mieszkańców i turystów, a ilość pozostawianych na terenach zielonych śmieci systematycznie się zmniejsza. Po intensywnym sezonie turystycznym zostały jednak pewne ślady i piątkowa akcja sprzątania okazała się bardzo potrzebna".

opr.s/ zdj. Anna Karpiel-Semberecka UM Zakopane
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
jaga208:44, 5 września 2021
Jak idę na grzyby też biorę worek na śmieci zawsze jest pełny , nie zawsze jest gdzie zostawić ,pracownicy leśni nie sprzątają trzeba brać ze sobą
polak09:18, 4 września 2021
brawo
worek na śmieci17:32, 3 września 2021
"Efekty takich akcji edukacyjnych są już widoczne, rośnie świadomość mieszkańców i turystów, a ilość pozostawianych na terenach zielonych śmieci systematycznie się zmniejsza."
W którym konkretnie miejscu się zmniejsza bo chyba przegapiłem?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas