Środa, 22 września 2021, Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
Czarny Dunajec i okolice
Rain
Wiatr: 6.696 km/h Wilgotność: 98 %
Rain
Wiatr: 7.488 km/h Wilgotność: 94 %
Rain
Wiatr: 6.948 km/h Wilgotność: 98 %
Rain
Wiatr: 7.02 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 93 %
Rain
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 98 %
15.09.2021, 10:29 | czytano: 6991

Taksówkarze zatrzymali pijanego kierowcę

Fot. Piotr Korczak

ZAKOPANE. 46-latek z Kościeliska miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, gdy próbował wyjechać z parkingu przy ulicy Kościuszki. Zatrzymali go

Około godz. 13 zakopiańscy policjanci otrzymali zgłoszenie o obywatelskim zatrzymaniu nietrzeźwego kierującego, który usiłował odjechać samochodem z parkingu przy ulicy Kościuszki w Zakopanem. Na miejscu policjanci zastali kierowcę, który zatrzymał volkswagena passata blokując mu wyjazd. Do zablokowania dalszej jazdy przyłączyli się też inni kierowcy z postoju taxi.Początkowo podejrzenie prowadzenia pojazdu padło na kobietę, ale ostatecznie okazało się, że jest tylko pasażerką. Do prowadzenia pojazdu przyznał się 46-letni mieszkaniec Kościeliska, który już posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych za wcześniej popełnione przestępstwo jazdy po alkoholu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie mężczyzny.- Dzięki odwadze i wzorowej postawie kierowców, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu - mówi podkom. Roman Wieczorek z zakopiańskiej policji. - Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozić może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat, natomiast za złamanie sądowego zakazu można stracić prawo jazdy nawet na 15 lat.

KPP Zakopane, oprac. r/ zdj. Piotr Korczak
najnowsze informacje
komentarze
Cyc Malina14:55, 15 września 2021
"...kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu - mówi podkom. Roman Wieczorek..."
Taaa do następnego razu, raz już został wyeliminowany i zrobił to kolejny raz i zapewne nie ostatni. Dopóki się prawo z pijakami za kółkiem czyli potencjalnymi mordercami będzie cackać to tak będzie. Pisałem to już raz i napisze drugi, powinien taką grzywnę dostać żeby tak z pięć lat musiał to spłacać może wtedy by dało patusowi coś do myślenia.
avivat14:48, 15 września 2021
Nie mogę się doczekać nowelizacji, gdzie jest przewidywana konfiskata samochodu po 1,5% alkoholu, a jeżeli dojdzie do wypadku to już po 0,5% alkoholu. W końcu może będzie bezpiecznie.
Ja13:54, 15 września 2021
Postawa oczywiście godna pochwały. Udaremniona jazda potencjalnie niebezpiecznego kierowcy na drodze. Należy to oczywiście docenić. Jednak w tym środowisku postawa prospołeczna najczęściej postrzegana jest jako donosicielstwo, dlatego należy być z pochwałami ostrożnym, bo można jedynie zaszkodzić tym, którym gratulować się powinno.
Osobiście, gratuluję!
Szymon12:31, 15 września 2021
Nie dość że miał zakaz to i tak wsiadł pijany ponownie..Zakaz dożywotny prowadzenia pojazdów a nie na 15 lat. To są jakieś kpiny za granicą by gnił w pace za to.
łół11:01, 15 września 2021
Dalej będzie jeździł bo mu nic nie zrobia poza 500 zł mandatem . Patologia.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij