Czwartek, 21 października 2021, Imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny
Nowy Targ i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 8.82 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
11°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
12°
Wiatr: 6.984 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
12°
Wiatr: 7.128 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
12°
Wiatr: 13.572 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
10°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 69 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
16.09.2021, 10:19 | czytano: 2434

Stadion gotowy. Rabka czeka na pierwszy mecz Wierchów (zdjęcia)

Fot. Piotr Kuczaj

Choć nie było oficjalnego otwarcia, stadion miejski w Rabce-Zdroju został już oddany do użytku.

W weekend odbył się już pierwszy turniej piłkarski, dla dzieci. Murawa, bieżnia i część szatni ma już oficjalną zgodę na użytkowanie. Wciąż nie wiadomo, kiedy na stadionie zagra IV-ligowy klub Wierchy Rabka-Zdrój. Jak ustaliliśmy, klub dostał już licencję od Małopolskiego Związku Piłki Nożnej na grę w Rabce-Zdroju. Związek chciał przebudowy pomieszczeń szatniowych pod kątem obowiązujących w IV lidzie przepisów. Udało się znaleźć kompromis i klub czeka już tylko na oficjalne potwierdzenie przyznania licencji.

- Chcielibyśmy żeby ten stadion służył wszystkim, żył od rana do wieczora - mówił w niedzielę burmistrz Leszek Świder.

Przebudowa stadionu trwała półtora roku. W tym czasie położono sztuczną murawę, wybudowano bieżnię i zamontowano obiekty lekkoatletyczne jak rzutnia do pchnięcia kulą, skocznia do skoku wzwyż i skocznia do skoków w dal. Wymieniono też trybuny i wyremontowano budynek szatniowy.

Ze stadionu będą korzystać dzieci i młodzież z rabczańskich szkół oraz kluby sportowe. Centrum Kultury Sportu i Promocji, które zarządza obiektem, chce również dopuścić działalność komercyjną, by zmniejszyć wysokie koszty utrzymania stadionu.

r/ zdj. Piotr Kuczaj
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
zenada13:05, 16 września 2021
Komisja licencyjna była ponad 2miesiace temu,więc proszę nie wprowadzać czytelników w błąd.Prawda jest taka że burmistrz odwalil fuszerka jak przy wszystkich inwestycjach w Rabce.Nie ma pieniędzy na dokończenie ogrodzenia wewnętrznego boiska, pokój sędziów też jest nie hallo ale burmistrz jak zwykle piekę z zachwyty, pomijając fakt że w żywe oczy na bezczelnego okradł piłkarzy w kwestii wymiarów boiska.Zeby było całkiem tragicznie,zatrudnia się na gospodarza obiektu osobę która wogole nie czuje klimat sportu /.../
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas