Środa, 08 grudnia 2021, Imieniny: Marii, Wirginii, Zenona
Nowy Targ i okolice
Clear
-3°
Wiatr: 4.284 km/h Wilgotność: 87 %
Clear
-3°
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 94 %
Clear
-3°
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 87 %
Clear
-4°
Wiatr: 3.852 km/h Wilgotność: 96 %
Clear
-3°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-3°
Wiatr: 6.912 km/h Wilgotność: 87 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
17.09.2021, 17:50 | czytano: 2105

Deszczowe zakończenie rowerowego sezonu (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński

Podwójny slalom, downhill i konkurs skoków, a także zjazd bez łańcucha i w przebraniach, to główne punkty ostatniego w Zakopanem Małopolska Joy Ride Zakończenie Sezonu.

Przez cały weekend na zakopiańskiej Harendzie rywalizować będą rowerzyści lubiący dreszczyk emocji. Zjazdy rozpoczynają się od rywalizacji w Karcher Dual Slalom. Zawodnicy, którzy przebrną eliminacje stają na równoległych do siebie trasach. Wygrywa oczywiście szybszy. W sobotę odbędzie się konkurs na zjazd w najlepszym przebraniu, Best Whip Contest oraz zjazdy Downhill. Na niedzielę zostawiono zawody Red Bull Zjazd Bez Łańcucha.

- Panują spartańskie warunki. Jest dużo błota, ale też dzięki temu jest dużo zabawy. Zawodnicy mogą się poślizgać i jest wesoło. Jedyny minus, to że później to trzeba wszystko prać – śmieje się Szymon Syrzistie, organizator zawodów.

Zjazd w przebraniach oraz Best Whip Contest, to jedne z najbardziej widowiskowych punktów programu. Podobnie zjazd po zmroku, również przyciąga wielu kibiców. - Jest to jedna z niewielu imprez na świecie, gdzie jest rozgrywany zjazd po zmroku przy sztucznym oświetleniu – zaznacza Szymon Syrzistie.

Na zawody już zapisało się ponad 200 zawodników, a lista cały czas się powiększa. Niestety weekendowe zawody na Harendzie przejdą do historii, bowiem trasa ma zostać zamknięta.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas