Piątek, 03 grudnia 2021, Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
Szczawnica i okolice
Clear
-5°
Wiatr: 7.236 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
-5°
Wiatr: 8.604 km/h Wilgotność: 73 %
Clear
-5°
Wiatr: 6.336 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
-4°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 70 %
Clear
-5°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 86 %
Clear
-7°
Wiatr: 7.236 km/h Wilgotność: 68 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
18.09.2021, 09:40 | czytano: 3606

Podhale: nie ma punktów szczepień w szkołach, bo zainteresowanie jest znikome

Fot. Marcin Szkodziński

Podczas, gdy w Polsce w szkołach organizowane są punkty szczepień dla młodzieży szkolnej, w powiecie tatrzańskim liczba chętnych na szczepienie jest znikoma. Spowodowane jest to negatywnym podejściem do szczepionek, ale także tym, że osoby, które chciały się zaszczepić już to zrobiły.

Na terenie niemal całej Polski w szkołach tworzone są tymczasowe punkty szczepień dla młodzieży uczęszczającej na zajęcia. W powiecie tatrzańskim zainteresowanie szczepieniami wśród dzieci jest znikome i w żadnej ze szkół nie zorganizowano takiego punktu. - Mamy kontakt ze szkołami i w każdej z nich jest jedna do trojga chętnych osób. Przez to ciężko mówić o tworzeniu punktów szczepień w szkołach - zaznacza dr Jerzy Toczek, koordynator ds. szczepień w powiecie tatrzańskim.

Jednym z powodów niewielkiego zainteresowania szczepieniami jest niechęć do szczepień jaką widać na Podhalu. W gminie Biały Dunajec w powiecie tatrzańskim zaszczepionych jest 22,1% mieszkańców zameldowanych na terenie gminy. To daje przedostatnie miejsce we wszystkich gminach na terenie Polski. Gorsza sytuacja jest tylko w gminie Czarny Dunajec, gdzie liczba zaszczepionych wynosi 20,7%.

Niewielkie zainteresowanie szczepieniami wśród młodzieży uczącej się wynika także z postawy rodziców. - Rodzice, którzy się nie szczepią, to ich dzieci też są nieszczepione. Rodzice, którzy są zaszczepieni, to ich dzieci na 100% też są zaszczepione - zaznacza dr Jerzy Toczek. - Tu przełożenie jest bardziej rodzinne. Jeżeli rodzina będzie wywierać bardziej pozytywny wpływ i przekazywać pozytywną informacje o szczepieniach, to te dzieci byłyby już zaszczepione - dodaje.

Niezdecydowanych na przyjęcie szczepionki powinien skłonić do działania fakt, że 99% osób, które przebywają obecnie w szpitalach z powodu COVID-19 to osoby niezaszczepione. W zakopiańskim szpitalu siedem osób, które początkiem tygodnia przebywało w szpitalu nie przyjęło szczepionki.

ms/
najnowsze informacje
komentarze
ciekawy06:36, 20 września 2021
@pamiętać
To dopiero początek. Jak myślisz, ile ponadplanowych zgonów Polek i Polaków będzie od października 2021 do marca 2022 ?
pamiętać15:09, 19 września 2021
Czy warto było poświęcić w Polsce rządzonym przez tak prospołeczną partię już ponad 150 tys. istnień ludzkich, zmarłych nadmiarowo przez zamkniętą służbę zdrowia, dla tej histerii z covidem?
obserwator :)14:36, 19 września 2021
Czy to przypadek, że za szczepieniami jest CAŁE LEWACTWO, działające na szkodę Polek i Polaków ?!?!

PIS - za obowiązkowymi szczepieniami
PO - za obowiązkowymi szczepieniami
SLD - za obowiązkowymi szczepieniami
PSL - za obowiązkowymi szczepieniami
HOŁOWNIA - za obowiązkowymi szczepieniami

Zmuszają ludzi do szczepień!!!!
A sami albo się nie szczepią, albo przyjmują PLACEBO !!!!!!

Tymczasem 47 SENATORÓW PIS
12 przyjęło PLACEBO !!!!
35 NIEZASZCZEPIENI !!!!!

Tymczasem SENATOROWIE PO
przynajmniej 2 lekarzy przyjęło PLACEBO !!! (sprawdźcie sobie!!!)

A posłowie ?!
Zapytajcie swoich posłów i sprawdźcie ich dane w ministerstwie, bo to MY NARÓD POLSKI jesteśmy ich PRACODAWCAMI i chcemy wiedzieć;
CZY NASI POSŁOWIE I SENATOROWIE SIĘ ZACZSZEPILI ?!?!?

Przecież to Ci posłowie, domagają się aby pracodawca miał wgląd w nasze dane WRAŻLIWE !!!!!
Jako PRACODAWCA posłów i senatorów RZĄDAM !!!!
PODANIE DO PUBLICZNEJ WIADOMOŚCI ILU TAK NAPRAWDE POSŁÓW I SENATORÓW SIĘ ZASZCZEPIŁO ?!?!

Proszę nie nadużywać wielkich liter. Moderator.
Smok14:35, 19 września 2021
Swoją drogą, że ja mam z rodzinnym dobry kontakt i sam mi powiedział, że jak nie czuję silnej potrzeby posiadania wakcyny w swoim ciele to lepiej unikać i nie decydować się na te preparaty.
D.07:44, 19 września 2021
Do: Zachowuję spokój.

Czyli jak ja mam kontakt z osobami, które dzień później dowiaduje się, że są chore na covid (a są zaszczepione i kontakt odbywa się przez normalne podanie ręki i rozmowę bez dystansu) a ja nie jestem niezaszczepiony i jakoś nie zachorowałem, ani nikt z mojej rodziny to jestem antyszczepionkową ciemnotą tak? To w takim razie kim ty jesteś? Może pożytecznym idiotą? Jeszcze dodam, ze nie dezynfekuję rąk tą chemią i nie noszę maski. Żyję normalnie i nie wpadam w paranoję, że za rogiem się zarażę.
Smok22:47, 18 września 2021
"Niezdecydowanych na przyjęcie szczepionki powinien skłonić do działania fakt, że 99% osób, które przebywają obecnie w szpitalach z powodu COVID-19 to osoby niezaszczepione. W zakopiańskim szpitalu siedem osób, które początkiem tygodnia przebywało w szpitalu nie przyjęło szczepionki."

CZYJE TO SŁOWA I KIEDY ONE PADŁY?
kalkulator21:56, 18 września 2021
@Zachowuję spokój.
"A w komentarzach jak zwykle chocholi taniec antyszczepionkowej ciemnoty."
Czy może ludzi, którzy nie dali się zmanipulować rządowej propagandzie i nie zgodzili się być królikami doświadczalnymi w eksperymencie medycznym. Od dawien dawna zadaję pytania, jakie korzyści osiągnęły osoby, (po za loterią fantową ;) ) które przyjęły ten preparat, skoro dalej muszą chodzić w szmatach na twarzy, zachowywać dystans, stosować dezynfekcję - co im to "szczepienie" dało ? Może wielce oświecony @Zachowuję spokój udzieli na nie odpowiedzi nim przyjmie trzecią i kolejną dawkę.
Zachowuję spokój.17:34, 18 września 2021
A w komentarzach jak zwykle chocholi taniec antyszczepionkowej ciemnoty. Gratulacje Podhale...!
maseczka16:46, 18 września 2021
Sprzedajni politycy i lekarze chodzą na pasku koncernów i sieją w ich imieniu medialny strach i przymus szczepień. Jednocześnie ograniczają dostęp do opieki medycznej, lekarskiej, ambulatoryjnej. Wydaje się miliardy z budżetu państwa na walkę ze śmieszną pandemią, jej skutkami i obywatelami zachowującymi zdrowy rozsądek. W tym samym czasie służba zdrowia jest niedoinwestowana, ratownicy składają wypowiedzenia, średni wiek pielęgniarek niebawem będzie jakieś 50+ bo praca niewdzięczna i kiepsko płatna. Nie ma pieniędzy na wynagrodzenia, na podnoszenie standardu, szkolenia i reformowanie służby zdrowia. Kasa jest na szczepionki, lewe respiratory, lewe wybory, kiełbasę wyborczą, 500+, bloki elektrowni do wyburzenia i oczywiście propagandę gebelsowską tvp i rydzyka.
Ludzie chorzy, cierpiący na nowotwory, rodzice dzieci z rzadkimi ciężkimi chorobami, wymagający nowoczesnego i drogiego leczenia są pozostawieni sami sobie i muszą zbiórki organizować licząc na dobre serca ludzi którzy mogą im pomóc.
To jest kpina, zbrodnia na narodzie, przestępstwo za które mam nadzieję zostaną pociągnięci do odpowiedzialności ci wszyscy obłudni, sprzedajni politycy i lekarze.
Dla wielu jest już za późno, ponadplanowa śmierć 150 tysięcy Polaków w tamtym roku już nie da się odwrócić.
Ale ludzie którzy walczą są już pozbawieni nadziei, zaszczuci, doprowadzeni do ostateczności. To co się dzisiaj wydarzyło przy okazji protestu medyków jest krzykiem rozpaczy, niemym świadectwem zbrodni na narodzie, krwią na rękach rządzących.

Jesteśmy świadkami katastrofy.
Piotrek15:30, 18 września 2021
Na Podhalu są mądrzy ludzie. Izrael szykuje już czwartą dawkę bo trzy wcześniejsze nie działają. Więc po co się szczepić i to dzieci które nie chorują na covid. Oczywiście w TV na okrągło kłamią że szczepionka działa i dzieci chorują.
tak na marginesie :)15:27, 18 września 2021
Dzięki zaangażowaniu "pewnych przychodni" w ten EKSPERYMENT MEDYCZNY", będzie wiadomo, których przychodni NALEŻY UNIKAĆ !!!!!

Dzięki za to, że pokazujecie po, której jesteście stronie :)
Do dr Jerzy Toczek15:23, 18 września 2021
"Rodzice, którzy są zaszczepieni, to ich dzieci na 100% też są zaszczepione - zaznacza dr Jerzy Toczek. "

Panie Toczek, czy mógłby Pan przedstawić nam czytelnikom, na czym Pan opiera swoje "wywody" ????

Bo ja w większości znam takich rodziców, którzy sami ciężko przechodzili "TEN MEDYCZNY EKSPERYMENT" i nigdy nie pozwolą skrzywdzić tym "MEDYCZNYM EKSPERYMENTEM" swoich dzieci !!!!!

Na czym Pan bazował !!!
Proszę podać dane, bo według mnie, to nie ma pokrycia w rzeczywistości !!!

PROSZĘ O DANE ;) !!!!
ciekawski15:18, 18 września 2021
"Podczas, gdy w Polsce w szkołach organizowane są punkty szczepień dla młodzieży szkolnej, ..." kolejny chwyt socjotechniczny, by nie zdecydowanym zrobić mętlik w głowie. Proszę o podanie w jakich miastach - w jakich szkołach zostały zorganizowane - uruchomione punkty szczepień i ile dzieci, młodzieży się w nich "zaszczepiło".
TV PiS??14:12, 18 września 2021
Normalny - nakaz zniesiono już dawno
Nie mam zamiaru eksperymentowac!14:10, 18 września 2021
D- Prawda! Mój kolega się" zastrzepił" a teraz w sezonie grypowym jak nigdy nie chorował tak teraz jest na zwolnieniu. Gardło boli później katar i kaszel.
Osiol13:42, 18 września 2021
Do maseczka
Masz rację ja dołożę jeszcze brak wątpliwości u dr który idąc jak chorągiewka na wietrze niema wątpliwości i autoratywnie swoją osobą zaświadcza o dobru szczepień ale dorobku życiowego ani ręki która szczepi już by na to nie postawił i promuje produkt i go uwiarygodnia ciekawe jaki sam ma poziom przeciwciał i czy nie trzeba może publicznie trzeciej.......
Prosił bym dr by był obiektywny i powiedział coś o drugiej stronie szprycowania
-jak tam nop
-ile ich jest
- kto gdzie tych ludzi ratuje
-dlaczego w innych krajach to zaszprycowani stanowią większość hospitalizacji a u nas jest odwrotnie
-dlaczego Holandia i Dania oficjalnie wielokrotnie więcej nop niż PL i reszta
-dlaczego lekarzy przeciwnych szprycowania się dręczy i zastrasza a co jeśli oni mają rację a dr nie
-czy w PL ktoś bada te szczepionki jak np w Japonii gdzie znaleziono zanieczyszczenia tych krai było kilka
-kto w PL ma dostęp do prowadzonych badań aby mógł powiedzieć że preparat jest ok

Tak naprawdę to widać tutaj mądrość góralską jeśli preparat jest pomyłką to dziedzice majątku mają zostać a co do ilości zaszczepionych to tylko owce(płci męskiej) chodzą w stadzie takich owczych pędów już kilka było i za wszystkim stała ta polskojęzyczna prasa i media to oni nas pędzą w ciemną dolinę........
kolarzyk12:57, 18 września 2021
Do D. Masz 100% racji. Też jestem takei zdania że osoby zaszczepione straciły odporność i teraz chorują a my (niezaszczepieni) funkcjonujemy normalnie i jakoś żyjemy bez cudownej szczepionki. Pozdro
oooooo12:32, 18 września 2021
I bardzo dobrze :) Nie powtórzmy wariantu z okolic Jerozolimy.
D.12:28, 18 września 2021
U mnie w pracy połowa osób jest zaszczepionych a druga połowa nie. Fakty są takie, że z niezaszczepionych nikt nie jeszcze nie zachorował a jedna osoba zaszczepiona już zachorowała na covida i jakoś nikt inny się nie zaraził mając z bliski kontakt bez żadnych masek i dystansów. Poza tym z tego co zaobserwowałem to zaszczepieni co chwile łapią jakieś przeziębienia, źle się czują itp. i chodzą często na l4.
maseczka12:07, 18 września 2021
"Rodzice, którzy są zaszczepieni, to ich dzieci na 100% też są zaszczepione - zaznacza dr Jerzy Toczek."

Skąd ta pewność? Są jakieś dane na ten temat? Może pan toczek sam przeprowadził jakieś ankiety, badania, wywiady, rozpoznanie w terenie. W takim razie niech się podzieli wynikami i pchnie cały naukowy świat do przodu swoją ciężką pracą naukową. Nie można zmarnować tej szansy.

A może rodzice nie szczepią dzieci bo te w większości przechodzą zarazę bezobjawowo lub z minimalnymi objawami choroby. Natomiast szprycowanie młodzieży naraża ich niepotrzebnie na skutki uboczne.
"CDC przyznało, że istnieje niewielkie, ale poważne ryzyko zapalenia serca i zakrzepów krwi po szczepieniu, zwłaszcza u młodszych osób."
Ciekawe czy pan toczek czytał oficjalny raport o nopach? A jeśli tak to czy nie zadrży mu ręka przy szczepieniu? Oczywiście że nie bo wszelkie moralne rozterki rozwiewa rosnący jak na drożdżach stan konta.

Ktoś jest ozdrowieńcem i ma już naturalną odporność? Nieważne, proszę się szczepić bo mi tu od dawki płacą a nie od gadania z pacjentem.
Może jakiś test bo kolega w pracy ma zarazę i kaszlał przy mnie to może mi sprzedał? Nieważne, za testy mi nie płacą, testów nie mam, mam tylko szczepionki. Proszę się szczepić bo mi mniejszy przelew przyjdzie.
gej z targu10:15, 18 września 2021
Gdzie są komentarze? Wszyscy antyszczepionkowcy w szpitalu czy co?
normalny10:08, 18 września 2021
Nikt nie przestrzega noszenia maseczek.Setki tysięcy ludzi było na Podhalu w sezonie i teraz tez. I co??? Ile jest zachorowań.Przestańcie juz pieprzyć.Choroba jak choroba.Jeden przechodzi lekko, inny ciężko.
Chelios09:48, 18 września 2021
Znów zrobią reportaż w TVN i będzie masa szczepień...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas