Środa, 20 października 2021, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Zakopane i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 12.456 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
14°
Wiatr: 12.24 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
13°
Wiatr: 9.72 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
12°
Wiatr: 10.62 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
13°
Wiatr: 16.776 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
13°
Wiatr: 17.064 km/h Wilgotność: 71 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
19.09.2021, 16:32 | czytano: 4763

Najpiękniejszy szlak rowerowy w Małopolsce, czyli VeloDunajec - z nowymi kładkami

zdj. UMWM

- Samorząd województwa chce zwiększyć komfort podróżowania trasą VeloDunajec i buduje nowe kładki rowerowe - przypomniał marszałek Witold Kozłowski podczas spotkania będącego podsumowaniem trzech inwestycji na terenie gmin: Krościenko nad Dunajcem, Łącko i Ochotnica Dolna.

Trasa VeloDunajec cieszy się dużą popularnością ze względu na piękne widoki, ciekawą architekturę oraz miejsca ważne historycznie. Przebiega przez tereny Pienin, Beskidów i Tatr. Jadąc tą trasą rowerową odwiedzimy między innymi Niedzicę, Poronin, Zakopane oraz Stary Sącz. Na trasie znajdują się zamki, kościoły oraz zapory.


- W 2019 roku została oddana do użytkowanie kładka w miejscowości Łącko. W lipcu bieżącego roku do użytkowania zostały oddane kładki w miejscowościach Krościenko nad Dunajcem oraz pomiędzy miejscowościami Tylmanowa i Zabrzeż. Bardzo się cieszę, że nasze trasy służą mieszkańcom regionu i turystom. Zapraszam do Małopolski, na najpiękniejsze ścieżki rowerowe, do odwiedzenia i zwiedzenia naszego regionu na dwóch kółkach - mówił marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.


Kładka przez Dunajec w m. Łącko (Czerniec) znajduje się w ciągu trasy rowerowej VeloDunajec na odcinku Zabrzeż – Stary Sącz. Łączna długość obiektu wynosi 131,9 m. Koszt inwestycji - 3,7 mln zł.

Kładka przez rzekę Dunajec pomiędzy miejscowościami Tylmanowa i Zabrzeż znajduje się w ciągu trasy VeloDunajec na odcinku Szczawnica – Zabrzeż. Łączna długość obiektu to 129,6 m. Koszt budowy kładki wyniósł blisko 5,5 mln zł.

Kładka przez rzekę Dunajec w Krościenku nad Dunajcem znajduje się w ciągu trasy rowerowej VeloDunajec. Łączna długość obiektu to 111,6 m. Zadanie kosztowało prawie 7 mln zł.

Wszystkie inwestycje w 80% finansowane były ze środków RPO 2014-2020. Pozostałe koszty pokryte zostały z Budżetu Województwa oraz Budżet Państwa.

UMWM, s/
najnowsze informacje
komentarze
O co kaman??15:57, 20 września 2021
czemu czym krótszy most tym droższy???
EEE18:50, 19 września 2021
Do ocena z Sewerynówki. Najlepsze wyjście to tunel do Jazowska dla Szlachtowej i Jaworek. Ze względu na to, że jest chroniczny brak kasy a i budowy w naszym kraju ciągną sie latami jest to w sferze marzeń. Co innego w sąsiedniej Słowacji.
ocena z Sewerynówki18:22, 19 września 2021
PiS nie lubi Unii
lubi kasę brać i promować się
Jakby nie powiat zbudował ścieżkę do Szczawnicy
to ta kładka byłaby niepotrzebna
Są chęci budowy drogi Szczawnica - Jazowsko - najbardziej głupi pomysł
My z Sewerynówki nie zgodzimy się
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas