Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina
Rabka Zdrój
Clouds
-6°
Wiatr: 5.58 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
-5°
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
-6°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
-3°
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 75 %
Clear
-7°
Wiatr: 6.66 km/h Wilgotność: 88 %
Clear
-7°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 73 %
Jakość powietrza
112 %
Nowy Targ
28 %
Zakopane
136 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 56 | 112 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 68 | 136 %
Koronawirus
102
Zakażonych
4
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
74
28
Zgonów
4
0
Na kwarantannie
1139
684
Wykonanych testów
405
157
29.09.2021, 13:20 | czytano: 8549

Sołtys kontra wójt. Znowu gorzkie słowa na sesji

- Pan wójt uważa, że jest wójtem tylko trzech miejscowości, natomiast inne miejscowości pan pomija – wytknął wójtowi Tadeuszowi Wachowi sołtys Kluszkowiec Wojciech Bednarczyk.

Tadeusz Wach (z prawej). Archiwum Podhale24.pl
Na ostatniej sesji rady gminy Czorsztyn sołtys dopominał się o zaległe inwestycje w Kluszkowcach, dotyczące głównie remontów ulic Zdrojowej, Rozwojowej, budowy chodników. Prosił, aby gmina dołożyła pieniądze do budowy krótkiego odcinka chodnika na ulicy Strażackiej. Na zakręcie, w miejscu, gdzie jest bardzo niebezpiecznie. - Kosztorys jest na 49 tys. zł, ale oferty wpłynęły droższe - mówił sołtys.

- Każda wieś ma własny fundusz do wykorzystania, zgodnie z tym, co uchwali zebranie wiejskie. Ile wam starczy, tyle zrobicie - odpowiedział Tadeusz Wach, wójt gminy Czorsztyn. Poinformował, że dla ulicy Zdrojowej jest przygotowany projekt, a ul. Rozwojowa została ujęta w budżecie na 2022 rok.

Sołtys sceptycznie podchodzi do zapewnień wójta i obawia się, że Kluszkowce szybko nie doczekają się inwestycji i pieniędzy z zewnątrz. - Znając życie, na pewno tyle pieniędzy nie będziemy mieć. Ja upominam się o swoje - stwierdził Wojciech Bednarczyk.

- Nie wiem skąd obawy, że nic nie zrobimy w przyszłym roku. Skąd takie gorzkie słowa? W czym Kluszkowce są tak pomijane? Pan mówi rzeczy niepoważne, co nie przystoi poważnemu człowiekowi - mówił wójt Tadeusz Wach do sołtysa.

- Pan wójt uważa, że jest pan wójtem tylko trzech miejscowości, natomiast inne pan pomija - stwierdził sołtys.

- Bzdury totalne pan mówi. Wybudowałem wam szkołę podstawową za ponad sześć milionów złotych, co nie jest drobną inwestycją - ripostował wójt. Dodał też, że kolejny raz złożył wniosek o dofinansowanie na budowę sali gimnastycznej przy szkole w Kluszkowcach. - Trudno porównać kilka inwestycji za kilkaset tysięcy złotych w Maniowach do dwóch zadań kilkumilionowych w Kluszkowcach. Sala jest obiecana, teraz trzeba za tym chodzić i lobbować. Dziwię się gorzkim słowom sołtysa - mówił wójt.

Sołtysa nie przekonały wyjaśnienia wójta. - Zostaję przy swoich racjach - podsumował.

Na sesji Wojciech Bednarczyk wytknął też władzy, że nie dba o gminne obiekty. - Mamy pięć budynków gminnych, które za chwilę się rozlecą. Kiedy będzie rewitalizacja? Stara szkoła się rozlatuje, z kominów odpadają kamienie. To nie są żarty - wymieniał sołtys Kluszkowiec. Wspomniał też o kaplicy. - To nie moje widzimisię. Mamy piękny region, coraz więcej turystów. Trzeba o to zadbać. Wieś jest zadbana, mieszkańcy dbają o domy, a za chwilę będziemy się wstydzić za budynki gminne - stwierdził.

Wójt przypomniał, że starą szkołę częściowo chciał zagospodarować pod mieszkania socjalne, ale miejscowość oprotestowała pomysł. Dyskusja na sesji zakończyła się na ustaleniach, że radni i wójt pojadą na miejsce, aby obejrzeć budynek i zdecydują, co z nim zrobić.

red/
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
komentarze
Maniek18:35, 2 października 2021
Droga na Hubce do niedokończonych domków pod wynajem budowanych przez rodzinę Pana Wójta też bardzo szybko zrobiona. Oczywiście od lat nie ma środków na poprawę drogi do innych domów. Nie mogę się doczekać aż jego kadencja się skończy. To jak odnosi się do ludzi na sesji rady (i nie tylko) jest żenujące.
Przyjaciej07:44, 1 października 2021
Na koncikach nie było xxx lat normalnej drogi tylko jak woj pozamieniał działki droga jest wyzwirowana po sam las jeszcze by chciał asfalt za swojej dziadowskiej kadencji zrobic
Kluszkowianka18:27, 30 września 2021
Jest tylko jedno Ale Mieszkańcy ul Rozwojowej oddali cześć swoich gruntów BEZPŁATNIE w zamian za wybudowanie drogi dojazdowej do posesji Nie wiem czy władze naszej gminy mają świadomość że umowa słowna w obecności dużej ilości świadków ma taką samą moc prawna jak umowa pisemna. Jeszcze czekamy Ale cierpliwość nasza się kończy
Kluszkowianin20:50, 29 września 2021
Piękna, zależy tylko na jednej ulicy w Kluszkowcach , wiadomo jakiej ;D
Mieszkaniec Mizerna City16:03, 29 września 2021
A w Mizernej, to dopiero 3-świat. Chociaż altankę mamy w lesie, a reszta nie dla nas.
mieszkaniec14:01, 29 września 2021
Ulica Hubka - Maniowy. Tutaj to dopiero się czas zatrzymał. Wszędzie place zabaw, chodniki , nowy asfalt a na Hubce nic.
Piękna13:50, 29 września 2021
Niech Sołtys nie przesadza Pan Wójt ma kilka nieruchomości w Kluszkowcach i zależy mu na dobru miejscowości
KSW13:29, 29 września 2021
Grzegorz z Waldkiem szykują się do powrotu. Dobre zdjęcie.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas