Maciej Jachymiak: "Biedny Kowaniec" i pozdrowienia ze zjazdu PZHL - podhale24.pl
Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada
Zakopane
Snow
Wiatr: 10.296 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 9.468 km/h Wilgotność: 81 %
Snow
Wiatr: 8.82 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 6.912 km/h Wilgotność: 93 %
Snow
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-0°
Wiatr: 9.216 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
22 %
Nowy Targ
10 %
Zakopane
6 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
01.10.2021, 15:19 | czytano: 28338

Maciej Jachymiak: "Biedny Kowaniec" i pozdrowienia ze zjazdu PZHL

"Larum ostatnio wielkie było w mediach, że najbliższą wiosną otwarta zostanie Brama w Gorce i będzie ją odwiedzać po 5 tysięcy osób dziennie" - pisze w swoim kolejnym felietonie Maciej Jachymiak. I dodaje: "Przesyłam pozdrowienia ze zjazdu PZHL. Prezes w swoim expose podał, że jest w ścisłym kontakcie z władzami WK Miasta Nowy Targ w sprawie budowy pałacu lodowego".

arch. Autora
arch. Autora
Larum ostatnio wielkie było w mediach, że najbliższą wiosną otwarta zostanie Brama w Gorce i będzie ją odwiedzać po 5 tysięcy osób dziennie. Wszyscy przejadą Kowańcem wte i wewte i zostawią na godzinę lub kilka samochód. Tylko gdzie? Tego dziennikarze nie wiedzą. I nie widzą. Jakoś Nasza Wataha nie pomyślała. Wierzyć się nie chce. Biedny Kowaniec. Czeka nas katastrofa komunikacyjna.

W tym roku już raz policja stała koło kościółka i nie wpuszczała narciarzy na Długą Polanę. Teraz trza będzie zasieki ustawić wcześniej i przekierowywać spragnioną atrakcji Warszawkę. Np. pod dom chałtury na Alejach. Co prawda jak tak dalej pójdzie to z budową jeszcze zejdzie, ale do wyborów powinni zdążyć… Oczywiście wokół domu chałtury parkingów jest w bród. A przypomnę, że wg projektu ma go odwiedzać średnio 15 tysięcy osób dziennie.

Mam więc pomysł, jak kowanieckiemu nieszczęściu zaradzić. Warszawkę trzeba przekierować tak, żeby nie jechała na Kowaniec, tylko prosto pod dom chałtury.

Na pierwszym rondzie od strony Białki powinno się postawić straszydło. W obciachowej czerwonej sukni i ze sznurem celnika zamiast korali. Do tego przesadny makijaż, wstążki, wiatraczki i baloniki. I strzałka na centrum chałtury. Szans nie ma. Musi taki Warszawiak tam pojechać.

Jeżeli jednak jest na kulturę nieczuły i dojedzie do drugiego ronda, tam powinien stać miejski skryba i trzymać tablicę z następującymi kulfonami:

Pan Burmistrz uprasza Państwa żebyście nie jechali w prawo ino w lewo! Pan Burmistrz.

Jeżeli i przez to przeciśnie się jakiś skurczybyk, na dolnym Kowańcu powinien stać wiceprzewodniczący Rady WK Miasta, Jasiek, i lać psikawką, nadając właściwy kierunek. A w ostateczności przywalić w szybę drewnianą miską na sztućce i rozbić. I niech sobie dalej jedzie.

A jak i to ktoś przejedzie, to na końcu będę stał ja. Cały w bieli.

Za innowacyjny projekt proszę mi wypłacić ze środków na profilaktykę uzależnień.

Fragmenty powyższego felietonu udostępnię wówczas Morcinowi Kudasikowi, który ma wystawić „Nowotarskie Dziady” na otwarcie centrum chałtury.

*

p.s.
Przesyłam pozdrowienia ze zjazdu PZHL. Prezes w swoim expose podał, że jest w ścisłym kontakcie z władzami WK Miasta Nowy Targ w sprawie budowy pałacu lodowego. Ostrzegam. W.w. prezes z towarzystwem spuścił PZHL na dno. Od 3 lat organizacja ta działa w ukryciu przed wierzycielami. Proszę spróbować wejść do jej oficjalnej siedziby... Ale pałac z Watahą będą budować. Podobnie jak wyciągi narciarskie, parkingi i inne...

Maciej Jachymiak
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
wizytka19:01, 3 października 2021
15 tys. wizyt dziennie ?
Wektor17:30, 3 października 2021
Tak dla przypomnienia, z kim i z czym mamy do czynienia.

20 marca 2013. Nie ma powrotu do PO Jachymiaka!

"Takie zapewnienie złożył w poniedziałek wieczorem w Nowym Targu poseł Ireneusz Raś,
szef małopolskiej PO. Dla jednego człowieka powrotu jednak nie ma! To obecny
wicestarosta nowotarski Maciej Jachymiak - zakomunikował twardo poseł Graś.
Poseł przyjechał do Nowego Targu, by gasić pożar, który wybuchł po tym, jak w zeszłym
tygodniu szeregi PO opuściło wielu jej dotychczasowych członków, w tym dwóch liderów.
Wszyscy działacze, którzy odeszli, mają prawo wrócić. Liczę, że stanie się tak głównie
w przypadku Jana Smarducha [dotychczasowego szefa PO w pow. nowotarskim]. Natomiast były
szef PO w mieście, wicestarosta Maciej Jachymiak powrotu do nas PRAKTYCZNIE nie ma.
Jachymiak nie rozwijał partii, a jedynie rozgrywał w niej swoje prywatne interesy
i budował złe emocje. Ten człowiek był opętany manią zostania burmistrzem Nowego Targu,
a jak pokazało kilka już głosowań, nie miał na to szans - ironizuje Raś.
Samorządowiec nie chce rozmawiać z dziennikarzami. Nieoficjalnie mówi się jednak,
że wraz z innymi banitami z PO chce założyć nowe STOWARZYSZENIE".

"Ten człowiek był opętany manią zostania burmistrzem Nowego Targu" :D.

Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości ??? NO BA :).

Tak w ogóle WATYCHA MUSI ODEJŚĆ. I to jest poważne.
Dziod06:20, 3 października 2021
Przebóg ! cóż to za szkarada ?
Głupio pisze, głupio gada.
Waldi13:31, 2 października 2021
Po co wystawiać DZIADY przecie dziadostwo widać na co dzień w mieście.
Szkoda zachodu, to jest standard tej ekipy wstążkowej. To sztuka współczesna tego miasta. Do tego dodać fitnesssy, wygibasy ,frykasy z food trracków i mamy miasto na 102.
Tola13:06, 2 października 2021
Uwielbiam felietony pana Jachymiaka. Pokazują rzeczywistość naszego małego, zapyziałego i zaniedbanego miasteczka. Takiej bezradności i niezaradności chyba tu jeszcze nigdy nie było.
RysiekZKlanu12:42, 2 października 2021
Skomentuje bo aż krew zalewa. Wyżej podpisany kandydował na przewodniczącego obrad PZHL - nie został wybrany. Bliźniaczy scenariusz był za obecnością w komisji rewizyjnej PZHL.
Widać, ze z piórem jest obyty i czyta się niby fajnie, ale merytoryka to wiedza nabyta a tutaj tak jakby z kosmosu, czy żołądka?
Aron12:34, 2 października 2021
Obawiam się że ten scenariusz jest możliwy znając Panią Steg. No i na pewno będzie kosztowny. Na skalę możliwości Naszego Miasta
Mollie09:56, 2 października 2021
Świetny artykuł i taki prawdziwy, nic tylko powiesić wstążki
mickiewicz22:42, 1 października 2021
Doktorze,najlepszy artykuł,boli mnie brzuch ze śmiechu.
Mieszkaniec20:21, 1 października 2021
A co Pan robi w tym związku jeśli mozna zapytac? Bo widac impreza tylko. Na meczu tez widac ze sie Pan tylko podpiera, szkoda pieniedzy na takich nierobow co tyllko balangują. Zrobi Pan cos tez dla Miasta i zobaczy jaki to trud jest? Ma Pan tyle pomysłów jak widac. Chyba ma Pan jakis problem bo w kolko to samo i o tych samych Pan pisze, moze chce Pan sie przypomniec przed wyborami, może chce Pan przyslonic jakies swoje kompleksy. Zrobil so ie Pan kabaret na tejstronie i az sie dziwie ze pozwalają na takie cos tutaj.
Brachu z Maniów19:52, 1 października 2021
Krzysztof S jak się rozpędzi to opowie o zleceniach od miasta. Watycha do dziś nie odpowiedział radnym na interpelację w tej sprawie. A koncepcja pana Maćka fajna i realna
As19:27, 1 października 2021
Ha ha ha. Brawo panie doktorze. W punkt. Aźka może łyknąć temat
Kiko18:21, 1 października 2021
Widać, że felietonista w środowisku hokeja już nie liczy się. Do rewizyjnej nie wszedł a podobno tyle miał do zrobienia. Cały ten nasz felietonista
Klub Tęcza17:07, 1 października 2021
Za samą koncepcję kwietnego manekina Stegowa zapłaciła 5 tysiaków. Myślę że doktor powinien dostać trzy razy tyle. Nowotarski Miś w wykonaniu Watahy trwa
Maciuś16:33, 1 października 2021
Oj Maciuś Maciuś, po mieście chodzą słuchy że Krzysiowi S wraca pamięć i przypomina sobie tłuste lata, kiedy z tobą starostwie pracował. Nawet cię rozumiem, /.../
Czesiek16:01, 1 października 2021
Pod domem chałtury niepotrzebne podziemne wejście zajęło większość miejsc parkingowych. Zostało jedynie 12. Nie ma szans na zaparkowanie autobusu. Watycha jest krótkowzroczny no ale u niego wszystko na odwrót
Burok15:51, 1 października 2021
Jak Marcin bedzie wystawiał Dziady , to sie pisze , po prostu mnie wystawi z paroma innymi dziadami i tak se będziemy stali :) :) :)
fafik15:48, 1 października 2021
jak zwykle zachęcony tytułem, ale szkoda czasu na czytanie
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas