Sobota, 04 grudnia 2021, Imieniny: Barbary, Krystiana, Berny
Szczawnica i okolice
Clouds
-1°
Wiatr: 8.46 km/h Wilgotność: 52 %
Clouds
-1°
Wiatr: 10.044 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 52 %
Clouds
Wiatr: 5.472 km/h Wilgotność: 51 %
Clouds
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
-1°
Wiatr: 9.792 km/h Wilgotność: 52 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
04.10.2021, 13:51 | czytano: 11839

Z bronią na grzyby. Mieszkańcy Bukowiny Tatrzańskiej boją się niedźwiedzi

Fot. Podhale24.pl

- Boję się niedźwiedzia i nie ma mowy żebym poszła na grzyby - mówi Anna, gospodyni z Bukowiny Tatrzańskiej, ale inni chodzą. I stosują niestandardowe środki bezpieczeństwa...

Co jakiś czas wśród mieszkańców Bukowiny rozchodzą się informacje o niedźwiedziach, które widziano w lesie, albo w pobliżu wsi. Ostatnim razem spotkano go na popularnej trasie spacerowej prowadzącej Przedomiańskim Wierchem. Niedźwiedzie wzbudzają u mieszkańców respekt i strach - nikt nie chciałby się spotkać oko w oko z tym groźnym drapieżnikiem. Z tego powodu wiele osób rezygnuje ze spacerów po lesie albo też wyjść na grzyby. Są jednak i tacy, którzy znaleźli sposób na tą sytuację.

Rodzina K. na grzyby chodzi z... petardami. Przed wejściem do lasu grzybiarze ostrzeliwują się - rzucają kilka petard hukowych, które, w przypadku, gdyby w okolicy znajdował się niedźwiedź, mają go wypłoszyć i odstraszyć.

Inni stawiają na bardziej radykalne rozwiązania. Paweł i Tomek (imiona zmienione - przyp. red.) chodzą na grzyby uzbrojeni po zęby. Na wyposażeniu, obok scyzoryka i wiaderka na grzyby, mają podręczne siekiery, maczetę, gaz pieprzowy oraz broń - pistolet na ostrą amunicję, na który Tomek na pozwolenie.

Nikt od dawna nie słyszał, aby niedźwiedź komuś coś zrobił, jednak strach przed tatrzańskim olbrzymem jest silniejszy.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Nowotarżanin z wyboru12:03, 16 października 2021
Tym co na zdjęciu to go najwyżej wkurzy bardziej.
Zakopian09:52, 7 października 2021
Gdzie jest prawo obywateli do bezpieczeństwa. Park prowadzi hodowle a potem zwierzęta nie mieszczą się w jego granicach. Kiedy pójdziemy w ślady Słowaków
anonim09:22, 7 października 2021
Przepisy zabraniają poruszania się z bronią w miejscach prywatnych. Lasy w Bukowinie Tatrzańskiej i okolicach to własność prywatna i na grzyby po czyimś lesie, uzbrojonym nie wolno się poruszać chyba że po swoim prywatnym. Proponuję zając się przez Policje i ustalić kto porusza się uzbrojony po cudzych lasach.
Kraj niewolników02:24, 6 października 2021
Każda broń palna ma potencjał do zranienia i zabicia misia. Nasi przodkowie zabijali te zwierzęta prymitywną bronią. Są udokumentowane przypadki zabicia niedźwiedzia pistoletem 9mm. Warto sobie poszukać nie na polskojęzycznych stronach szczególnie że o broni jaki i przypadkach jej użycia, polacy jako jeden z najbardziej rozbrojonych narodów wiedzą- nic.
PiterQ19:42, 4 października 2021
@jajakobyły 99% czytelników Podhale24 nie zrozumie Twojego sarkazmu. Broń krótka nie powstrzyma niedźwiedzia. Nomen omen Raupsic też ma rację. Natomiast Slayerowi gratuluję wiedzy o zachowaniu zwierząt. mariusz, też widze że masz pojęcie o tym co niedźwiedzia rusza, a co go tylko rozwściecza.
mariusz19:11, 4 października 2021
Jeśli ma bron legalnie to co komu przeszkadza, że nosi ją przy sobie? Aczkolwiek ten kaliber to na niedźwiedzie wychodzące z baru jedynie a nie na te w lesie.
Anka18:51, 4 października 2021
Slayer, Raupsic i jajakobyły, od razu widać, że ne chodzicie po lesie, a już na pewno nie spotkaliście niedźwiedzia w naturze. Mam znajomego, który miał w czerwcu wątpliwą przyjemność spie...ć przed misiem w Sromowcach Niżnych i to parędziesiąt metrów od zabudowań. Podobno bardzo średnia przyjemność.
Pif paf15:57, 4 października 2021
Jak ma pozwolenie to niech sobie nosi pukawkę
jajakobyły15:48, 4 października 2021
Nooo 9x19 z krótkiej lufy powstrzyma atak każdego niedźwiedzia. Teraz tylko czekać kiedy ktoś kogoś ze strachu w lesie postrzeli. Naprawdę wystarczy zagrożenia ze strony polowacy dla których co się w lesie rusza to dzik.
Raupsic15:48, 4 października 2021
Temu właścicielowi broni palnej powinno się jeszcze raz zrobić badanie psychologiczne. Po jego zachowaniu nie wiadomo co mu jeszcze może nomen omen strzelić do glowy.
Slayer14:13, 4 października 2021
Ja proponuję jeszcze bazookę i wyrzutnię rakiet nosić ze sobą a jeździć czołgiem. Ludzie co z wami? Misiek nic nikomu nie zrobi jeśli się go nie będzie prowokować. Edukacja nie boli, jedynie trochę kosztuje, zarówno czasu jak i pieniędzy, ale warto.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas