Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Nowy Targ
Snow
Wiatr: 19.224 km/h Wilgotność: 86 %
Snow
Wiatr: 19.8 km/h Wilgotność: 83 %
Snow
Wiatr: 17.532 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 24.228 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 14.472 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
-0°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 86 %
Jakość powietrza
16 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
16 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Koronawirus
115
Zakażonych
2
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
77
38
Zgonów
2
0
Na kwarantannie
1239
508
Wykonanych testów
340
170
15.10.2021, 10:39 | czytano: 8749

Rozpoczął się nabór na mieszkania w Nowym Targu (zdjęcia)

NOWY TARG. Budowę sześciokondygnacyjnego budynku ze 130 mieszkaniami, który powstał w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus rozpoczęto oficjalnie w ub. roku. Od dziś chętni na wynajem mieszkań na osiedlu Polana Szaflarska przy ul. Sikorskiego - mogą składać stosowne wnioski. Nabór potrwa do 5 listopada br.

zdj. Szymon Pyzowski
Nabór ruszył oficjalnie o godzinie 10.00. W obiekcie spotkali się dziś z dziennikarzami Krystyna Wąchała - Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości S.A., przedstawiciele wykonawcy, parlamentarzyści - Anna Paluch, Andrzej Gut-Mostowy i Jan Hamerski,

Pod najem oferowane są lokale dwu i trzypokojowe, wykończone w standardzie podstawowym. Spółka PFR Nieruchomości realizuje rynkową część rządowego programu Mieszkanie Plus. Działa na zasadach komercyjnych. Mieszkania są alternatywa dla zakupu lokalu na kredyt. Aby tu zamieszkać, nie potrzeba wkładu własnego. pomieszczenia są wykończone, a po stronie najemcy pozostaje zabudowa kuchenna i wyposażenie: meble oraz RTV/AGD.

Najemca ma mieć możliwość wykupienia lokalu na własność po 25 latach spłacania czynszu. Co ważne - najemcy mają prawo ubiegać się o dopłaty do czynszu w wysokości od kilkuset zł miesięcznie.

Kilka miesięcy temu radni podjęli uchwałę dotyczącą zasad przeprowadzenia naboru wniosków o zawarcie umowy najmu, kryteriów pierwszeństwa, oceny punktowej oraz kaucji. Zdecydowano, iż pierwszeństwo w najmie będą miały osoby nieposiadające mieszkania, płacące podatki w Nowym Targu, rodziny z dziećmi, ale też osoby samotnie wychowujące dzieci, czy rodziny zastępcze. Dodatkowe punkty przyznawane są m. in. osobom prowadzącym własną działalność gospodarczą i mającym wyższe wykształcenie.

Jak wyjaśniał burmistrz - ustawodawcy przy ustalaniu kryteriów chodziło o przyciągniecie do mniejszych miast nowych mieszkańców. - Dajmy szansę tym kryteriom. Chodzi o to, by zachęcić ludzi którzy np. w Nowym Targu pracują - by się tu sprowadzili. Z myślą o stałych mieszkańcach, musimy iść w kierunku mieszkań komunalnych, czy socjalnych - tłumaczył Grzegorz Watycha.

Nabór prowadzony jest dwuetapowo. Za pierwszy odpowiada samorząd, za drugi - spółka PFR Nieruchomości.

Wniosek znajduje się na stronie NowyTarg.mdr.

s/zdj. Szymon Pyzowski
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
takitam.12:30, 17 października 2021
bo mie siem nalerzy, mie siem robic niekce!!! "pis dal" - rozumiem, ze to pisiorki z wlasnych, prywatnych pieniedzy wybudowaly... gaz w gore, paliwo w gore, prad w gore, z kads trzeba na to zabrac. no, ewentualnie dodrukowac papierkow bez pokrycia jeszcze mozna. jak to powiedzial kurak - "lud glupi to kupi".
nawiedzony14:30, 16 października 2021
&#& julian:dobra rada, weź sobie coś na wstrzymanie bo coraz bardziej bredzisz,może to przed halnym a może to ,że za często oglądasz TEFAŁEN?
Nie myślicielom12:23, 16 października 2021
ktoś jest zdolny ale nie mógł zrobić wyższego wykształcenia bo tworzył Rodzinę to pod most...
kalkulator10:04, 16 października 2021
Czytać ze zrozumieniem
"Zdecydowano, iż pierwszeństwo w najmie będą miały osoby nieposiadające mieszkania, płacące podatki w Nowym Targu, rodziny z dziećmi, ale też osoby samotnie wychowujące dzieci, czy rodziny zastępcze. Dodatkowe punkty przyznawane są m. in. osobom prowadzącym własną działalność gospodarczą i mającym wyższe wykształcenie."

z naciskiem na "...Dodatkowe punkty przyznawane są m. in. osobom prowadzącym własną działalność gospodarczą i mającym wyższe wykształcenie."

No i pozamiatane. Osoba z wyższym wykształceniem i prowadząca własną działalność gospodarczą, raczej do biednych nie należy. Wg mnie są to osoby, które nie będą się ubiegały o dopłaty do mieszkań a są na tyle zaradne życiowo i majętne, że będzie je stać na opłatę czynszu, mediów (ok 2 - 2,5 tyś. miesięcznie) i w przyszłości stać na wybudowanie własnego domu i o to w tym wszystkim biega. Dla przykładu dbania o rodziny wielodzietne kilka mieszkań się dla takich rodzin zawsze znajdzie - ale będą to rodzynki w cieście.
nowotarzanka09:19, 16 października 2021
Pani Stefania narobila balaganu w Spoldzielni jeszcze tu ma cos do powiedzenia czego wstyd
kalkulator08:51, 16 października 2021
@Robert i Tobie podobni.
NBP z nazwy jest bankiem polskim, lecz właścicielem i decydentem jest ktoś całkiem inny. P. Glapiński p.o prezesa NBP stwierdził, że NBP ma niewyobrażalne ilości pieniędzy ale bez zgody właścicieli nic nie może. Zostały podjęte pewne decyzje i NBP mógł na "tarcze wydrukować" ponad 200 a może i więcej miliardów pustych bez pokrycia złotych, które przełożyły się na obecną inflację. Teraz nieRząd te pieniądze musi odzyskać. Wg raportu prof. Konrada Raczkowskiego inflacja w Polsce dawno przekroczyła 20 % a okradanie społeczeństwa jest poprzez politykę bankową, gdzie oprocentowanie wkładów - lokat, to ok 2 % NieRząd musi z nawiązką odebrać społeczeństwu - firmom, przedsiębiorstwom to, co wpompowało w tarczach i rozdawnictwie socjalnym 300, 500, mieszkanie, 13 i 14 emerytura plus i inne. Jak nie będziesz miał co do garnka włożyć albo Twoja stopa życiowa znacząco spadnie, to może Tobie i podobnie Tobie myślącym, otworzą się oczy.
Krzysiek08:32, 16 października 2021
Wystawiono duży blok w niespełna rok, w pobliżu osiedle Szarotka około 2 lat opóźnienia i nic nie robi. Uzbrojenie które zrobiono pod jednym z bloków zostanie tak na zimę . Czy jest jakiś gospodarz co tym się zajmuje, wpłaciłem rezerwację i nic nie wiem czy może ktoś mnie rozjaśnić co się dzieje
wystraszona08:02, 16 października 2021
czy to jest ten gorszy sort ? jak mawia pis
spostrzegawczy19:02, 15 października 2021
No to mamy już komplet tych, którzy mają parcie na szkło. Radna Drąg-Iłęda i posłanka Paluch idą łeb w łeb! Jak konie w zaprzęgu!
dłużnik nie wypłacalny razem z wnukami17:38, 15 października 2021
Boże,Boże czemuś Polskę idiotami obdarzył
Kentaki17:16, 15 października 2021
Może by tak spółdzielnia mieszkaniowa wzięła się za chociaż pomalowanie tych garaży tam koło parkingu
jedna wielka banda16:01, 15 października 2021
Wielka komitywa- Paluch , Hamerski i pełowiec Gut Mostowy ? Dobrała się świetna grupa do rozdawania mieszkań w Mieście . A Polskich Kolei Linowych nie rozdają z Gutem Mostowym , bo bym wziął?
Kentaki15:57, 15 października 2021
Pod garażami będzie z kim papierosa zapalić piwko wypić
STAŚ15:45, 15 października 2021
Ciekawe, czy ktoś z piszących tutaj w komentarzach, będzie mieszkał w tym bloku ??!!! Znawcy, eksperci - klasa !
Do Bartek15:41, 15 października 2021
A kto tobie placi? Umiesz tylko obrażać? Po co zadajesz pytania a nie odpowiadasz na nie? Brak odpowiedzi u ciebie bo wszystko o czym piszesz było jeszcze gorzej za rzadów PO. Troche mniej tvnu i zacznij myśleć. Wystraczy dane sprawdzić na stronie gusu lub eurostatu i tam widać ile ludzie mogli kupić za pensję minimalna za tuska a ile teraz. Co do drożyzny to za tuska była rekordowa.
Robert15:36, 15 października 2021
Do Bartek. Po co takie pytania zadajesz? Wystarczy sprawdzić w internecie? Za PO był wyższy dług publiczny. Inflacja za pierwsze 6 lat rządów PO dużo wyższa niż inflacja za 6 lat rzadów PiS. 10 lat temu za Tuska inflacja taka jak dziś. Ludzie za pensje średnia obecnie mogą kupić najwięcej w 1000 letniej historii Polski. To sa dane UE. Za PO trochę niższe były ceny ale dużo niższe pensje.
Antypis14:52, 15 października 2021
Naiwniacy szczególnie Robert iYama dał wam kiedyś coś za darmo? A brednie o pisie i o tym że coś dają to jakas kosmiczna bzdura.Tak jak napisał Bartek takim pisowcom jak Robert to szkoda nawet tłumaczyć
Knt potęga Podhala13:57, 15 października 2021
Autobus ten co stoi to jakaś świetlica z niego będzie albo budka z piwem
Knt potęga Podhala13:55, 15 października 2021
Chcę tam mieszkanie te garaże mają klimat
julian13:46, 15 października 2021
Ten naród wyginie szybciej niz nam sie wydaje DRAMAT jeszcze paru PISLAMISTOW propagande tutaj sieje TAK SIE OKRADA LUDZI sami swoi na ytm skorzystaja a my bedziemy to splacac a spytacie sie jak to splacimy a no zaraz chleb bedzie po 5zl benzyna po 7zl i tak dalej i tak dalej
Katolicki Towarzysz13:38, 15 października 2021
Brawo Partia! Brawo! Partia i jej przewodnia rola dla Narodu Wybranego Polskiego! Murem za partią! Wszystko dla Partii i nic poza Partią!
Masakra13:30, 15 października 2021
Znane już są koszty czynszu i opłaty eksploatacyjnej. Daje to łącznie 34 zł za metr kwadratowy ,czyli to największe mieszkanie oznacza łącznie czynsz w wysokości 1890 zł a do tego kilkaset złotych opłat za media. Buahahahaha..
Rzetelny12:52, 15 października 2021
Ktoś tu chyba łże w żywe oczy bo jak czytamy na stronie oficjalnej: "
Na chwilę obecną nie oferujemy w Nowym Targu opcji Dojścia do Własności (w skrócie: ?DDW?). Pierwsza umowa, jaką zawrzemy z najemcami, to umowa najmu instytucjonalnego na okres 24 miesięcy. Jeżeli inwestor podejmie decyzję o przeznaczeniu tej inwestycji do DDW, poinformujemy Cię o tym"
Bartek12:48, 15 października 2021
Robert jeśli PiS ci nie płaci za te twoje brednie, to widzę tylko jedną możliwość - chyba masz jakiś problem i to nie z nogami. Kiedy w historii współczesnej za rządów jednej partii występował tak kosmiczny dług publiczny? Kiedy była aż taka dramatyczna drożyzna? Kiedy było aż tak wiele protestów pracowniczych? Kiedy za paliwa, prąd, gaz płaciło się aż tak dużo? Kiedy na spółkach skarbu państwa żerowało aż tak wielu nominatów twojej ulubionej partii? Premier Kaczyński zgarnął prawie pół miliona w rok za swoją fuchę wicepremiera - co za te pieniądze zrobił przez rok? NIC! Partia socjalistyczna która jednych okrada żeby dać drugim. Co to za sztuka? Tak każdy idiota potrafi. Długo by pisać, ale tobie i tak nie wytłumaczy że jesteś w błędzie.
Analityk12:12, 15 października 2021
Jak ktoś policzy koszty miesięczne nawet z dopłatą to wcale nie wychodzi rynkowo, tylko znacznie drożej. Po 25 latach spłacania można wykupić ale mieszkanie średniej jakości będzie droższe o ok 25% od obecnych cen rynkowych nie uwzględniając zmian wysokości czynszu w przyszłości. Raczej bym tak radośnie na to nie patrzy. Nikt nie daje nic za darmo.
Wyrocznia12:10, 15 października 2021
Brzydzę się socjalistami.
zielony12:02, 15 października 2021
Co niektórzy robią na 2 etaty żeby kupić mieszkanie a tu dostaną prawie za darmo , potem będą podnajmować i biznes sie kręci .
Robert11:10, 15 października 2021
Brawa dla PiSu. Jedyna partia co robi coś dla ludzi. Przez 30 lat od 1989 wszyscy tylko obiecywali a potem nic, ewentualnie tylko kradli- /.../
Yama10:59, 15 października 2021
Brawo PIS ! Platfusy ani za 100 lat by nie stworzyli takiego programu bo pieniędzy nie było i nie będzie w Zakopanym nie Zakopane !
Kentaki10:49, 15 października 2021
Widok na garaże bezcenny pełno tam grafiti
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas