Sobota, 04 grudnia 2021, Imieniny: Barbary, Krystiana, Berny
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
-0°
Wiatr: 9.324 km/h Wilgotność: 50 %
Clouds
-1°
Wiatr: 11.052 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 50 %
Clouds
Wiatr: 5.472 km/h Wilgotność: 51 %
Clouds
Wiatr: 10.368 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
-0°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 50 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
16.10.2021, 11:33 | czytano: 13881

Niedźwiedzie grasują w rejonie Nowego Targu. Widziano je w borze "Na Czerwonem"

Niedźwiedzica z dwoma młodymi grasuje w okolicy rezerwatu Bór "Na Czerwonem", niedaleko ścieżki rowerowej. Od ponad tygodnia odwiedza i demoluje znajdującą się tam pasiekę.

Niedźwiedzie, jak opowiada właściciel pasieki "U Śliwy Gąsienica", pojawiły się tydzień temu i regularnie odwiedzają i dewastują ule. Ostatni raz były tu przedwczoraj. Pasieka znajduje się na uboczu, na granicy Nowego Targu i Gronkowa, przy lesie. Niedźwiedzie zniszczyły tu już dwa ule z pszczołami. Ich wizytę zarejestrowały zamontowane kamery monitoringu.Według przyrodników, mamy okres, gdy niedźwiedzi szukają intensywnie pożywienia, żeby nabrać masy przed zimą. Rzadko się zdarza, że niedźwiedzie zapuszczają się tak daleko i blisko siedzib ludzkich. Właściciel pasieki mówi, że w tym miejscu były pierwszy raz, choć istnieje ona tu od 8 lat.Właściciel powiadomił o zniszczeniach Nadleśnictwo Nowy Targ. Spisany został protokół ze zniszczeń, który zostanie przekazany Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.r/ zdj. Pasieka "U Śliwy Gąsienica"
najnowsze informacje
komentarze
Matii22:41, 17 października 2021
nowotarżanka- Właśnie przez takie myślenie jak twoje drożeją paliwa. Ale i ty zmienisz zdanie jak zaczniesz dostawać rachunki wyższe o 100 %
kkkk21:04, 17 października 2021
Chętnie przygarnę dwa młode mam las i działki ogrodzone że słoń nie przejdzie ale polska to nie Rosja kto mi pozwoli żeby sobie żyły?moderator pewnie nie wyświetli tego a ciekawe czemu polska można z małej litery pisać a Rosja nie?
Praktyk18:25, 17 października 2021
A wystarcza małe wiatraki, takie odpustowe i po sprawie
julian09:46, 17 października 2021
Seria z AK-47 w niego zanim komus krzywde zrobi
jaga209:07, 17 października 2021
@jaja... Święta racja Turysty to plaga śmiecąca ,zwierzęta błądzą w
ich środowisko wjechały rowery
aro19:35, 16 października 2021
odstraszać rowerzystów, niedźwiedzie, pszczoły i ludzi.
przecież oni wszyscy będą blokować obwodnicę przy Borze na Czerwonem, budowę mostu w Trybszu, dalszą budowę zakopianki, obwodnicę NT-Harklowa, zamknięcie kopalni, ruch na ulicach, się blokować będą, nowe bloki będą blokować stawiać i cały świat będą blokować !
powinny zająć się tym odpowiednie służby !
jajakobyły17:03, 16 października 2021
No rowerzyści to jednak stan umysłu , podobnie jak ci co to strzelają do wszystkiego co się a potem stwierdzają że to przecież był dzik.
Natomiast faktem jest że należy podjąć działania odstraszające i to już rola służb leśnych. Z drugiej strony jak się patrzy na ,, turystów,, w tatrach to im się nie dziwię że poszły w doliny.
Anka16:32, 16 października 2021
Niestety (piszę "niestety" bo jestem na prawdę miłośniczką przyrody), ale @myśliwy i rowerzyści mają rację. Ostatnie dwa lata to radykalny wzrost obecności niedźwiedzi w naszym rejonie a zarazem bardzo blisko ludzkich siedzib. Obym się myliła, ale tragedia to chyba jednak kwestia czasu.
nowotarżanka15:45, 16 października 2021
Hej ,,myśliwy,, a może ze strzelbą na ludzi? Też ich dużo.... To my ingerujemy w ich środowisko, zakłócamy ciszę hukiem samolotów.... Bór to rezerwat! Więcej szacunku dla przyrody jeśli chcesz godnie żyć i ... przeżyć....
Szkoda że misie narobiły tyle szkód w pasiece, ale myślę, że właściciel wie co robić i porozumiał się z odpowiednimi służbami...
Green15:33, 16 października 2021
One będą blokować obwodnicę przy Borze na Czerwonem.
Baca15:32, 16 października 2021
Na niedźwienia nima płotu,wszystko pokona, albo rozwali , jedyny sposób to pilnować osobiście z dymiacym kijem , albo przemyślane utrudnienia w formie ule nad głęboko wykopana dziura I go mamy, ale co z nim zrobić ? Chyba wpóścić miłośniczkom do domu
rowerzyści14:13, 16 października 2021
My tez jesteśmy za tym, żeby zlikwidować, jeśli tak daleko zapuszczają się. Jak ona kogoś zabije, to będzie za późno. Na Słowacji w ub. roku zrobili kontrolowany odstrzał takich niesfornych niedźwiedzi i końca świata nie było...
myśliwy12:55, 16 października 2021
Zastrzelić bo jest ich za dużo tak bobrów czy wilków.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas