Poniedziałek, 29 listopada 2021, Imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka
Nowy Targ i okolice
Rain
Wiatr: 6.696 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
Wiatr: 7.128 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-0°
Wiatr: 6.912 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
Wiatr: 7.848 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
Wiatr: 2.844 km/h Wilgotność: 99 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
18.10.2021, 12:02 | czytano: 8002

Budowa parkingu przy ul. Kościuszki dobiega końca (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski

NOWY TARG. Zbliża się termin oddania do użytku parkingu typu "Park&Ride" przy ul. Kościuszki. - Prace są na ukończeniu. Planowane zakończenie prac i oddanie obiektu do użytku to listopad br. - potwierdza wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek.

W tym miesiącu trwała przebudowa fragmentu ulicy przed obiektem - tam znajdować się będzie zatoczka autobusowa oraz zjazd i wjazd na parking.

Dwupoziomowy parking na 120 miejsc postojowych dla samochodów i 80 miejsc zadaszonych dla rowerów - realizowany jest z 85% unijnym dofinansowaniem w ramach międzygminnego projektu "Kompleksowa Integracja systemu niskoemisyjnego transportu miejskiego na terenie Miasta Nowy Targ oraz Gminy Nowy Targ i Szaflary". Inwestycja kosztowała 2 mln 790 tys. zł, a kwota dofinansowania wyniosła ponad 2 mln 300 tys. zł. Zadanie współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Parkowanie będzie bezpłatne dla osób, które będą miały abonament lub bilety komunikacji publicznej. Parking pełnić ma rolę węzła komunikacyjnego dla mieszkańców i turystów. Planowane jest połączenie go z siecią ścieżek rowerowych.

s/ zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
gov08:30, 21 października 2021
A nowy parking ma być płatny czy bezpłatny? Pytam, bo to dość ważne pytanie, świadczące o stosunku władz do mieszkańców. Jeżeli płatny, to władza dalej nic nie zrozumiała i nie ma pomysłu na rządzenie, ponieważ takie inwestycje powstają z naszych pieniędzy. A skoro tak, to pobieranie drugiej daniny jest okradaniem naszych domowych budżetów. Watycha zreszta tak bardzo był przeciw płatnym strefom parkowania, że obecnie objąłby tą strefą całe miasto. Nic dodać nic ująć.
Sandał21:50, 20 października 2021
@Wały Nowotarskie - jest opcja żeby nierentowny obiekt sprzedać za grosze "Nowotarskiemu Biznesmenowi". W ramach przetargu do którego nikt się nie stawił sprzeda się to za jakieś 500 tysięcy (za 10) lat. Wtedy biznes rozkwitnie :)
ha, ha12:18, 20 października 2021
2021 < tak było, tylko jedna poprawka, że kończyło się u "Szczygłowej".
Ale to se ne wrati.
wały nowotarskie07:57, 20 października 2021
A jaka jest stopa zwrotu nakładów na tę inwestycję? Pytam, bo mam coraz większe przeświadczenie, że decyzje w tym mieście podejmują ludzie, którzy przyspawali się do urzędniczych foteli i w ogóle nie potrafią myśleć po gospodarsku. Cóż, mentalność jak za komuny. Pieniądze publiczne to dla Watychy pieniądze niczyje, a jak się przestrzeli inwestycję to przecież podniesie się podatek i mieszkańcy zapłacą za wszystkie głupoty władzy. To chyba najlepszy czas na referendum.
Nie i... nie15:26, 19 października 2021
W kwestii tego parkingu naprawdę komuś się w głowie pomieszało, i to zupełnie poważnie. Lepiej, gdyby burmistrz i urzędnicy nie robili nic, jak to mają w zwyczaju, niż robili nam takie inwestycje.
Jak wspomnieli inni - lokalizacja P&R w ścisłym centrum, 100 m od Rynku i kilka metrów od mostu, czyli wąskiego, niedomagającego gardła łączącego części miasta po dwóch stronach Dunajca - to będzie absolutna masakra. W takiej sytuacji pozostaje nam mieć nadzieję, że parking po prostu nie będzie uczęszczany. Bo jeśli będzie, to wjeżdżające i wyjeżdżające z niego samochody zakorkują nam tę część miasta na amen. Wyobraźmy sobie te wszystkie lewoskręty na parking. Każde dodatkowe zatrzymanie samochodu, to utrata płynności całego ruchu i strata czasu mieszkańców w korkach. A skoro przy parkingu wszystko stanie, to po kolei będą się tworzyć korki w obrębie całego szerokiego centrum - Kościuszki, Św. Anny, Nadwodnia, Krasińskiego, Rynek i wszystkie ulice dojazdowe do Rynku... I dodajmy, że żyjemy w mieście, które nie umie sobie poradzić z odśnieżeniem ulic i usunięciem zalegającego na chodnikach śniegu. No ale drodzy współmieszkańcy, cieszmy się - będziemy mieć tyle atrakcji za jedyne 3 bańki!
Tadek08:59, 19 października 2021
Tylko pomysłodawca burmistrza może być tak genialny ( bez zastosowania w Maniowach ) - konstrukcja parkingu mnie przeszkadza mieszkańcom w podziwianiu widoku na kościół Św. Katarzyny .?????
taxi man08:34, 19 października 2021
A ja się zastanawiam, gdzie odnalazł nasz konserwator zabytków jakieś wspólne cechy z otaczajacą wokół tego betonowca wydając stosowną decyzję, pozwalającą UM na taką inwestycję? Było nie było to przeciez ścisłe centrum i strefa nadzoru konserwatorskiego? Ale co tam urzędnicy mogą wszystko łamiąc prawo, które wcześniej sami sobie ustanowili. Kabaret. I jeszcze jedna niekonsekwencja albo dziwaczny układ ślepego z głuchym. Ulica Kościuszki to jedna z najbardziej obciążonych dróg w tym mieście. W normalnych warunkach ruchu tygodniowego, wąskiej zabudowy, braku trzeciego pasa, starego mostu, na którym ledwo co mijają się samochód osobowy z autobusem, pobliskim rondem będącym węzłem gordyjskim na linii zachodnio północnej miasta, półrocznych zimowych kłopotów ze śniegiem... mamy nowotarski Armagedon i spalinową komorę gazową. Ludzie litości! Zabijacie to miasto!
hehehehe18:38, 18 października 2021
Parking Parkuj & Jedź w centrum miasta... Czegoś takiego nie ma chyba na całym świecie. Parking służący do tego, aby zostawić samochód i przesiąść się na komunikację miejską w ścisłym centrum. To mogli wymyśleć tylko geniusze z UM z "nie da się / nie mogę" na czele
Strata kasy i bałagan/mega korek.18:00, 18 października 2021
@as-ja już dawno pisałem tu że to jest "genialne" :) Już widzę te korki od strony rynku. Ciekawe jak autobusy i auta wjadą na tą "zatoczkę" PS. lepiej było za te pieniądze pomalować zadaszenie Straży na ul. Kościuszki.
homo sapiens16:43, 18 października 2021
@ zmotoryzowany
Patrzę i .... ma rację. Parking na podporach wygląda o niebo lepiej, nie wymaga skomplikowanej wentylacji, więc jest tańszy w utrzymaniu. Tendencja obecnej władzy do betonowania i kostkowania wszystkiego jest przerażająca. Pod betonowym MOK-iem też kostka a ostatki trawy zastąpiły krzewy i włóknina. A potem lament, że smog, że gorąco, że depresyjnie. Ale, co tu z krową o lataniu dyskutować.
:D16:18, 18 października 2021
@2021. Bywałem,było.....(piwo bez chemii,nie mogło się zepsuć,nie zdążyło). Takie teraz mamy,,pogięte,, czasy :( .
zmotoryzowany16:14, 18 października 2021
"patrzę i oczy przecieram" - a jaki według ciebie ma być parking? gumowy? szklany? drewniany? puknij się w głowę marudo.

Parking jest potrzebny więc przestań narzekać. To jedna z najlepszych inwestycji i chwała burmistrzowi za to, że wreszcie będzie zrobiony.
patrzę i oczy przecieram15:48, 18 października 2021
Kolejny betonowy koszmar w mieście. Niestety Watycha tak już ma. To będą jednak niechlubne pomniki czasów bezguścia.
1. Muzeum Drukarstwa - jeden wielki przypadek.
2. MCK - bunkier bez okien, bez wyrazu i bez stylu
3. P&R - schron przeciwatomowy mający tyle wspólnego z nowoczesną architekturą ścisłego centrum zabytkowego co władza z zarządzaniem.
Brawo Wy!
Ludzie ratujmy się przed tymi okropnościami!
202115:17, 18 października 2021
a tam był kultowy bar POD BLACHĄ , dalej MAŁPI GAJ i kończyło się u STRZYGŁOWEJ ...to były czasy
as13:26, 18 października 2021
tzn. ma sobie kupić bilet na autobus mzk i stamtąd dojechać do rynku?genialne
Kierowca bombowca12:18, 18 października 2021
Jak wszystko bardzo mocno opóźniona ta budowa parkingu. Już dawno powinien działać. Nie wspomnę o błędnym założeniu, że ma to być parking Park&Drive. Chyba jedyny w Polsce w centrum miasta! W założeniu mają tam parkować turyści, którzy komunikacją miejską dojadą do dworca PKP. Ale to już chyba wszystkie pociągi zdążą odjechać zanim ktoś autobusem jadącym raz na godzinę często niepunktualnie dojedzie tam zakorkowaną Ludźmierską. No ale u Watychy wszystko jest na odwrót.
Miejscowy12:16, 18 października 2021
Jaki koszt abonamentu?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas