Sobota, 27 listopada 2021, Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 6.948 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 8.208 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-0°
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-0°
Wiatr: 6.408 km/h Wilgotność: 95 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
23.10.2021, 20:06 | czytano: 4944

Wstęga przecięta - stadion otwarty (zdjęcia)

Fot. Robert Miśkowiec

- Cieszę się, że ten dzień stał się faktem - powiedział burmistrz Leszek Świder podczas oficjalnego otwarcia Stadionu Miejskiego im. A. Matery po kompleksowej przebudowie. - Cieszę się z faktu, że ta wieloletnia inwestycja, po przezwyciężeniu wielu trudności pojawiających się w trakcie jej realizacji, w końcu została ukończona.

W sobotę odbyło się oficjalne otarcie obiektu. Inwestycja, zrealizowana za ok. 6 milionów złotych, objęła m.in. wymianę murawy na sztuczną, montaż bramek, urządzeń lekkoatletycznych, budowę bieżni, remont trybun i budynku szatniowego.

- To piękny i nowoczesny stadion. Stadion dla wszystkich rabczan, dzięki któremu będą mogli przeżywać niezapomniane emocje. Liczę, że w niedługim czasie odbywać się tu będą nie tylko zajęcia szkolne, treningi, ale także spotkania i zawody klubowe i ligowe - mówił włodarz uzdrowiska.

Burmistrz zaznaczył, że stadion jest otwarty dla wszystkich – dzieci, młodzieży i dorosłych – oraz sportowców reprezentujących różne dyscypliny sportowe. - Mam nadzieję, że ten obiekt będzie służył wielu pokoleniom rabczan - dodał.

W oficjalnym otwarciu wzięły udział władze miasta i zaproszeni goście. Obecny był burmistrz Leszek Świder z zastępcą Małgorzatą Gromalą, przewodniczący Rady Miejskiej Michał Skowron z radnymi, w tym przewodniczącą Komisji Kultury i Sportu Dorotą Majerczyk, poseł i sekretarz stanu Edward Siarka, radny wojewódzki Bogdan Pęk, radny powiatowy Leszek Szarawarski, córka patrona obiektu Antoniego Matery - Bożena Ilgner oraz zaproszeni gości, rabczanie, kibice i sportowcy.

oprac. r/ zdj. Robert Miśkowiec
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
beatka14:28, 27 października 2021
a gdzie radny powiatowy z pisu? nie zaprosili rabczanie?
żal serce ściska17:39, 24 października 2021
No to teraz zacznie się boksowanie w Rabce o.... staadion . Lekkoatleci nim zawładną - czy kopacze, słabi zresztą ,będą nim władać? Tak jest w każdym środowisku , a właściciel czyli miasto będzie miało problem . Ciekawe czy bara się sprawdzi w tej roli, bo to nie kurs tańca , tylko twardy sport.
p02:57, 24 października 2021
a poseł paluchowa to ka ?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas