Sobota, 04 grudnia 2021, Imieniny: Barbary, Krystiana, Berny
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
-0°
Wiatr: 9.324 km/h Wilgotność: 50 %
Clouds
-1°
Wiatr: 11.052 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 50 %
Clouds
Wiatr: 5.472 km/h Wilgotność: 51 %
Clouds
Wiatr: 10.368 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
-0°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 50 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
25.10.2021, 20:16 | czytano: 8871

23-letni kierowca, który uciekał przed policją, był nietrzeźwy

Zakopiańska policja zatrzymała 23-letniego mieszkańca powiatu tatrzańskiego, który najpierw nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Suchem, potem uciekał przed policją, a na końcu rozbił się w Zębie autem na drzewie. Młody mężczyzna miał 1,2 promila alkoholu.

Dzisiaj popołudniu dyżurny zakopiańskiej komendy otrzymał zgłoszenie, o tym, że w Suchem kierowca małego samochodu wjechał w ogrodzenie jednej z posesji, po czym odjechał z dużą prędkości w kierunku Zębu. Na miejsce pojechał patrol policji. Policjantki ustaliły, że samochód z dużą prędkością jeździ tam i z powrotem w rejonie Furmanowej. Tam też podjęto pierwszą próbę zatrzymania samochodu. Kierowca zignorował jednak sygnały podawane przez funkcjonariuszki i z dużą prędkością odjechał w stronę osiedla Rafaczówki.Patrol drogówki rozpoczął pościg i próbę zatrzymania opla na nowotarskich numerach rejestracyjnych. Policjantki musiały jak najszybciej wyeliminować z ruchu kierującego, który stwarzał realne zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Po chwili kierujący oplem na polnej drodze stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, po czym uderzył w drzewo. Kierowca i pasażerowie wymagali pomocy medycznej. Strażacy musieli oswobodzić kierowcę, aby mógł wydostać się z samochodu. 23-letni kierowca z powiatu tatrzańskiego był pod wpływem alkoholu (1.2 promila), a czy pod wpływem innych substancji – to wykaże kolejne badanie.

Czynności z udziałem zatrzymanych nadal trwają, a śledczy gromadzą materiał dowodowy. Sprawa trafi do sądu. Za jazdę po alkoholu lub pod wpływem innego podobnie działającego środka grozi kierującemu kara do dwóch lat więzienia. Ale ucieczka przed patrolem policji to już kara nawet do 5 lat więzienia. Dodatkowo Sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Strachu10:02, 26 października 2021
Wysoka kara finansowa , tylko wysoka to go... popamieta
Piotrek09:34, 26 października 2021
Te Panie policjantki z zakopiańskiej drogówki nie tylko są dobre w swoim fachu ale jeszcze na dodatek bardzo ładne.
ali08:12, 26 października 2021
Dalej bedzie jeździł a sąd mu nic nie zrobi . Tylko kara bezwzglednego więzienia chociaż na miesiąc była by dobrym edukatorem .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas