Środa, 18 maja
Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
Czarny Dunajec
Clear
10°
Wiatr: 4.392 km/h Wilgotność: 75 %
Clear
10°
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 76 %
Clear
11°
Wiatr: 5.688 km/h Wilgotność: 71 %
Clear
11°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 74 %
Clear
12°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 76 %
Clear
11°
Wiatr: 3.852 km/h Wilgotność: 69 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
14 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
26.10.2021, 09:40 | czytano: 2869

Gmina czeka na wyrok

Po pięciu latach służby wojewody wykryły braki w Planie Zagospodarowania gminy Ochotnica Dolna

Gmina Ochotnica Dolna czeka na wynik rozstrzygnięcia w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w Krakowie w sprawie dotyczącej Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Służby wojewody zarzucają władzom gminy, że nie skonsultowały zmian z sąsiednimi gminami.

Przede wszystkim chodzi o zmianę przeznaczenia terenów rolniczych, leśnych i zalesień, przyległych do granic sąsiadujących z Ochotnicą gmin. Jest to 11 miejsc na granicach administracyjnych gminy Ochotnica Dolna z sąsiadującymi gminami Przedmiotem wątpliwości urzędników wojewody małopolskiego jest plan przygotowany dla sołectw: Ochotnica Dolna, Ochotnica Dolna Młynne, Ochotnica Górna, Tylmanowa. Dokument ten został przygotowany i ostatecznie przyjęty przez radę gminy jeszcze w 2017 roku. Jednak dopiero teraz Urząd Wojewódzki w Krakowie dopatrzył się braków.

Radni obecnej kadencji wprowadzili już niezbędne zmiany. Sprawa jednak i tak będzie przedmiotem posiedzenia NSA. Jak zapewniają władze gminy, nie biorą pod uwagę rozwiązań, według których mieszkańcom, którzy przemianowali swoje działki chociażby z rolniczych na budowlane, trzeba będzie cofnąć pozwolenia na budowę, a niektórym, którzy wybudowali już domy, wypłacić odszkodowania, lub tzw. renty planistyczne. Krzysztof Jurkowski, wicewójt Ochotnicy Dolnej, przekonuje, że odpowiedź i wszystkie działania urzędu i rady gminy na skargę wojewody są według niego wystarczające, aby uniknąć jakichkolwiek konsekwencji, a plan zagospodarowania pozostał nadal aktualny.

Samorządowiec uważa, że sąd weźmie pod uwagę wprowadzone już zmiany i nie cofnie obowiązującego planu.
Do tej pory Naczelny Sąd Administracyjny nie wyznaczył jeszcze terminu posiedzenia. Radni gminni nie kryją swojej irytacji, że dopiero po pięciu latach od przyjęcia dokumentu służb wojewody zakwestionowały część jego zapisów.

Józef Słowik
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
nie czytałem09:24, 27 października 2021
Oj tam oj tam, budowlaną działkę też można orać
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas