Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Zakopane
Clouds
17°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 92 %
Rain
15°
Wiatr: 9.216 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
17°
Wiatr: 11.916 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
16°
Wiatr: 12.816 km/h Wilgotność: 93 %
Rain
20°
Wiatr: 8.496 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
18°
Wiatr: 6.768 km/h Wilgotność: 85 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
27.10.2021, 09:15 | czytano: 2995

Polski Ład: 9,5 mln zł dla gminy Łapsze Niżne

- Gdyby nie to dofinansowanie, pewnie nigdy nie bylibyśmy w stanie zrealizować tych inwestycji - przyznaje Jakub Jamróz, wójt gminy Łapsze Niżne, która otrzymała 9,5 mln zł z rządowego programu Polski Ład na cztery inwestycje.

Fot. Piotr Korczak
Za otrzymane pieniądze gmina planuje zmodernizować salę gimnastyczną we Frydmanie i dom strażaka w Niedzicy, który ma zyskać funkcję konferencyjno-kulturalną. Dodatkowo samorząd chce wyremontować dwa obiekty w zespole dworskim znajdującym się w Falsztynie.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
nadzieja ?09:54, 17 grudnia 2021
Jacku .....Miny minami ,,,, ego wójta przeważnie wybujałe to też wiemy tylko czy kasa nie jest wirtualna tego akurat jeszcze nie wiemy? Jaka jest rada gminy każdy widzi jakie decyzje podejmuje to też widać na sesjach !
ech...10:37, 11 grudnia 2021
Jacek.... ja też czy nie będzie to tylko wybujałe ego wójta jak zwykle . Bo jak do tej pory to niezły pasztet jest w tej Gminie . Dobrze kombinuje ,, rg 49 ..czy nie lepiej kopnąć w ,, du.. ,,to całe towarzystwo tych nierobów ! Rozwój gminy będzie zależny od widzimisię tej pseudo władzy ?
Jacek11:50, 8 grudnia 2021
Ale miny na tym zdjęciu władza ma takie jakieś nie tęgie ! No ciekawe co z tego wszystkiego będzie ZREALIZOWANE bardzo jestem ciekawy !
oburzony18:45, 7 grudnia 2021
No teraz to byłby sukces przebić się do mediów z tej gminy. Redaktorzy już od pewnego czasu nie biorą udziału w sesjach a ściślej w tym cyrku który to serwują nam radni ! Wójt główny bohater tak pięknie kłamie a ci zaprzańcy gminni w to święcie wierzą ! Wiadomo komu na tym zależy by nie było zbyt dużego rozgłosu .
obserwator09:52, 15 listopada 2021
Wójt powinien do 15 listopada ogłosić projekt budżetu na 2022 r. Okaże się wtedy , czy i w jakim stopniu uwzględnił wnioski , które radni sołtysi stowarzyszenia złożyli. Radni w zdecydowanej większości domagali się budowy dróg czy chodników a nawet mostów ale tylko w swoich okręgach ...Trudno szukać tam projektów prorozwojowych dla całej gminy ! Ale gdzie im tam do radnych z takim podejściem do rozwoju gminy ! Trzeba poczekać do kolejnej sesji co ci mędrcy zdecydują ?
KM !!!!!14:48, 8 listopada 2021
No cóż jak pracuje gmina.... rada.... to widać gołym okiem . Pewna część radnych ma problemy z podstawową gramatyką ! Radni nie są w stanie zadawać na sesji merytoryczne pytania wójtowi , ale gdzie im tam do myślenia ! Wójt z kolei wciska radnym swoje fanaberie jak tylko może ci to łykają jak przysłowiowa czapla ! Przykładem może być ostatnia sesja żenada !!!! No chyba że Ci chrzestni sypną kasą to by rozwiązało sprawę mostu . rg 49 szukać sprawiedliwości pytanie gdzie ?????
rg 4911:06, 5 listopada 2021
Tak to jest niestety ale urząd sponsorują podatnicy którzy nie mają czasu na rozliczanie nierobów w Gminie . Bo zapierniczają na ich pensję ! Dlaczego nie zrobią kontroli w przetargach ? Audytu w inwestycjach , budownictwie bo..... musieliby zamknąć Gminę ! Jasne nagłośnić spawy które budzą jakieś wątpliwości nurtujące wyborców ! Może jednak lepiej dobrać się w końcu do przysłowiowej d*** wójta a nie szukać odpowiedzialnych za złe pomysły w TV ale jak trzeba ? Jeśli to nie przyniesie poprawy to rzecz jasna szukać sprawiedliwości jeśli taka jeszcze istnieje .
obcy12:03, 4 listopada 2021
E...no !! Łapszanka wali taką kasę do gminy że łeb mały to trzeba pamiętać i wójt jak i rada pamięta !!!! Coś mi się wydaje że nawet za bardzo wkład do kasy gminy minimalny a inwestycje.... maksymalne ! Następny płatnik groszowy z Łapsz W. się wychylił podobnie jak z Łapszanki płacić o nie nie inwestycje to tak taaaaak !!!! Do Ja... nagłośnijcie a nie straszcie niech to zobaczy cała Polska to dziadostwo jakie robicie wszyscy razem !!!!
sami swoi16:12, 28 października 2021
A co z Łapszanką, ani placu zabaw, ani boiska sportowego. Nie pamięta o nas nikt
mis14:56, 28 października 2021
Do e2- prawda że te zdęcia są cudowne, normalnie jak z komunii- w środku że tak powiem komunista, z boku chrzestni- dla mnie miodzio.
Ja09:11, 28 października 2021
Czy znajdą się pieniądze na drogę z trybsza do czarnej góry? Stan drogi jest fatalny takich dróg w Polsce już prawie nie ma. Mieszkańcy błagają o nowy asfalt. Pomocy będziemy szukać w nagłośnieniu na cała Polskę i sprowadzimy telewizje żeby zobaczyli jak nas traktują.
Smok09:08, 28 października 2021
dziadek, on już Ci na to nie odpisze, zatkało kakało, albo jakiś stek bzdur co najwyżej
Hm22:25, 27 października 2021
A może czas pomyśleć o boisku w Łapszach W. i sali gimnastyczej.??!!
e219:41, 27 października 2021
Prawie te same fotografie, te same miny naszych parlamentarzystów / p. Paluch, p. Hamerski/ tylko w środku inna osoba; trochę to zabawne! A gdzie kasa ?Obiecanki cacank, skąd wezmą tyle milionów? Jakaś farsa?, a z drugiej strony przeraża mnie to rozdawnictwo!
mis18:41, 27 października 2021
Wektor- jeżeli ktoś za czasu PO-PSL coś ukradł to po 6 latach waszych rządów powinien już siedzieć w więzieniu. A co do drugiej twojej wklejki- w 2015 roku mówiliście że państwo jest w ruinie, ale znaleźliście w tych ruinach pieniądze na 500plus, dziś po 6latach waszych podobno świetnych rządów powinniście już wypłacać po 1000plus a zamiast tego dalej wypłacacie 500 które straciło już połowę swojej wartości- więc może jakaś refleksja, zamiast zachwytów nad swoją zaje.....scią.
dziadek18:00, 27 października 2021
@Wektor - Jeśli poprzednicy tak kradli, to dlaczego jeszcze nikt nie siedzi? Mając wszystkie narzędzia (ministerstwa ) w rękach nawet nie toczy się jakakolwiek sprawa przeciw komuś ważnemu z ubiegłych lat. Przecież taki człowiek, jak Ziobro nie odpuściłby. Jedynie Nowak ma kłopoty i to za rzekome przekręty na Ukrainie, ale jakieś nieudolne to śledztwo, bo nie zmierza do brzegu. Albo nie kradli...albo po prostu mniej niż obecni.
Wektor15:10, 27 października 2021
@paluchy przecz od nas

Cytat: Donald Tusk - "Ja wam burmistrza nie wybierałem".
Na przykład w Zakopanem wybrali dobrze, to się buduje od podstaw, to i owo :).
A kto to powiedział? - "Chuj tam z tą Polską wschodnią". (W: To za tamtej władzy mieliśmy
różne Polski, różne samorządy ???). Niby ludzie w garniakach i pod krawatem, a chamstwo
i gnój. Wciąż nie wiadomo, gdzie się podziały miliardy ukradzione skarbowi państwa za
rządów PO-PSL. W końcu według szacunków to ponad 260 mld zł! Przez tak nieskuteczne
działania rosły straty Skarbu Państwa.

@sąsiad i ja
Co to jest ta inflacja, drukarka, to jacyś nowi POsłowie? :). Skąd się wzięła i ile to ton
zużyto papieru na dodruk tych pi nędzy. Może jakieś dane, porównania, zestawienia z innych
krajów zachodnich, tak żeby można było się odnieść :). Może jakaś refleksja nad tym, że mamy
kryzys energetyczny w europie, a nie tylko DEMAGOGIA na potrzeby partyjne :).
sąsiad i ja14:31, 27 października 2021
Gmina otrzymała zapewne na razie wielki obrazek z napisem "9,5 mln..." Realnie, to nic pewnego. Już takie "czeki" pisowskie widywaliśmy przy różnych okazjach. Jeśli nawet te wszystkie obietnice spełnią, to znaczy, że dodrukują pieniędzy, a inflacja nas będzie zżerać szybciej. Armię będą podwajać, choćbyśmy się mieli zadłużyć na kilka pokoleń - to są słowa Kaczyńskiego z wczoraj. Kiedy w końcu elektorat pisowski otworzy oczy i pojmie, że wszystkich nas oszukują, a sami nabijają kieszeń gdzie tylko się da. Jak na razie to mamy nową karę od UE: 1 mln zł dziennie za brak zawieszenia działania Izby Dyscyplinarnej
Broda12:05, 27 października 2021
A potem w każdej gminie jeb podatki w górę. Żeby w kraju było dobrze to trzeba obniżyć lub zlikwidować niektóre podatki, a nie rozdawać pieniądze lub je dodrukowywać. Niby ludzie w garniakach i pod krawatem, a w głowie gnój.
Czy Ci politycy PIS zdają się w ogóle myśleć?!09:59, 27 października 2021
I ta radość na twarzy polityków, że tak naprawdę to

POLSKIE POKOLENIA ZOSTAŁY ZADŁUŻONE DO NIEWYPŁACALNOŚĆI

Jak można się cieszyć, zadłużając nasze dzieci i wnuki?!
Kto normalny cieszy się z takiego obrotu sprawy?!?!?
mieszkaniec09:58, 27 października 2021
a Nowy Sącz otrzymał 4,5mln, "dziękujemy" panu Mularczykowi.
paluchy przecz od nas09:46, 27 października 2021
I z czego tu sie cieszyć. mam bardzo ambiwalentne odczucia.

Polski ład zmniejszy dochody samorządów z podatku PIT, przez co "samorządy" nie będą już same o sobie stanowić. Dochodzi do tego ,że samorząd będzie coraz bardziej zależne od tego czy góra da czy nie. Jeżeli władze samorządu nie będą przychylne partii rządzącej to dostanie mniej- to jest pewne. Bedzie dochodzic do coraz większej centralizacji władzy.
Rozwój gminy będzie głównie zależny od "warszawy" i jej widzimisię , która nie zna naszych problemów.
Zawsze Nasza góralska podstawa było stanowienie o sobie. A teraz nam to coraz bardziej zabierają.
Chyba lepiej kopnąć w przysłowiową "dupe" swojego burmistrza, który jest na miejscu, niż jechać do warszawy i szukać odpowiedzialnych za złe pomysły.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas