Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Jabłonka
Clouds
15°
Wiatr: 10.908 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
15°
Wiatr: 10.98 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
16°
Wiatr: 12.744 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
15°
Wiatr: 13.536 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
18°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
17°
Wiatr: 7.488 km/h Wilgotność: 88 %
Jakość powietrza
42 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
34 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
27.10.2021, 13:53 | czytano: 2786

Otwarcie szlaku rowerowego "Kasia Niewiadoma - Ochotnica Challenge"

W czwartek uroczyste otwarcie szlaku rowerowego "Kasia Niewiadoma - Ochotnica Challenge" w gminie Ochotnica Dolna z udziałem Katarzyny Niewiadomej - brązowej medalistki Mistrzostw Świata w kolarstwie szosowym.

Uroczystość powitania Katarzyny Niewiadomej w Ochotnicy. Fot. UG Ochotnica Dolna
Katarzyna Niewiadoma zostanie uhonorowana w swojej rodzinnej gminie Ochotnica Dolna. Jest ona jedną z najlepszych kobiet w kolarstwie szosowym na świecie. W tym roku zdobyła swój pierwszy, upragniony medal Mistrzostw Świata w kolarstwie szosowym w wyścigu ze startu wspólnego, zajmując po pasjonującej walce trzecie miejsce. Tym samym wpisała się w historię polskiego kolarstwa jako pierwsza medalistka Mistrzostw Świata.

Od samego początku przygody z kolarstwem pokazywała, że ma wyjątkowe predyspozycje fizyczne, co w połączeniu z ciężką pracą i walecznością, które zaszczepili w niej rodzice pochodzący z Ochotnicy, mama z Dolnej, a tata z Górnej przełożyło się na sukcesy sportowe. Duży wpływ na jej rozwój jako kolarki, miało położenie miejscowości Ochotnica, która znajduje się w pięknej jednocześnie jednej z najdłuższych dolin w Polsce, gdzie jest mnóstwo stromych podjazdów i panuje ostry górski mikroklimat.

Talent Kasi od samego początku wspierali mieszkańcy Ochotnicy i gorąco dopingowali jej na treningach jak i trasach wyścigów. Podczas tegorocznej Olimpiady w Tokio w zorganizowanej przez Gminę Ochotnica Dolna strefie kibica jej zmagania obserwowało kilkaset osób. Wszyscy doceniają sukcesy Kasi, która jest najlepszą ambasadorką miejscowości.

Już wtedy trwały prace nad projektem Kasia Niewiadoma – Ochotnica Challenge, szlakiem pokazującym podjazdy, na których trenowała, a jednocześnie będącym podziękowaniem mieszkańców gminy Ochotnica Dolna za jej osiągnięcia i dostarczane emocje sportowe.

Korzystając z obecności Kasi Niewiadomej w jej rodzinnej miejscowości Ochotnicy Górnej nastąpi prezentacja szlaku, który zawiera 16 odcinków, podzielonych na dwie kategorie: łatwe-fun i trudne- challenge. Każdy odcinek będzie oznakowany, z początkową tablicą informującą o tym co nas czeka, czyli długość, przewyższenie, średnie i maksymalne nachylenie. Przeważnie ta druga wartość jest istotna, bo nie ma drugiego miejsca w Polsce, gdzie można byłoby na asfaltowych podjazdach zmierzyć się z tak licznymi i stromymi podjazdami, w najstromszym miejscu nachylenie dochodzi do 40% (Odcinek Twarogi). W tych miejscach będą czekały na rowerzystów tablice z podanym nachyleniem, a na samym końcu każdego odcinka tablica z wysokością n.p.m. Dodatkowo każdy odcinek będzie wyznaczony w rowerowej aplikacji Strava.com, gdzie będzie można porównać się z innymi. Cała długość szlaku ma ponad 117km z przewyższeniem blisko 3500 metrów!

Oficjalna prezentacja szlaku odbędzie się już w najbliższy czwartek 28 października o godz. 11:00 przy Urzędzie Gminy Ochotnica Dolna, gdzie będzie zlokalizowany główny parking i jedna z tablic prezentująca cały szlak.

Materiały prasowe, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
H2O08:21, 28 października 2021
To już skończyły się szlaki JP2?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas