Poronin: złe wyniki ósmoklasistów na egzaminach - podhale24.pl
Sobota, 04 lutego
Imieniny: Andrzeja, Weroniki, Gilberta
Szczawnica
Snow
-0°
Wiatr: 11.412 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-1°
Wiatr: 9 km/h Wilgotność: 97 %
Snow
Wiatr: 21.06 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-0°
Wiatr: 18 km/h Wilgotność: 97 %
Snow
Wiatr: 13.68 km/h Wilgotność: 96 %
Snow
-1°
Wiatr: 19.296 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
12 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
30.10.2021, 11:00 | czytano: 5003

Poronin: złe wyniki ósmoklasistów na egzaminach

- Jestem bardzo niezadowolona z wyników, które zaprezentowali ósmoklasiści z naszej gminy - mówi Anita Żegleń, wójt gminy Poronin.

Szkoła w Stasikówce. Fot. Robert Miśkowiec
Szkoła w Stasikówce. Fot. Robert Miśkowiec
Egzaminy odbyły się na zakończenie klas ósmych: z języka polskiego, matematyki i angielskiego.

- Wyniki są dalece niesatysfakcjonujące. Jest mi z tego powodu bardzo przykro. Będziemy nad tym pracować. Od czerwca prowadzę rozmowy z dyrektorami na temat modyfikacji karty szkół, żeby te wyniki były lepsze - dodała wójt gminy Poronin. Podczas ostatniej sesji przedstawiła sprawozdanie z działalności oświaty.

Z języka polskiego najgorzej zaprezentowali się uczniowie szkół z Poronina i Nowego Bystrego. Z matematyki najmniej punktów zdobyły szkoły w Stasikówce i Nowem Bystrem. A z angielskiego najgorsze wyniki są w Poroninie, Zębie i Nowem Bystrem. Najlepiej egzaminy napisali uczniowie ze szkoły w Suchem.

- Naprawdę staramy się wspierać nasze szkoły. Kupujemy sprzęt, organizujemy dużo innych działań, zajęć - zapewniała Anita Żegleń. - Spotkałam się z dyrektorami i poprosiłam, żeby przedstawili zmiany, które są niezbędne do poprawy wyników. Odbędą się kolejne spotkania, bo to co uzyskałam do tej pory, mnie nie usatysfakcjonowało. Będziemy rozmawiać, jak powinny się zmieniać nasze szkoły, żeby uczniowie otrzymywali wiedzę na takim poziomie, jak byśmy tego oczekiwali - stwierdziła wójt gminy.

ag/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Morfeusz23:25, 30 października 2021
Niedzielski i nauka zdalna i sztuczna nagonka na dzieci które nie chorują na covid.
Rodzic21:56, 30 października 2021
Jak wszędzie zdalnie lekcje trwały 45 minut a w Poroninie 30 minut to są efekty. Po podliczeniu odpadał im jeden dzień nauki w tygodniu. Co w warunkach zdalnej nauki bylo zupełnym nieporozumieniem. Temu kto wymyślił 30 minutowe lekcje gratuluję pomysłu. Widać efekty w postaci wyników egzaminu. A dzieci i tak czas spędziły przed komputerem i tak. Ale Wf i technika w Poroninie są na najwyższym poziomie. Na tych przedmiotach śrubka dokręcona na maxa. Sypią się jedynki.
Nowotarżanin z wyboru21:16, 30 października 2021
Wynik to obecnie w małej mierze efekt pracy szkoły. Skoro uczeń wie, że i tak go przyjmą dalej to po co ma się przejmować jakimkolwiek egzaminem? Zdarzają się wyjątki gdzie wyborem jest upatrzona szkoła średnia, ale to naprawdę WYJĄTKI. Większość chce jak najszybciej skończyć ze szkołą, w branżowej dostać podstawowe uprawnienia i dalej robić prawdziwe pieniądze. Do tego nie potrzeba im wyników na egzaminie ósmoklasisty.
kkkk20:20, 30 października 2021
Pani w szkole jak byłem młody napisała do dzienniczka ''Pani syn nic nie umie, proszę przyjść'' Na to mama odpisała''Proszę pani nie przyjdę bo właśnie dlatego chodzi do szkoły żeby się nauczył!
homo sapiens16:38, 30 października 2021
Reforma spowodowała, że nauczyciel na wsi musi mieć uprawnienia do nauczania 3 lub więcej przedmiotów, żeby mieć etat. Więc robią e-learningowe podyplomówki. Niedługo w szkołach zostanie 4 nauczycieli i dyrektor. Będzie jak po wojnie 1 nauczyciel od wszystkiego i łączone klasy. Zaborcy nie ogłupili narodu, za to komu innemu się to uda. Całą wiedzę będziemy mieć w internecie, dopóki nam go nie odetną.
Nigdy więcej na PiS!15:55, 30 października 2021
Wiecej koronopie@@@lca i lockdownu, zamykania wszystkiego to będzie jeszcze lepiej.
tadek14:43, 30 października 2021
Trzeba więcej religii w szkołach.
Nauczyciel z gminy Poronin14:30, 30 października 2021
Czy Pani Wójt nie rozumie że to wina nauki Zdalnej? oraz mocno przeladowanej podstawy programowej. Nic Pani nie zrobi choćby samego ministra zaprosiła. My nauczyciele poprostu uczymy wszystkiego i niczego. Może kiedyś to się zmieni, najbiedniejsi niestety w tym są uczniowie.
róbta co chceta13:40, 30 października 2021
Uczyć się nie chcą,pracować nie chcą,i szczepić się nie chcą.To pewnie wina rządu i obecnego ministra edukacji,za Romana by tego nie było.
Do życie12:58, 30 października 2021
E tam, tłumaczenie.. Znam szkoły, gdzie poziom jest bardzo wysoki, bez względu na covid i inne przyczyny. Ttzeba chcieć pracoeać o tyle.
Hodowca aus Drezden12:23, 30 października 2021
Szczepic tez sie nie chcą... z czego to wynika? No wlasnie...
Życie12:00, 30 października 2021
Szkoły były prawie dwa lata zamknięte, to czego się spodziewać? Dzieci zdalnie nigdy nie nauczą się tak jak stacjonarnie. Mam nadzieję, że ten covidiański cyrk wreszcie się skończy dla dobra nas wszystkich.
Smok11:22, 30 października 2021
Trzeba więcej ręke przykładać do kowidiotycznego cyrku to na pewno pani orłów wykształci. Pani wina.
Ggfjj11:11, 30 października 2021
Śmieszne, ani wójt ani burmistrz ani dyrektor nic nie jest w stanie zrobić. To też nie wina nauczycieli (choć zdarza się, ale mowie ogólnie). I to nie jest problem tylko gminy Poronin. Wszedzie tak jest. To wina systemu, przykłada się wagę do przedmiotów malo istotnych, ktorych w planie jest za dużo.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas