Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama
Zakopane
Clouds
14°
Wiatr: 4.86 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
14°
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 52 %
Clouds
14°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
14°
Wiatr: 6.696 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 60 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 82 %
Jakość powietrza
30 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
11.11.2021, 15:12 | czytano: 5044

Władze na cmentarzu

W przeddzień Święta Niepodległości przedstawiciele władz miasta i powiatu złożyli na nowotarskim cmentarzu wiązanki kwiatów na grobach powstańców, legionistów, żołnierzy oraz nowotarżan zasłużonych dla niepodległości.

Fot. Szymon Pyzowski
Na cmentarzu obecni byli m.in. starosta Krzysztof Faber, członek zarządu powiatu Karol Skrzypiec, burmistrz Grzegorz Watycha, przewodniczący rady Grzegorz Luberda, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu Mariusz Łaciak, a także radni, uczniowie i zaproszeni goście.

W ten sposób oddali hołd bohaterom, którzy na przestrzeni dziejów zapłacili najwyższą cenę za wolność, którą dziś możemy się cieszyć. Spotkanie na nowotarskim cmentarzu w dniu 10 listopada to wieloletnia tradycja mająca na celu pielęgnowanie wartości duchowych, patriotycznych i religijnych.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, oprac. r/ zdj. Szymon Pyzowski
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
krzyk rozpaczy08:29, 13 listopada 2021
A czy napis na pomniku i użyte symbole gwiazdy czerwonoarmiejców są odniesieniem do naszych narodowych bohaterów? Do naszej niepodległości? Do ofiar zaborów, wojny polsko-bolszewockiej, stalinowskiego ludobójstwa, ofiar sowieckiego totalitaryzmu? Ciekawe spojrzenie. I jeszcze w tym miejscu flagi biało-czerwone. Honorowo! Chyba jednak piszesz nową historię i usilnie chcesz zrobić historycznym analfabetom wodę z mózgu. Może jednak lepiej zamilknąć by już bardziej się nie pogrążać? To zamiast spaceru po nowotarskim cmentarzu.
Oko20:23, 12 listopada 2021
Proponuję abyś udał się na cmentarz i sprawdził gdzie jest pomnik sowieckich żołnierzy i gdzie są ich groby. Nie wiesz o czym piszesz więc sprawdź nie na zdjęciach a w realu.
krzyk rozpaczy16:47, 12 listopada 2021
do Oko (na Maroko) - pusty śmiech jak tak zwani eksperci od organizacji sami potykają się o własne kłamstwa i nie potrafią uderzyć się w piersi, że właśnie po raz kolejny popełniają tę samą gafę.

Dlatego proponuję Ci, abyś zamiast przywdziewania togi obrońcy we własnej sprawie (żenada) przestał z wszystkich robić idiotów i przeanalizował materiał fotograficzny zamieszczony w necie. Fotkę za fotką. Tam widać wyraźnie jak uczestnicy wpierw składają wiązankę pod pomnikiem Ofiar Katynia, gdy w tle nie widać pod pomnikiem "Bohaterów-Wyzwolicieli" z ZSRR żadnego wieńca. Na następnej fotografii wiązanka już tam leży. Magia!

Więc daruj sobie te wycieczki i zarzuty, bo najwyraźniej masz jakąś wybiorczą zdolność do odwoływania się do tego do czego chcesz się odnieść. Dla potwierdzenia Twojego kłamstwa racz przeglądnąć wszystkie (!- nie tylko wybrane) publikowane wczoraj zdjęcia by odnaleźć moment jak młode dziewczyny biorące udział w uroczystości pochylają się składając wieniec sowieckim żołnierzom. Nie jest to zresztą nowa historia, bo każdorazowo w ostatnich latach obecny pan wiceprzewodniczący Łapsa robił to osobiście w asyście tej samej władzy! i równie zaślepionych klakierów. Na nieszczęście lansujących się nieszczęśników w necie nic nie ginie.

Polacy! Nic się nie stało. Władza może przecież wszystko! Szczególnie za pieniądze publiczne...
Oko08:53, 12 listopada 2021
No...krzyk rozpaczy do krzyku rozpaczy. Komentuje ktoś kto nie uczestniczył w uroczystości i nie ma zielonego pojęcia na czyich grobach złożone zostały kwiaty. Na grobach sowieckich żołnierzy w tym dniu przy okazji tej uroczystości nie są składane kwiaty. Nie wypowiadaj się nigdy w sprawach o których nie masz zielonego pojęcia.
krzyk rozpaczy17:30, 11 listopada 2021
Władze najwyraźniej zapomniały, że Święto Niepodległości nijak nie zwalnia z myślenia i propagowania prawdy historycznej. To skanadal, aby z tej okazji młodzież pod okiem niedouczonych włodarzy składała wiązanki pod pomnikiem żołnierzy sowieckich, którzy na swoich bagnetach przynieśli do Polski krew naszych żołnierzy zamordowanych w Katyniu, na Syberii, Kołymie i pod pretekstem wyzwolenia odebrały nam niepodległość na kolejne pół wieku. Te wiązanki składane stalinowskim oprawcom, to symboliczny akt pogardy dla tysięcy wymordowanych żołnierzy Armii Krajowej, pokoleń Polaków pozbawionych narodowych aspiracji i własnej tożsamości. Trudno to nawet nazwać, ale to wyjątkowa hańba.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas