Wtorek, 09 sierpnia
Imieniny: Romualda, Romana, Ireny
Szczawnica
Clouds
13°
Wiatr: 5.58 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
14°
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
17°
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
15°
Wiatr: 6.156 km/h Wilgotność: 92 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Koronawirus
3
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
3
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
5
06.08.2007, 13:31 | czytano: 1088

Kilkudziesięciu kibiców hokeja z Niemiec odwiedziło Nowy Targ

NOWY TARG. Na nowotarskim lodowisku rozegrany został mecz sparingowy między Podhalem Nowy Targ a niemieckim III-ligowcem Weiswasser. Na meczu pojawiła się 50-osobowa grupa kibiców z Niemiec. Hokeiści Podhala przegrali 1-5.

Arkadiusz Szymczyk / na zdj. Niemieccy kibice

Kibice zespołu Weiswasser przyjechali specjalnie na mecz do Nowego Targu obejrzeć występ swoich pupili przebywających tu na zgrupowaniu.
"Blue Sons" (Niebiescy Synowie), bo tak nazywa się fan klub zespołu z Niemiec, byli ubrani w kolorowe koszulki szaliki i od przyjazdu do miasta głośno dopingowali swój zespołu.

W rozmowach podkreślali, że starają się zawsze jeździć za swoim zespołem, bez względu czy to mecz ligowy czy sparingowy. Doceniali fakt, że ich zespół może rywalizować z Mistrzem Polski, a także wykazywali się niezłą wiedzą o Podhalu i jego kibicach. - Czy jesteśmy tutaj bezpieczni - pytali z uśmiechem, przypominając o niedawnych bójkach z udziałem kibiców Szarotek w czeskim Havirowie. - W Niemczech było o tym dosyć głośno.

Sam mecz stał na średnim poziomie. Niemiecki zespół od dwóch dni jest na lodzie a nowotarżanie rozgrywali czwarty mecz w ciągu czterech dni. Pierwsza tercja była najlepsza w wykonaniu Podhala a ukoronowaniem dobrej gry był gol strzelony w 9 minucie przez Łukasza Batkiewicza. Druga i trzecia tercja należała już do zespołu z Niemiec. Wykorzystał on zmęczenie Podhalan i słabą grę w obronie. Mecz skończył się wynikiem 5-1 dla Weiswasser, a mogło być wyżej, gdyby nie dobra postawa w bramce Tomasza Rajskiego.

Nowotarżanie rozegrali do tej pory pięć meczów sparingowych, w których odnieśli jedno zwycięstwo i cztery porażki. Niepokojący fakt to duża liczba straconych bramek – 27 przy 9 strzelonych. Ta statystyka pokazuje, że w grze obronnej Podhala jest jeszcze wiele do zrobienia.

sa/


Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Zamknij